Domů » Články » Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

První letošní přehled aplikací a her, které jsou po omezený čas dostupné zcela zdarma, přináší celkem šest položek — po třech pro každou platformu.

Ať již vlastníte zařízení s iOS nebo Androidem, v případě zájmu o aplikaci se stažením rozhodně neváhejte, akce jsou časově omezené a mohou přestat brzy platit.

iOS

Starborn Anarkist

‎Starborn Anarkist
Cena: zdarma+

Starborn Anarkist je pravověrná arkáda. Stejně jako v ostatních hrách žánru space shooter ovládáte ozbrojenou vesmírnou loď, kterou ničíte přívaly nepřátel.

Vlny jsou nekonečné a cílem tak není přežít, ale vydržet co nejdéle — ani s tou nejlepší lodí nevydržíte vzdorovat stále. To ale nevadí, protože alespoň budete mít čas vylepšovat své vesmírné plavidlo tak, aby lépe obstálo v dalších levelech.

Za každého zničeného nepřítele získáte určité díly, z nichž následně můžete v prostředí jakési šachovnice modulárně sestavovat novou loď a vybavovat ji dalšími a lepšími zbraňovými systémy.

V pokročilejších fázích hry na vás budou kromě běžných nepřátel čekat i obtížní bossové, na něž budete potřebovat speciální zbraně, jako mrazicí paprsky či vystřelovací řetězy.

Hra se může pyšnit 4,5hvězdičkovým hodnocením na App Storu a kladné recenze získala i od renomovaných webů.

Publisher Star HD

Publisher Star HD
Cena: zdarma

Publisher Star je zajímavé grafické studio pro váš iPad. Aplikace je určena pro tvorbu všemožných pozvánek, letáků, grafických návrhů, prezentací, grafů a dalších děl, u nichž oceníte dostupnost stovek fontů, barev a efektů.

Nechybí možnost jednotlivé objekty plynule zvětšovat, otáčet, měnit jejich průhlednost či modifikovat jejich tvar. Samozřejmostí je podpora vrstev, stínů, odrazů a hromadných úprav.

Aplikace je tak vhodná nejen pro začátečníky a občasné uživatele, ale i pro náročnější grafiky.

Využít ji lze také při studiu či přípravě firemních prezentací. Výsledné projekty lze exportovat jako PDF, JPG, PNG, či je přímo nahrát do Dropboxu nebo vytisknout skrze službu Air Print.

Supermarket Management 2 (Full)

Supermarket Managment je zajímavá strategická hra, která vás postaví do pozice manažera supermarketu. I když — postaví není správné slovo, začnete totiž nejprve s malým pouličním stánkem a do vyšších pozic se budete muset vypracovat sami.

Postupem času ale budete velet nejen velkému supermarketu, ale dokonce celému řetězci, jenž v pozdější fázi hry můžete jakožto majitel převzít.

Výdělky z prodejů musíte investovat, přičemž je třeba přemýšlet, co v dané situaci vašemu obchodu prospěje nejlépe. Můžete například najímat nové zaměstnance či vylepšovat stávající obchody.

Hra obsahuje 49 hlavních úrovní, ale je protkaná i drobnými minihrami, které ozvláštní celkový zážitek. Soutěživí uživatelé jistě také ocení, že za dosažené úspěchy získáváte achievementy.

 

Android

Super Shortcuts ᴾᴿᴼ

Super Shortcuts
Cena: 49,99 Kč

Super Shortcuts je zajímavá aplikace od zkušeného člena XDA Developers fóra. Využívá možnosti in–app zkratek dostupných od Androidu 7, ovšem používá je trošku jinak, než bylo původně zamýšleno.

Typicky dlouhé podržení prstu na aplikaci umožní například rychle pořídit fotku či rovnou napsat zprávu určitému kontaktu. Tahle aplikace nicméně vytváří „falešné“ zástupce, u nichž je nabídka nahrazena zkratkami pro spuštění dalších aplikací.

Velmi zjednodušeně se dá říci, že se aplikace chová jako složka — lze do ní umístit zástupce dalších aplikací. Oproti složce ale nabízí některé zajímavé funkce, jako třeba spuštění dvou aplikací najednou (na jedno kliknutí) ve split–screenu, což je také jedna z novinek Androidu 7.

Zkratku lze navíc samozřejmě také umístit do běžné složky, nebo na spodní panel aplikací, což nebývá v případě složky u všech launcherů možné.

DeepAbyss+

DeepAbyss
Cena: zdarma

DeepAbyss+ je hra předkládající poměrně nezvyklé téma, kterým je znečištění oceánů. Ptáte se, jak se dá tento námět zpracovat do hry?

Inu, poměrně jednoduše. Řídíte malou ponorku, která v různých misích sbírá radioaktivní odpad a čistí tak dané lokality. V hlubinách moře je ale tma, takže pro hledání znečištěných objektů budete potřebovat sonar. A tomu zase mohou vadit překážky v cestě, jež budete muset odstranit. A vzhledem k tomu, že máte ponorku, činit tak budete torpédem.

Jakkoliv zvláštně to zní, hra je zábavná a dovede upoutat pozornost na docela dlouhou dobu. K dispozici máte 50 normálních levelů a 50 obtížných levelů, takže vám úplné dohrání bude nějakou dobu trvat.

Zajímavou informaci se lze dočíst také v popisku, autor údajně část výtěžků z aplikace věnuje na čištění moří. Pokud ale budete stahovat rychle, žádný výtěžek od vás nehrozí ????.

TaskLife Performance Tracker

TaskLife Performance Tracker
Cena: 69,99 Kč

Tato aplikace je určena pro lidi, kteří chtějí zvýšit efektivitu využití svého času a nějakým způsobem osobnostně růst či dosahovat určitých cílů.

Na rozdíl od jiných aplikací ale nemusíte aktivně zaznamenávat každou vykonávanou činnost v průběhu dne, ale na konci každého dne či týdne vyplníte jakýsi dotazník, sestavený z předem (vámi) připravených otázek.

Jednoduše tak během několika vteřin zaklikáte relevantní fajfky u otázek typu „Cvičil jsi?“, „Učil jsi se?“ a podobě. Aplikace následně ze zaznamenaných odpovědí generuje různé grafy, motivuje vás, v jakých oblastech je třeba se zlepšit, nebo ukazuje procentuální plnění nastavených cílů.

Zajímavá je také možnost vyjmout z „hodnocení“ prázdniny či třeba vaše narozeniny, aby vám statistiky nekazil předem naplánovaný jiný režim dne.

Aplikace je o to relevantnější, že se nyní na začátku roku spousta uživatelů snaží plnit novoroční předsevzetí. Pokud mezi ně patříte i vy, třeba vám to půjde s touto aplikací lépe!

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

18 komentářů

 1. Starborn Anarkist je pravověrná adventura. Stejně jako v ostatních hrách žánru space shooter ovládáte ozbrojenou vesmírnou loď, kterou ničíte přívaly nepřátel.

  To se dost vylučuje ne? Pravověrná adventura je přece klasická point-and-click záležitost jako Monkey Island, Broken Sword, IHNMAIMS atd.

  Sorry za hnidopišství :-)

  • hádám, že autor chtěl napsat pravověrná „arkáda“, ale spravil mu to autokorekt ;D

  • Mistni autori jsou diletanti, kteri o problematice, o ktere pisou, vedi kulove. Hodinky nebo holinky, oboje se natahuje, tak je to jedno, ne?

  • Petr prosimte zas tak se nestalo :)

  • Petre2, pokud si dobre vzpominam, tak tady nedavno hledali nove redaktory. Mel by ses na tu pozici prihlasit, abys vsem ukazal, jak se dela ta prava novinarina. Vsichni bychom to jiste ocenili.

  • Tomáš Krompolc

   Dobrý den, ano, mělo to být arkáda. Omlouvám se, opraveno ;-)

  • Myslím, že jsem tuhle appku jednou sdílela, že mi komentář smazali. :D Asi se jim nehodil do krámu. :)

 2. W 10 – skvela grafick a apka zdarma
  [odkaz]

  • je fakt skoda ze se tu nepise i o Woknech

  • O te mrtvole uz nikdo psat nebude. Win na mobilech jsou mrtve.

  • me je jasny ze se objevi nekdo, kdo se ani nepodiva jakou aplikaci jsem poslal a rypne si do WM, jen proto, ze muze. Hezke. Vazeny komentujici, pripada vam, ze tato aplikace je kd ispozici pro mobilni Windows? Celkou dobu tu hovorim o Windows na PC.

  • Celou dobu jsi na webu o smartphonech. Dobre rano.

  • Aha a od kdy se tu pise JEN o smartphonech? Aha? Pixel Book, zprava o Edgi…

  • Podivej se na horni menu nebo jen uvodni stranku.

  • Ja vim, ze je to pro tebe tezke pochopit, ale tento serial je od sveho vzniku zamereny na MOBILNI hry. Delas tady opet ze sebe pitomce. Na desktop hry muzes zkusit doupe

 3. Smartmania, bude asi od slova smart, takže asi Smartphone ….. TELEFON.
  Webů které se věnují W10 je snad dost .

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).