Domů » Články » Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Poslední letošní přehled aplikací a her, které si můžete dočasně stáhnout zdarma, přináší celkem šest titulů rovným dílem rozdělených mezi obě hlavní platformy iOS a Android.

Jako tradičně připomínáme, že aplikace jsou dostupné zdarma pouze po omezenou dobu a pokud vás zaujmou, stahujte rychle.

iOS

Gif Me!

‎Gif Me! Camera
Cena: 49,00 Kč

GIFy jsou poměrně oblíbeným doplňkem k běžným emoji a například Facebook Messenger má vyhledávání ve velké databázi GIFů přímo zabudované. Pokud ale chcete být originálnější, můžete přátelům posílat vlastní výtvory, na což je vhodná právě tato aplikace.

GIFy (případně krátká MP4 videa) umí vytvářet přímo pomocí kamery, ale také z importovaného videa či živé fotografie. Více kreativní uživatelé jistě ocení i možnost vytvářet stop motion animace a v nabídce funkcí dokonce nechybí ani časosběr.

Kromě zmiňovaných způsobů je ještě k dispozici možnost vytvořit GIF v podobě slideshow vašich obrázků. Těžko říct, kdo by ale chtěl posílat slideshow ve formátu GIF.

8bitWar: Origins

‎8bitWar: Origins
Cena: 25,00 Kč

8bitWar je strategická retro hra, jejíž mechanismus je velmi jednoduchý, o to však zábavnější. Na herním poli v podobě zelené louky máte nepřátelskou armádu a sloty pro vojáky té vaší. Sloty ve třech řadách podle vašich „finančních“ možností obsazujete a stavíte tak armádu, která se – pokud možno za co nejméně in-game měny (zlata) – vyrovná té protivníkově.

Čím lepší a silnější jednotka, tím vyšší samozřejmě je její cena. Zlato získáváte za vyhrané bitvy a s postupem hrou tak můžete stavět stále dokonalejší vojsko.

Hra obsahuje 60 levelů, které dokáží zabavit na opravdu dlouhou dobu i v režimu jednoho hráče. Bojovat ale můžete i s opravdovým lidským protivníkem, a to buď online, nebo přímo na jednom zařízení (ideálně iPadu).

Samozřejmostí je vzhledem k názvu pixelizovaný vzhled odkazující ke starým konzolím a prvním PC hrám, což hře dodává na jedinečné atmosféře.

Pocket Earth PRO

‎Pocket Earth PRO
Cena: 149,00 Kč+

Tato aplikace je logicky zaměřená zejména na cestovatele, ale vhod může přijít asi téměř každému uživateli. Jedná se o poměrně propracovanou mapovou aplikaci s navigací a spoustou doplňkových funkcí, které vám pomohou s orientací v neznámých místech. Vše navíc může fungovat zcela offline, takže nemusíte plýtvat drahá data nebo v zahraničí platit roaming.

Navigace umožňuje nastavit libovolné množství průchozích bodů, umí předčítat hlasové povely (v angličtině) a stejně jako ostatní funkce funguje i bez internetu.

Nejzajímavější jsou však funkce, které nebývají u ostatních aplikací vždy normou. Jedná se například o možnost zobrazení průvodců z Wikivoyage či tematických článků z Wikipedie, díky nimž se můžete dozvědět zajímavé informace o téměř jakémkoliv místě na světě.

Praktická je ale také podpora exportu i importu GPX a CSV souborů, díky čemu můžete zaznamenávat trasy, či naopak sledovat jednou již vytvořený záznam.

Aplikace nabízí opravdu velké množství více či méně zajímavých funkcí, a proto bude nejlepší, pokud je v případě zájmu dopodrobna prozkoumáte osobně.

Android

Minesweeper Pro

Hľadanie mín Pro
Cena: 36,99 Kč

Již z názvu je patrné, o čem tato hra je. Jedná se o prosté hledání min, které asi většina lidí zná ze starších verzí Windows.

Pokud vám tento oddechový zabiják času schází, můžete si ho nyní užít na svém smartphonu či tabletu – navíc v téměř stejné grafické podobě, na jakou jsme zvyklí z aplikace Microsoftu.

K dispozici jsou dvě témata: světlé a tmavé. Můžete tak přizpůsobit herní pole okolním světelným podmínkám. Jinak hra příliš speciálních prvků nenabízí, sází totiž na klasický old school vzhled, což k hledání min prostě patří.

Gem Miner 2

Gem Miner 2
Cena: 38,99 Kč

Gem Miner 2 je zábavná objevitelská hra, v níž se přenesete do role jakéhosi skřítka hledajícího v podzemních jeskyních a dolech nejrůznější drahé kovy a poklady.

Hra nabízí dva hlavní režimy. Ve volném režimu můžete zvolit jednu ze šesti obtížností a pak už pouze hledáte další a další poklady, za něž si nakupujete stále lepší vybavení a zvyšujete svou efektivitu. V režimu misí máte k dispozici tři obtížnosti a 70 expedic, v nichž objevujete pouze menší doly a chrámy, zato však musíte plnit konkrétní činnosti.

A pokud vás omrzí singleplayer, můžete zkusit i režim více hráčů, který je trochu zastarale řešen přes Bluetooth a můžete tak hrát pouze s přáteli v okolí.

Celá hra je oblečena v hezkém komiksovém hávu a nabízí opravdu hodně obsahu, takže určitě stojí za vyzkoušení. Gem Miner ale nepatří úplně do kategorie rychlých oddechovek a je to tak titul vhodný spíše pro delší hraní.

Password Saver

Password Saver
Cena: 21,99 Kč

Password Saver je jednoduchý a přehledný správce hesel pro váš chytrý telefon či tablet. Přidání přístupových údajů je díky dobře rozvrženému prostředí otázkou několika vteřin, takže vám příliš času nezabere ani první „naplnění“ aplikace.

Všechna hesla jsou šifrována a uložena pouze lokálně ve vašem telefonu, přičemž je PINem chráněn přístup i k aplikaci samotné. Vaše hesla by tedy měla být zcela v bezpečí například i při ztrátě telefonu, samozřejmě za předpokladu, že zvolíte dostatečně silný přístupový kód.

Aplikace nepodporuje synchronizaci mezi více zařízením, jako je tomu třeba u známějšího LastPass, což sice není tak uživatelsky přívětivé, ale na druhou stranu nemusíte svěřovat své citlivé údaje cloudu.

Nechybí ale generování hesel dle konkrétních požadavků, což může být leckdy praktické.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

7 komentářů

  1. Nepřemýšlí redakce o optimalizaci mobilní verze stránek? Proscrollovat se těmi obrázky je za trest…

    • Dobrý den, Martine, co přesně máte na mysli? Kontroloval jsem nyní zobrazení boxů s aplikacemi na mobilní verzi a vše je v pořádku. Můžete mi prosím poslat screenshot, jak to vidíte vy na svém zařízení na e-mail [odkaz]. Mrkneme se na to :)

  2. Password Saver
    Tato aplikace je jistě užitečná a takových spousty, je však jedná hodně známá, považována za nejlepší ze všech a všemi doporučována, bohužel si nevybavim název, pomůže někdo?

  3. KeePass / KeePassdroid – imho určitý standard.

  4. Děkuji myslím že je to ono :-)

  5. Stačí používat na Androidu aplikaci AppSales a telefon Vás na slevy/zdarma bude upozorňovat automaticky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).