Domů » Články » Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Ani dnes nebude chybět pravidelný přehled aplikací a her, které si můžete dočasně stáhnout na vaše zařízení s iOS či Androidem zcela zdarma.

Jak je tradicí, hned úvodem také musíme připomenout, že všechny zmíněné aplikace jsou zlevněné skutečně jen po velmi omezenou dobu a proto v případě, že vás nějaká z nich zaujme, s jejím stažením neváhejte.

iOS

DMD Clone

‎DMD Clone
Cena: 499,00 Kč

DMD Clone je aplikace s velmi specifickým využitím, která ale může občas přijít vhod, například nyní, kdy spousta lidí vytváří více či méně originální „péefka“.

Umí totiž vytvářet efektní snímky, v nichž se bude vícekrát vyskytovat stejný objekt na různých místech, jako by byl naklonovaný – typicky vy nebo nějaká jiná lidská postava či skupina.

Používání je poměrně jednoduché, z jednoho neměnného místa fotíte stále stejný záběr (až sedmkrát) a aplikace do něj postupně umísťuje různé polohy pohybujícího se objektu. Fotografii vám nezkazí náhodný kolemjdoucí či třeba pták, protože objekty o jejichž zahrnutí nestojíte jednoduše tapnutím odstraníte.

Pro dosažení nejlepších výsledků je ideální telefon umístit na stativ nebo ho o něco opřít, ale díky stabilizačnímu algoritmu není takový problém dosáhnout za dobrého světla kvalitních výsledků i z ruky.

Vhodné je také najít kompozici s členitějším pozadím, než je třeba holá bílá zeď, protože aplikace potřebuje konkrétní stálé body, na základě nichž bude jednotlivé snímky spojovat.

Náhled výsledku uvidíte už v průběhu focení, přičemž aplikace umí pracovat s přední i zadní kamerou a podporován je i blesk.

Step Out!

Step Out! Je budík pro nenapravitelné spáče, kteří často zaspávají kvůli nedostatku vůle se skutečně po vypnutí budíku zvednout z postele.

Až totiž budík nastavený touto aplikací zazvoní, nebude vám stačit pouze ho vypnout – aplikaci budete muset dokázat, že jste skutečně vstali. Udělat to lze v zásadě dvěma hlavními způsoby. Buď aplikaci nastavíte tak, aby detekovala vaše kroky, takže budete muset pro vypnutí budíku ujít stanovený počet kroků (například do kuchyně, či koupelny), nebo využijete funkce rozpoznávání záběru. V tomto režimu vás aplikace pro potvrzení vypnutí budíku požádá o vyfocení nějaké konkrétní (předem nastavené) scény, jako třeba vaší kuchyňské linky či koupelny. A když aplikace určí, že skutečně neležíte v posteli, bude vypnutí budíku autorizováno.

Aplikace samozřejmě umožňuje krátkodobé vypnutí alarmu pro rychlý šlofík, ale definitivního vypnutí bez nějakého potvrzení nedocílíte.

Nechybí ani doplňkové funkce, jako je třeba přehrávač hudby při usínání, automatické rozsvícení diody při vstávání v nočním čase, nebo hodiny s podporou vteřinového zobrazení.

Atom Run

‎Atom Run
Cena: 79,00 Kč

Děj plošinové skákačky Atom Run se odehrává v roce 2264, kdy blíže nespecifikovaná událost vedla ke zničení veškerého života na Zemi, kde nyní „přežívají“ pouze roboti. Ovšem v důsledku působení radiace jsou neovladatelní a poněkud agresivní – s jednou výjimkou. A tou jste vy.

Se svým robotem Elgem musíte v rámci mnoha levelů sbírat atomy a molekuly, které jsou nezbytné pro vytvoření nového života na Zemi. Ve vašem snažení jste limitování nejen vlastní šikovností a schopností vyhýbat se nejrůznějším překážkám, ale také poměrně krátkým časovým úsekem na každou úroveň.

Hra podporuje i joysticky kompatibilní s iOS, takže ji lze hrát podobně jako na herní konzoli.

Za hrou navíc stojí vývojářské studio Fingerlab, které bylo již v minulosti mnohokrát oceňováno za jejich předchozí počiny, a dokonce vyhrálo Apple Design Awards.

Superimpose

‎Superimpose
Cena: 49,00 Kč

Superimpose je aplikace umožňující kombinování více obrázků. Jestli to ale využijete pro seriózní editace, jako je skládání více expozic či různých nasvětlení, nebo v ní budete tvořit bláznivé koláže, je už na vás.

Nastavovat lze prolínání jednotlivých vrstev, jejich průhlednost, generovat stíny jednotlivých objektů, vyhlazovat hrany a podobně. To využijete zejména při tvorbě různých koláží, kde je třeba původně nesouvisející objekty spojit a přizpůsobit jednotné kompozici.

K čemu tedy aplikaci použijete do značné míry závisí čistě na vaší fantazii, ale výsledky jsou každopádně téměř vždy zajímavé.

 

Android

Quik

Quik je zajímavá retro hra vyvedená v sympatické osmibitové grafice, která velmi připomíná staré herní konzole. Dojem pomáhají navozovat i elektronické zvuky známé právě z herního pravěku.

Cílem je jednoduše procházet jednotlivé úrovně a vyhýbat se všemožným nástrahám, ovšem oproti ostatním skákacím plošinovkám má tato hra jeden zásadní prvek navíc. A to sice ten, že můžete ovládat přitažlivost.

Nestačí si tak pouze správně načasovat nějaký skok, ale musíte i přemýšlet, z jakého pohledu se dá daná překážka překonat nejsnadněji, žádné nahoře a dole totiž vlastně ve hře Quik neexistuje.

JPEG Optimizer PRO

Potřebujete často sdílet s kamarády či spolupracovníky velké množství fotografií či telefonem „naskenovaných“ dokumentů, ale nechcete zbytečně plýtvat drahá mobilní data na jejich přenos?

Nebo zkrátka jen nemáte v telefonu bez možnosti micro SD karty dostatek místa pro všechny soubory, které byste chtěli?

Pak by vás mohla zaujmout tato aplikace, jejíž hlavním úkolem je s co možná nejmenší kvalitativní ztrátou snižovat velikost fotografií a obrázků. Ke kompresi jsou používány automaticky volené algoritmy, které by se navíc měly postarat i o odstranění většiny šumu, jenž může při kompresi vzniknout.

Výsledné snímky pak můžete sdílet jednotlivě, přímo uvnitř aplikace je zabalit do ZIP archivu, nebo vytvořit PDF soubor pro snadné zobrazení téměř kdekoliv.

Survival Island: Creative Mode

Survival Island: Creative Mode je vlastně virtuální svět, v němž můžete dělat téměř cokoliv. Hlavním cílem je samozřejmě přežít na opuštěném ostrově, ale abyste toho docílili, budete muset vyrábět nástroje, lovit zvířata, stavět domy, objevovat divočinu a podobně.

V podstatě se jedná o koncept podobný Minecraftu, ale místo kostičkovaného světa hrajete v poměrně realisticky vypadajícím světě bez monster z říše fantasy.

V současné době jste na přežívání a zajišťování obživy opravdu sami, nicméně vývojář slibuje do budoucna přidat i multiplayer, který již je údajně ve vývoji.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

4 komentářů

 1. Dycky když vidim nějakou 3D first person hru na Androidu tak si řikám jak hrozné musi být to ovládání oproti hraní na pc :-\ A když jsem zkoušel Minecraft na androidu tak jsem si to potvrdil. Vážně strašná neohrabanost, což se nevyplatí hlavně při boji a v jeskyni kde člověk udělá špatný krok a spadne do propasti nebo do lávy :-]

 2. Ta první aplikaci pro ios se dá na obchodu play stáhnout zdarma

 3. Články z tohoto „Seriálu“ ať tady či na Svetandroida, čtu poměrně často a vždy mě něco zaujme.
  Bohužel tentokrát na android nic, zcela výjimečně ????

  Měl bych na redaktory dotaz, jak aplikace vyhledáváte? Já poměrně dlouho používám tuto aplikaci z Google Play PAGF [odkaz] a jsem spokojen, pouze schází náhledy ale není problém najít i lepší, nebude jistě jediná.
  Některé stránky měly nebo mají sekci bleskovky, kam mohli s něčím přispívat i čtenáři a pak se to zveřejnilo v případě že to mělo nějaký smysl.
  Máte něco takového či chystáte do budoucna? Pokud něco naleznu rád přispějí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).