Domů » Články » Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Po kratší odmlce opět přinášíme přehled dočasně zlevněných aplikací a her pro platformy iOS a Android, které si můžete po omezenou dobu stáhnout zcela zdarma.

Pokud se vám nějaký titul zalíbil a uvažujete o jeho stažení, neváhejte – brzy již zdarma být nemusí!

iOS

Hatchi

Začínáme hned „těžkým kalibrem“ – pamatujete si ještě hit devadesátých let Tamagotchi, elektronické stvoření, o nějž jste se museli neustále starat?

Hatchi je softwarová varianta zmiňované hračky, která ale přidává i některé funkce navíc. Jedná se zejména o multiplayer s přáteli, který logicky v době původních zařízení nebyl technicky proveditelný.

O svou Hatchi příšerku musíte pečovat, kupovat jí oblečení a hračky a dbát na to, aby byla šťastná. Celý koncept je neuvěřitelně infantilní, ale přesto extrémně návykový. To potvrzují i kladné recenze webů jako Gizmodo.com nebo TouchArcade.com, v nichž je hra popisována jako spolehlivý zabiják produktivity, s nímž se ale nebudete nudit.

Collect – Photo Journal, Diary

Aplikace Collect je jakýsi elektronický diář kombinovaný s fotoalbem. Slouží pro zaznamenávání vzpomínek pomocí fotografií a krátkých popisků k jednotlivým dnům.

Obsah můžete přidávat pravidelně i zpětně, protože aplikace automaticky nabídne fotografie pořízené v časovém období, pro něž chcete vytvořit zápisek.

Každý vytvořený „den“ lze sdílet s rodinou či přáteli samostatně, nebo můžete například jednou za měsíc či rok nechat vygenerovat jakousi koláž všech fotografií a zápisků.

Pokud preferujete radši papírové verze vzpomínek, oceníte i export v tiskovém formátu. Nechybí samozřejmě ani propojení s cloudem, ať už ve formě osobní zálohy, nebo nahrávání na služby jako Flickr.

Nemusíte se bát ani že by k vašim zápiskům získal přístup někdo nepovolaný, aplikaci lze totiž uzamknout kódem a podporováno je i odemykání pomocí Touch ID.

Timepage

Timepage je kalendář a plánovač úkolů v jednom, který si díky své přehlednosti a množství funkcí vysloužil všemožná „ocenění“ včetně Editor’s choice a kladných recenzí webů jako Gizmodo či ZDNet.

Ačkoliv aplikace nabízí i klasický kalendářní přehled, nejčastěji budete využívat pravděpodobně obrazovku nazvanou Timepage, jakousi časovou osu. Na ní se přehledně ukazují všechny nadcházející úkoly v chronologickém pořádku a díky barevnému odlišení snadno poznáte i jejich prioritu.

Zajímavá je i přímo obrazovka dané události, na níž se zobrazují různé dodatkové informace o konané události. Jedná se například o mapu místa, předpověď počasí v místě konání, nebo (pokud je to relevantní) kontakt na osobu, s níž se plánujete setkat.

Samozřejmostí je synchronizace do cloudových služeb, mezi nimiž nechybí ani iCloud nebo Google.

Phone Doctor Plus

‎Phone Doctor Plus
Cena: zdarma

Phone Doctor Plus je přehledná a poměrně minimalistická aplikace, která pomocí jednoduchých grafů a ukazatelů monitoruje všemožné systémové parametry.

Uvidíte tak například na kolik je využit váš procesor, kolik zbývá volného úložiště, či grafické znázornění podílu aplikací na spotřebě baterie.

Zajímavý je také monitoring síťové aktivity zobrazující aktuální i historické využití mobilních dat a internetových přenosů celkově.

A protože má aplikace v názvu „Doctor“, jsou samozřejmě dostupné nástroje pro otestování stavu jednotlivých funkcí vašeho telefonu, jako je třeba vibrační motorek, reproduktor či LED.

 

Android

Dungeon Defense

Dungeon Defense
Cena: 22,99 Kč

Dungeon Defense je povedená akční hra, jejímž cílem je ochránit svůj dungeon před hordami nepřátel.

Postupem hry se odemykají nové zbraně a vybavení, takže můžete své postavy vylepšovat a zvyšovat tak šanci na poražení invazivních protivníků. Docela netradiční, ale zábavný je režim stavby dungeonu, v němž si můžete navrhnout vlastní dungeon, o nějž se bude bojovat.

Hra obsahuje velké množství obtížností, achievementů i úrovní, takže se nestává ani po delší době repetitivní.

Pomyslnou třešničkou na dortu je pak sympatický retro kabátek, který vzdává hold průkopníkům tohoto žánru.

VR Video Player

Videopřehrávačů pro Android je k dispozici spousta, ale jen málokterý zároveň podporuje přehrávání VR videí či alespoň 3D. A přesně tuto díru na trhu vyplňuje aplikace VR Video Player.

Umí přehrávat videa snad ve všech myslitelných provedeních 3D či VR formátu a nechybí dokonce ani podpora klasického 360° videa, na nějž nepotřebujete žádné brýle.

Pokud máte telefon s dostatečně velkým rozlišením, aplikace dovede přehrát i videa ve 4K rozlišení, což je u VR videí docela podstatné (kvůli rozdělení plochy displeje mezi pravý a levý obraz).

Ačkoliv primárně využijete přehrávač asi ke konzumaci lokálních souborů, je vybavena i podporou DASH streamování, takže do ní lze dostat i online vysílané video.

Hide N Seek : Mini Game

Hide N Seek je hra, která se evidentně bezostyšně inspirovala Minecraftem, takže na vás bude čekat prostředí téměř identické se známou počítačovou hrou. Z Minecraftu je okopírována i podpora skinů, díky nimž si můžete přizpůsobit postavičku téměř jakýmkoliv způsobem.

Herní mechanismy jsou však jiné, jedná se o multiplayerovou hru na schovávanou v kostičkovaném světe, přičemž na jedné mapě může hrát až 24 lidí najednou.

Z připojených hráčů vybere automatika jednoho, jenž se bude muset schovat, zatímco ostatní budou mít za úkol ho najít.

Ačkoliv to možná nemusí ze suchého popisu tak znít, hra je díky množství povedených map (a vývojáři slibují přidat nové) opravdu zábavná a dovede upoutat vaši pozornost na docela dlouhou dobu.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

3 komentářů

  1. No taaa k k tem vanocum nam nadwlte i lasku k Windows

  2. Na Google Play se objevila zajímavá česká hra Medieval Smackdown a je ZDARMA

  3. TimePage je zdarma? Protoze pisou ze je to trial a po urcite dobe se user muze rozhodnout zda si platit clenstvi. Takze to ani nebude jednorazovy poplatek.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).