Domů » Články » Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

V úterním vydání tradičního přehledu aplikací a her dostupných dočasně zcela zdarma představíme sedm titulů, přičemž tři z nich jsou určeny pro iOS a čtyři pro konkurenční Android.

Rychle připomeňme, že doba, po níž jsou aplikace dostupné zdarma, je skutečně velmi omezená, a proto v případě zájmu se stažením aplikace či hry zbytečně neotálejte.

iOS

Orderly

Pokud hledáte dobře vybavenou aplikaci pro organizaci času a úkolů, Orderly by vás mohlo zaujmout. Základním stavebním kamenem celé aplikace je klasický „to do list“, do nějž si můžete vyznačit všechny úkoly, povinnosti ale také třeba přestávky na odpočinek

Jednotlivé položky lze roztřídit do libovolného množství složek, které jsou navíc barevně odlišené, takže poznat „kam úkol patří“ bude otázkou jednoho rychlého pohledu na obrazovku.

Oproti ostatním aplikacím ale nabídne Orderly propracovaný systém prioritizace úkolů, který bere v úvahu čas a místo, kde se nacházíte. Pokud tedy budete například odpoledne v knihovně, aplikace vám připomene, že je třeba vypracovat práci do školy. Večer doma ale dá vědět, že jste chtěli zaplatit účty za elektřinu a podobně.

Nemusíte se tedy neustále probírat mnohdy nekončícím seznamem úkolů a po ruce budete mít vždy zejména ty v daný okamžik reálně splnitelné.

Součástí této prémiové verze je i synchronizace úkolů mezi více zařízeními a možnost zamknutí přístupu k úkolům heslem.

Epic War TD 2

‎Epic War TD 2
Cena: zdarma

Epic War TD 2 je pokračováním poměrně populárního stejnojmenného titulu, který si stáhlo více než osm milionů uživatelů. To je spolu s hodnocením 4,5 hvězdičky dostatečný důvod zkusit i tuto hru.

Jedná se o klasickou strategickou hru ve stylu „tower defense“, která si vás získá svou povedenou grafikou a velkým počtem levelů, obtížností i vybavení. Celkem budete mít za úkol projít 50 misemi, v nichž na vás bude čekat 40 unikátních nepřátelských jednotek, pro jejichž poražení budete mít k dispozici 13 upgradovatelných věží – devět klasických a čtyři speciální třídy „mega“.

Vývojáři slibují více než 100 hodin zábavy, což se samozřejmě odvíjí od zdatnosti hráče, ale zdá se, že tomu opravdu tak bude.

Potěší i fakt, že dostanete hru jako celek, součástí nejsou žádné pay-to-win mechanismy.

Hype Type Animated Text Videos

Tento nástroj možná neprávem na první pohled působí poněkud infantilním dojmem, ale to k čemu je určen dělá skvěle.

Jedná se o aplikaci, s jejíž pomocí můžete vytvářet animované nápisy pro vaše videa, zejména pak pro „příběhy“ na Instagram a podobné platformy. Oproti vestavěným nástrojům v sociálních sítích získáte větší kontrolu nad vytvářeným obsahem a celkový výsledek bude vypadat profesionálněji.

Na výběr máte všemožné fonty i barvy písma a nastavit lze i jak rychle se objeví, jak dlouho bude zobrazené a podobně. Nechybí dokonce ani jednoduché úpravy videa samotného, jako je například složení více videí či snímků, otočení obrazu, puštění pozpátku, nebo zpomalení.

Denní videa na Instagramu nejsou pro každého, ale jestli „příběhy“ používáte rádi, jistě budete spokojeni, což dokládá i fakt, že aplikace v rámci více než dvou tisíc hodnocení získala 4,5 hvězdičky.

 

Android

Status Bar Info

Status Bar Info
Cena: zdarma

Jak již název Status Bar Info napovídá, tato aplikace si za cíl dává přidat do notifikační lišty vašeho Android zařízení užitečné systémové informace. Formou ikonky tak můžete neustále sledovat například využití CPU, jeho teplotu, míru zaplnění operační paměti nebo interního úložiště, teplotu baterie, napětí baterie a podobné parametry.

Pro zobrazení je využívána jakási „permanentní notifikace“, takže pro modifikaci notifikační lišty není potřeba root oprávnění.

Veškeré zmiňované parametry lze sledovat i přímo v prostředí aplikace, kde jsou zobrazeny včetně množství doplňujících informací a praktických grafů.

Pokud řešíte každé procento baterie, jistě oceníte možnost nastavit rychlost aktualizace údajů v ikonce, čímž může být o něco snížena spotřeba energie aplikací.

Duck Warfare

Duck Warfare
Cena: 25,99 Kč

Duck Warfare je zábavná hra na pomezí Angry Birds a žánru tower defense. Vaším úkolem zkrátka bude za pomoci armády žlutých kachniček ubránit svět před zlou korporací GÜSCO, která se snaží získat váš svět v podobě městského parku do svých rukou.

K dispozici budete mít 24 unikátních typů kachniček, přičemž každá z nich má nějaké unikátní schopnosti, zbraně a samozřejmě také vzhled a animace. Bojovat budete v několika lokacích proti 40 typům nepřátel.

Celá hra je „oblečena“ do komiksového a poněkud sebeparodujícího designu, který si jistě oblíbíte. Samozřejmostí jsou achievementy pro zvýšení motivace a potěší také absence jakýchkoliv reklam či in-app plateb.

Prices in China Pro

Prices in China Pro
Cena: 39,99 Kč

Prices in China Pro je poměrně jednoduchá aplikace, na níž není příliš co popisovat. Ovšem zejména nyní v předvánoční době může přijít při shánění zajímavých dárků z Číny vhod (ačkoliv dodání do Vánoc ne vždy stihnete). Umí totiž vyhledávat v celé řadě populárních asijských obchodů, mezi nimiž nechybí například ani Aliexpress, Banggood, Dealextreme a podobně.

V jejich nabídkách pak umí porovnávat ceny a najít nejlevnější variantu a v úvahu bere i nejrůznější slevové akce a kupony, na něž vás upozorní.

DMD Panorama Pro

DMD Panorama Pro
Cena: 109,99 Kč

Jak je možné odvodit z názvu, tato aplikace se zaobírá tvorbou panoramat. Ne však těch obyčejných, která umí každá tovární fotoaplikace, ale zejména těch 360° a extrémně širokoúhlých.

Aplikace nabízí i celou řadu pokročilých nastavení, mezi nimiž nechybí například možnost uzamčení expozice (pro zachování stejné tmavosti všech částí fotky), různé režimy blesku a možnost editace EXIF včetně geolokace.

Součástí této Pro verze pak je i podpora až 40Mpx snímků, u podporovaných přístrojů (typicky high-end modely) dokonce i HDR a nechybí ani možnost ukládat samostatně jednotlivé části snímku.

Výsledné dílo lze exportovat v několika formátech – jako klasický obrázek, v režimu kompatibilním s platformou Google Cardboard a možné je vytvořit i panoramatické video.

Pro někoho pak může být zajímavá možnost své fotografie sdílet s komunitou aplikace na svém profilu, vytvářet seznamy oblíbených a sledovat ostatní kreativní uživatele.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).