Cena:

Představí Samsung v říjnu nástupce modelu Galaxy Note?

Pokud si myslíte, že Samsung již svůj největší letošní trumf odhalil, jste na omylu. Jihokorejský gigant si na letošní podzim chystá další novinku v podobě nástupce úspěšného „tabletofonu“ Galaxy Note. Současná verze si našla více než sedm milionů spokojených uživatelů a proto není divu, že Samsung již nyní připravuje jeho druhou generaci. Novinka ponese označení Galaxy Note II a jeho hlavním lákadlem bude opět obří displej. Údajně se můžeme těšit na úhlopříčku 5,5“, což je o dvě desetiny palce více, než u současného modelu Galaxy Note. Rozlišení obřího Super AMOLED displeje má činit 1050 x 1680 pixelů a stejně jako v případě modelu Galaxy S III bude využívat Pentile matici.

 
Ilustrační obrázek 

Srdcem smartphonu se stane čipset Exynos 5250 založený na architektuře ARM Cortex-A15 a 1,5 GB operační paměti. Na zádech telefonu se usídlí čočka 8Mpx fotoaparátu s vylepšenou optikou a dvojicí přisvětlovacích LED diod. V další výbavě samozřejmě nebude chybět NFC, Wi-Fi, GPS a podpora 4G LTE sítí. Galaxy Note II si bezpochyby převezme i některé designové prvky z modelu Galaxy S III a proto můžeme očekávat oblejší tvary a lesklé plasty. Termín oficiálního představení je údajně naplánován na letošní říjen.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.