Domů » Bleskovky » Předpověď: Apple příští rok představí úplně nový tablet a v roce 2018 nasadí OLED displeje

Předpověď: Apple příští rok představí úplně nový tablet a v roce 2018 nasadí OLED displeje

Analytik ze společnosti KGI Securities Ming-Chi Kuo je známý svými predikcemi. Nelze říci, že by bylo jeho „věštění“ vždy pravdivé, přesto v minulosti dokázal řadu věcí předpovědět. Nyní však přichází se vcelku zajímavými informacemi – Apple by měl příští rok přinést na trh zcela nový tablet s 10,5″ obrazovkou.

Kuo dále zmiňuje, že Apple pospolu s novým 10,5″ iPadem představí i odlehčenou 9,7″ variantu, ve které má tikat starší procesor A9X ze současných „proček“ – ostatní verze dostanou vylepšený procesor A10X vyrobený 10nm procesem společností TSMC. Summa summarum by měly tedy být příští rok k dispozici rovnou tři velikosti iPadů: nejlevnější 9,7″ varianta, nový 10,5″ model a obří 12,9″ iPad Pro.

Apple by měl podle předpovědi vytěsnit ze svého portfolia klasické verze iPadů, přičemž řada mini by měla být díky své atraktivitě stále dostupná. Přesto se o nich Kuo vůbec nezmiňuje a jen doufáme, že společnost Apple nehodlá tyto malé přenosné pracanty zcela zrušit.

iPad-pro

Základní vstupenkou do světa velkých iPadů bude iPad Pro 2 s úhlopříčkou 9,7 palce, movitější zákazníci mohou sáhnout po 10,5″ modelu, a pro ty nejnáročnější bude připravena téměř třináctipalcová verze. Pokud tedy budete chtít větší verzi iPadu, na výběr budete mít pouze mezi tablety z řady Pro.

Analytik zabrousil i do roku 2018 a v tomto roce je prý velice pravděpodobné, že bude společnost Apple své tablety osazovat OLED displeji. Jak to nakonec všechno dopadne ukáže až čas.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

12 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  Další „analytik“… takovejch tu máme…

  • Třeba tebe :-D

   • Jeho příspěvky však mají nějakou hodnotu, očividně se v této oblasti orientuje lépe než my dva dohromady….teď narážím na minulé články a diskuze pod nimi.

   • lerion (neregistrovaný)

    No, snad kazdy prispevek ma vetsi hodnotu nez ten od uzivatele Tedy… :D

   • Michal (neregistrovaný)

    Nejhorší jsou však ty tvé. Nikdy nic k tématu, jen přiblblé rejpání do autorů, proč ten který článek vychází.

   • lerion (neregistrovaný)

    Nikdy nic k tematu? Evidentne si vybiras jen nektere prispevky ;)

    A musis uznat, ze clanek jako je tento si rypani opravdu zaslouzi. Je to proste jen clanek neclanek… „Za dva roky iPad vyjde a nebo mozna ne“…

 2. Hlavně u svých mobilů, aby nasadili OLED. Hlavně aby ty displeje měly AOD režim. Konečně bude mít Apple pořádné notifikace.

  • Dnešní doba je prenotifikovana. Na hodinky, na keyguard, na AOD, LED, plocha kompu, ikona aplikace, lišta, popup, … Pak nemají být poruchy soustředění.

   • Ty ji budeš asi trpět no….to jestli si zapneš notifikace, a nebo ne je čistě tvoje volba. Když mám mobil s notifikací, kdy pohledem zjistím, jestli mám nějakou zmeškanou událost, a nebo nemám, zatěžuje mě to méně, než abych pořád bral mobil do ruky a kontroloval. Vidím to na kamarádově iPhonu v práci. Navíc AOD může zobrazovat také hodiny, čehož osobně využívám. Mám mobil přes noc na bezdrátové nabíječce (stojan) a krásně vidím čas. Čili mi poslouží jako hodiny, které jsem samozřejmě přestal používat. Takže pokud notifikace nepoužíváš, nemusíš. Máš možnost volby….

   • Ideál je a výrobci na to často zapomínají, notifikacni LED s co nejvyšším jasem, dokonale je když lze i nastavit barvu pro jednotlivé notifikace.
    U me moto s custom ROM nexus gen, postavené na CM mám možnost mít zapnutou notifikacni LED, která je schovaná v mřížce sluchátka, svítí zeleně, jinou barvu neumí, ale je krásné jasná a viditelná prakticky za každých okolnosti, v originální STOCK ROM ji vývojáři zcela nepochopitelné deaktivovali.
    LEDka bohužel jen svítí a nezvládá blikat, možná v některé další verzi ale i tak jsem spokojen a děkuji za tu funkci.
    Další možností je Ambient Display, kdy pohybem nad senzory, které jsou ve skle displeje čtyři, se tento krátce rozsvítí pouze černá a bílé fonty jako GS a zobrazí přehledné vše co je potřeba a nastaveno.
    Originál ROM to mela řešeno jinak, tam displej při nějaké události v krátkých intervalech v stejným způsobem blikal.

   • Lenor (neregistrovaný)

    Jak píše xzeit, právě, že notifikace, která umožní mobil nebrat do ruky tu chybí. Takový Simens M55 hrál všemi barvami podle různého klíče, to tu chybí.

 3. Ale ony notifikace tady jsou a lepší než byly. Možnost AOD displeje v kombinaci s LED notifikací. Výrobci se už pomalu chytají.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).