Domů » Bleskovky » Předpověď: Apple příští rok představí úplně nový tablet a v roce 2018 nasadí OLED displeje

Předpověď: Apple příští rok představí úplně nový tablet a v roce 2018 nasadí OLED displeje

Analytik ze společnosti KGI Securities Ming-Chi Kuo je známý svými predikcemi. Nelze říci, že by bylo jeho „věštění“ vždy pravdivé, přesto v minulosti dokázal řadu věcí předpovědět. Nyní však přichází se vcelku zajímavými informacemi – Apple by měl příští rok přinést na trh zcela nový tablet s 10,5″ obrazovkou.

Kuo dále zmiňuje, že Apple pospolu s novým 10,5″ iPadem představí i odlehčenou 9,7″ variantu, ve které má tikat starší procesor A9X ze současných „proček“ – ostatní verze dostanou vylepšený procesor A10X vyrobený 10nm procesem společností TSMC. Summa summarum by měly tedy být příští rok k dispozici rovnou tři velikosti iPadů: nejlevnější 9,7″ varianta, nový 10,5″ model a obří 12,9″ iPad Pro.

Apple by měl podle předpovědi vytěsnit ze svého portfolia klasické verze iPadů, přičemž řada mini by měla být díky své atraktivitě stále dostupná. Přesto se o nich Kuo vůbec nezmiňuje a jen doufáme, že společnost Apple nehodlá tyto malé přenosné pracanty zcela zrušit.

iPad-pro

Základní vstupenkou do světa velkých iPadů bude iPad Pro 2 s úhlopříčkou 9,7 palce, movitější zákazníci mohou sáhnout po 10,5″ modelu, a pro ty nejnáročnější bude připravena téměř třináctipalcová verze. Pokud tedy budete chtít větší verzi iPadu, na výběr budete mít pouze mezi tablety z řady Pro.

Analytik zabrousil i do roku 2018 a v tomto roce je prý velice pravděpodobné, že bude společnost Apple své tablety osazovat OLED displeji. Jak to nakonec všechno dopadne ukáže až čas.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments