Domů » Bleskovky » Přední panely Pixelu 3 a 3 XL na prvních fotografiích. Výřez displeje chybět nebude

Přední panely Pixelu 3 a 3 XL na prvních fotografiích. Výřez displeje chybět nebude

Na konci léta bude uvolněna nová verze systému Android, aktuálně se schovávající za písmenko P. Výkladní skříní tohoto systému se mají stát smartphony Google Pixel třetí generace, na nichž americká firma pracuje s využitím nově nabyté pracovní síly od HTC. Jak budou smartphony Pixel 3 a 3 XL vypadat, mají znázorňovat následující fotografie ochranných skel.

Pokud můžeme těmto snímkům věřit, dočkáme se letos dvou velmi odlišných smartphonů – zatímco menší Pixel 3 si ponechá tradiční obdélníkový displej se zakulacenými rohy, větší Pixel 3 XL bude mít displej v horní straně „vykousnutý“. S výřezy v displeji si Android P poradí nativně, takže by Pixel 3 XL mohl být dobré referenční zařízení pro vývojáře, kteří si chtějí chování aplikací na displeji s výřezem vyzkoušet.

Oba Pixely mají disponovat čelními stereoreproduktory a výrazně tenčími rámečky než u předchůdců. Prakticky jistotou je použití čipsetu Qualcomm Snapdragon 845.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Čím dál lepší :-D Bravo nejdřív nudloidní displej a teď tohle :-D

 2. Vetsi varianta vypada otresne, aspon ze ta mensi vypada mnohem lip nez Pixel 2

 3. Kurva, ono to má výřez… Jediná moje spása je teda Lenovo Z5 nebo LG V40 , u kterého se bojím toho samého.. Škoda no :(

  • Jak tu někteří říkají, tohle je referenční zařízení! Tedy správně navržený Android přístroj má být bez jacka, s notchem, bez SD, s oboustranný konektorem, singleSIM,… Já vím, zní to jako iPhone a ano, tam to prostě Android (Google) dopracoval:D

  • To zni jako snovej telefon
   :D

  • Nebyl by to náš uni, kdyby opět nezapletl svůj milovaný iPhone do diskuze :D Hele uni, na jednom nejmenovaném eshopu teď mají iPhone za třetinku, tak si možná budeš moci dovolit.

   Ale ano, je to referenční zařízení, nechybí samozřejmě Ambientní displej, rychlonabíjení, notifikační dioda, stereo reproduktory na čele (ne pseudostereo, co má konkurence)….ehm počkat, to už nezní jak iPhone :)

  • uni: Tak když vypíchneš jen to, co má s iPhonem společné, tak pak je samozřejmě jasné, že to zní jako iPhone. Ale je zajímavé, že jsi nezmínil to, co Menty. Aha, ono by se ti to vlastně nehodilo do krámu, že? :)

  • Však jasné, stačí zmínit něco, co se „prostě nehodí“ a už je fuč. :) Běda, jak do toho, co jsem napsal jednou dospěje Apple, to o tom budem poslouchat denně.

  • Tak to dělá bohužel mnoho Appláků. Neříkám všichni. :) Ale narážím na to často.
   Všechny notebooky jsou Macbooky a všechny mobily iPhony a podobně…
   Toto mě začíná unavovat slýchat to tady i osobně popravdě. Tohle už je opravdu zaslepenost a určitý typ fanatismu přeci, když to vidí někdo vš ude. :(
   Ano existují kopie a to dokážu přiznat a většinou je zhejtím :D, protože takoví podle mě ukazují, že neumí vyrobit svůj styl.
   Ano inspirovat se mohou, to je v pořádku, ale aby někdo dokonce i barvu na notasku pojmenoval space gray a mel totožnou klavesnici i design to uz je moc :D

  • Tray1: Tuhle zaslepenost taky nechápu. Ale takoví prostě zákazníci Applu v ČR jsou. Základ je mít nalepenou samolepku jablíčka na autě, potom místo obecného „na mém telefonu“, „na mém tabletu“, „na mém notebooku“, (což v obecné rovině rozhovoru používají zákazníci všech ostatních značek) používat „na mém iPhonu“, „na mém iPadu“, „na mém MacBooku“, dále všem zákazníkům ostatních značek pořád dokola vysvětlovat, že iPhone byl první smartphone, jako první měl dotykový display, ty omáčky okolo ekosystému, zabezpečení, bla bla bla… Ještě že v zahraničí berou elektroniku od Applu jako spotřební zboží a ne jako modlu jako naši čeští Pepíci a Frantové (asi i proto raději navštěvuji cizí weby) :) Občas celkem i chápu operátory s jejich klasickou odpovědí, že my jsme specifický trh.

  • shepii (neregistrovaný): Ne milí zmatenče, zmínil jsem cíleně to, co furt čteme, že je krok zpět, zaostalost, špatně, degenerace,..:)

  • Ja s tím souhlasím. Je to degenerace. Pokud je důvod že se tam nedá už dát jack, budiž, pokud je důvod k notchi, budiž. Nebudu lhát, notch se mi jakš takš líbí, ale chápu zcela že mnohým ne.

   POkud není důvod, je to degenerace a přšlapování na místě, a malinko i trapná šaškárna, řeknu-li to blbě. :)

  • uni: No asi takhle. Jediné, na co má z tvého komentáře smysl reagovat je to, že trvale nevíš, že „milý“ je v tomto případě spravně takhle.

  • Na to už ale odpověď vlastně proběhla. Prakticky všude jinde ve světě jsou Apple produkty nabízené operátory za dolar k tarifu. U nás je to vpodstatě půjčka od operátora, takže je jedno, kde si daný produkt zakoupíte.

   A ano, je to degenerace. Mobilní trh naráží na své limity, tak očivině potřeba se posouvat dál i za cenu kompromisů. Notch? Kompromis do doby, než vymyslíme, co se senzory. Absence jacku? Redukce – kompromis, dokud nebudou pořádná bezdrátová sluchátka (něco na styl AirPods, ale dobře hrající). Abscence SD? To je taky kompromis, tam se to ale už podařilo vyřešit větší kapacitou, v době, kdy měl iPhone 8GB to bylo neuvěřitelně limitující. Takže ano, je to špatně, protože je to kompromis, zajímavý poznatek je ale ten, že bez těchto kompromisů se asi mobilní svět neumí pohnout (neřeší se co s tím, řeší se, že to tak uděláme a uvidíme).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).