Domů » Články » Prasečí válka, utrácení pod kontrolou a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Prasečí válka, utrácení pod kontrolou a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Jak je již sobotní tradicí, i dnes se podíváme na výběr aplikací a her. Všechny zde uvedené položky jsou dočasně dostupné zcela zdarma, ačkoliv běžně jsou zpoplatněny. Doba bezplatné dostupnosti však záleží čistě jen na vůli distributora a není v naší moci ji jakkoliv ovlivnit.

Proto pokud vás něco zaujme, se stažením zbytečně neváhejte. iOS i Android jednou nainstalované položky označují jako „zakoupené“ i po odinstalaci, takže takto můžete vybavit svou knihovnu „do zásoby“.

iOS

Toon War

‎Toon War
Cena: zdarma+

Toon War je zajímavá bojová hra, v níž budete hrát za vojenské vozidlo či dron. Váš cíl je poměrně jednoduchý a očekávatelný – likvidovat nepřátele. Při osvobozování bezbranných vesniček budete moci využívat různé zbraně, přičemž k dispozici máte vždy dvě. Primární a sekundární.

Při hraní se však nemůžete nechat příliš unést bezhlavou střelbou. Je třeba také zneškodňovat nastražené bomby a osvobozovat rukojmí. S tím, jak budete hrou postupovat, budete získávat i body. Za ně si následně můžete nakupovat všemožná obranná i útočná vylepšení, bez nichž byste si se silnými bossy poradili jen těžko.

Hra zaujme i po grafické stránce, která sází na trojrozměrnou komiksovou grafiku a pestrobarevné barvy. Ty se navíc mění v závislosti na biomu, v němž hrajete. Na mapách se vystřídají nejen různá prostředí, ale také roční období a počasí.

Ovládání je pak zajišťováno pomocí dvou virtuálních joysticků, jimiž řídíte pohyb i míření. Hrát můžete buď samostatně proti počítači, nebo s kamarádem v kooperativním režimu.

Table Tennis AR

Table Tennis AR
Cena: 25,00 Kč

Z názvu této hry se dá velmi snadno poznat, o co jde. Jedná se o klasický stolní tenis, avšak s tím rozdílem, že v rozšířené realitě. Pálku vám tedy nahradí telefon, který zároveň slouží jako jakési okno do okolního světa. Kamerou snímá okolní prostředí a umístí do něj stůl i vašeho protihráče.

Hrát můžete ve dvou režimech. Zjednodušený je v podstatě arkádové pinkání, v němž toho nemůže moc pokazit. Realistický režim však už pracuje s různými fyzikálními údaji z vašeho telefonu a trajektorii vypočítává o poznání realističtěji.

V obou případech každopádně můžete hrát buď proti virtuálnímu protivníkovi, nebo proti kamarádovi se stejnou aplikací. V případě, že se rozhodnete hrát proti počítači, počítejte s tím, že dokáže své schopnosti přizpůsobit vaší úrovni hry.

5coins Expense

5coins Expense je aplikace pro lidi, kteří chtějí mít přehled o svých financích. Jejím cílem je pomoci vám získat přehled nad věcmi, za něž utrácíte více peněz. Používání je velmi přímočaré. Nastavíte si nějaký měsíční rozpočet a pak už pouze pravidelně zapisujete vaše výdaje. U každé položky lze nastavit kategorii a přidat poznámku, takže časem získáte přehledná data.

Na konci měsíce tak například můžete ve statistikách zjistit, kolik peněz vás stálo jídlo, kolik alkohol a kolik třeba náklady na bydlení. Aplikace se navíc učí vaše typické výdaje a nabízí vám je formou widgetu. Často se opakující položky tak nemusíte neustále vypisovat a lze je přidat jediným dotykem.

Součástí aplikace je i hlídač, který včas rozpozná, že s tímto tempem utrácení celý měsíc do zadaného rozpočtu nevměstnáte. Chybět samozřejmě nemůže ani synchronizace v iCloudu či podpora více měn. Úplnou samozřejmostí je pak vzhledem k citlivosti dat uzamykání pomocí pin kódu či Touch ID.

Android

Toca Blocks

Toca Blocks
Cena: 99,00 Kč

Toca Blocks je velmi netradiční hra, která silně spoléhá na kreativitu uživatelů. Herní svět si totiž budete nejprve muset postavit. K tomu slouží nejrůznější bloky, které nejen různě vypadají, ale také mají odlišené vlastnosti. Některé jsou tvrdé, některé pružné, a navíc se dají kombinovat. Můžete tak vytvářet nové materiály a stavět z nich všemožné tratě a překážkové levely.

Pak si pouze vyberete některého z dostupných hrdinů a s ním se pokusíte navržený svět projít. To by samozřejmě mohlo po chvíli omrzet. Proto existuje možnost svět pomocí unikátního kódu poslat kamarádovi, který si ho snadno importuje do svého přístroje. Navzájem si tak můžete mezi přáteli či rodinou vytvářet různé výzvy a předhánět se v jejich plnění.

Hraní navíc ozvláštňují různé speciální předměty, na něž budete postupně narážet. Jedná se třeba o kaktus, žebřík, bombu a podobně.

Pigs In War

Angry Pigs
Cena: zdarma

Pigs In War je hra tvůrci označovaná jako strategie. S tím by se dalo trochu polemizovat. Plánovat je v ní sice potřeba, avšak rozhodně to není typický zástupce strategického žánru. Hru lze nejlépe charakterizovat asi jako jakousi fúzi legendárních Worms a Angry Birds.

Ústředním mechanismem jsou tedy tahy. Obě strany se střídají po jednom tahu, přičemž cílem je vždy vystřelit z nějaké zbraně tak, abyste optimálně zasáhli protivníka, nebo jeho „infrastrukturu“. K dispozici je 15 typů zbraní, z nichž každá má své kladné i negativní vlastnosti. Každé prase má navíc své unikátní schopnosti, které můžete dále rozvíjet.

Hrát lze samozřejmě klasicky v singleplayeru proti počítači, ale k dispozici je i režim více hráčů. Ten probíhá na jednom zařízení, a protože je hra tak jako tak rozdělená na tahy, ničemu to nevadí. Na jednom smartphonu či tabletu takto můžou hrát až čtyři lidé.

Element TD

Element TD
Cena: 28,99 Kč

Písmena „TD“ v názvu hry znamenají tower defense, což je pochopitelně její žánr. Tento typ her je všem asi důvěrně známý, avšak tato hra je přesto trochu jiná. Samozřejmě, základní koncept „věže ničí nepřátele“ zůstává.

Z druhé části názvu hry však lze odtušit, že důležité jsou také živly. Těch je celkem šest: světlo, temnota, voda, oheň, příroda a země. A každý živel má samozřejmě své unikátní schopnosti, které poměrně zásadně udávají tón celé hry.

Ve hře na vás čeká celkem 44 věží, 56 typů nepřátel, pět map, čtyři herní režimy, pět úrovní obtížnosti a 30 achievementů. Nudit se tedy rozhodně nebudete!

Hexasmash 2

Hexasmash 2 je hra, v níž je vaším cílem zničit všechny terče v podobě šestihranů kulí vystřelenou z jakéhosi děla. Nebude vám však stačit pouhé míření na cíl, terče jsou totiž málokdy v přímé linii střely.

Využít budete muset nejrůznějších fyzikálních efektů, jako jsou odrazy, gravitace, tření a podobně. V pozdějších fázích hry narazíte i na různé mechanické překážky opatřené spínačem a chybět nebudou ani výbušniny nebo portály.

Hra nabízí celkem 80 levelů a 20 typů objektů a vývojáři slibují, že v brzké době doplní další.

Nechybí samozřejmě ani spojení s Google Play Games, takže můžete své skóre porovnávat s kamarády i celým světem a odemykat různé achievementy.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).