Domů » Bleskovky » Prakticky všechny budoucí Nokie budou součástí programu Android One

Prakticky všechny budoucí Nokie budou součástí programu Android One

Společnost HMD Global představila na veletrhu MWC pět telefonů Nokia – retro model 8810 a čtveřici nových smartphonů. Zatímco Nokii 1 pohání systém Android Go určený pro levné telefony, modely Nokia Nokia 6 (2018), 7 Plus a 8 Sirocco se staly součástí programu Android One. Do rodiny Android One se navíc přidají i další Nokie.

Podle zástupců HMD Global bude tato platforma pohánět všechny budoucí smartphony Nokia 3 a vyšší, což pro zákazníka znamená rychlý přísun aktualizací systému a tři roky zajištěných měsíčních bezpečnostních záplat. Tento příslib se patrně týká pouze budoucích smartphonů, majitelé těch současných však plakat nemusí – HMD pro ně rovněž vydává aktualizace velmi pružným tempem, o čemž se může konkurenci jen zdát. Například Nokia 3 by měla již v příštím týdnu dostat beta verzi Androidu 8.1, tzn. že ostrá verze dorazí zhruba tři týdny na to.

Příběh Androidu One: jak se systém „pro chudé“ proměnil na alternativu za Nexusy

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).