Domů » Bleskovky » Telefony od Lenova zatím nemají v České republice oficiální distribuci (aktualizováno)

Telefony od Lenova zatím nemají v České republice oficiální distribuci (aktualizováno)

Společnost Lenovo v rámci své globální strategie „Protect and Attack“ postupně soustředí svou pozornost na tzv. PC+ éru, která kromě klasických PC zahrnuje i tablety a chytré telefony. Na našem trhu Lenovo dosáhlo prvenství na počítačovém trhu a současně uvedlo řadu zajímavých novinek z řad tabletů jak pro firemní uživatele, tak pro spotřebitele. Mezi tyto novinky však nepatří chytré telefony značky Lenovo, které zatím ještě nejsou v České republice oficiálně distribuovány.

Cílem společnosti Lenovo je vybudování potřebného zázemí pro poskytování špičkové péče spojené s užíváním chytrých telefonů. Telefony značky Lenovo, které jsou v ČR v prodeji, zatím nejsou certifikované pro použití na českém trhu, a navíc nejsou kryty Lenovo zárukou v České republice. Lenovo oficiálně v ČR dosud nezahájilo prodej smartphonů, proto neposkytuje žádnou technickou podporu pro tato zařízení. Veškeré prodeje telefonů Lenovo na našem trhu tedy nepocházejí z oficiální/certifikované distribuce.


Ilustrační obrázek: Lenovo K900 s procesorem Intel

Lenovo již prodává chytré telefony na vybraných trzích, jako je Čína, Rusko či Indie. Jakmile budou do České republiky distribuovány oficiální cestou, bude tato skutečnost oznámena.

Aktualizováno 13. března, 20:35 – článek jsme doplnili o vyjádření internetového obchodu CZC.cz

Za CZC.cz mohu potvrdit, že telefony Lenovo nemají na českém trhu oficiálního distributora autorizovaného zastoupením značky. Zákazník nakupující u prodejce, který se neoprávněně sám označuje za autorizovaného, riskuje především problémy se zárukou a servisem. Vzhledem k chybějící lokální podpoře může dojít i k potížím se samotným přístrojem. Ten v případě nákupu ze zahraničí vyžaduje odbornou lokalizaci softwaru a napájecího adaptéru.

Co se týká nabídky Lenovo telefonů v CZC.cz, zboží je dodáváno z čínského trhu. Všechny námi nabízené modely mají certifikaci CE pro použití v mobilních sítích EU a jsou řádně procleny. Přístroje u nás navíc procházejí pečlivou kontrolou a odborným nahráním licencovaného operačního systému v češtině. Ke všem modelům dodáváme také spolehlivou redukci pro napájení.

Samozřejmostí je standardní dvouletá záruka poskytovaná na všechny telefony v naší nabídce. Pro servis dovozových telefonů Lenovo, Xiaomi a Zopo máme uzavřenu smlouvu s firmou Britex, což je profesionální český servis mobilních telefonů autorizovaný i pro opravy mnoha dalších značek běžně dostupných na českém trhu. Při nákupu v CZC.cz mohou zákazníci také plně využít našich služeb, jako je například nákup na splátky, pojištění produktu včetně pojištění proti krádeži nebo zapůjčení náhradního telefonu v případě poruchy,“ říká Kamil Demuth, marketingový ředitel internetového obchodu CZC.cz.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

20 komentářů

 1. Zajímavé, protože pracuji v jednom z největších obchodů s elektronikou a dnes jsem si přesně s tímto Lenovem hrál.(pochybuji že neni z oficiální distribuce). mohu jen říci tuto doplňující informaci..telefony Lenovo mají oficiální Lenovo záruku, jen jej uživatelé nemohou reklamovat z důvodu nepřítomnosti českého jazyka. Jinak dobrej článek..

  [odkaz]

  • Michal Javůrek

   Dobrý den, informace v článku jsme získali přímo od českého zastoupení společnosti Lenovo. Žádný z e-shopů, který v ČR telefony Lenovo prodává, je nemá z oficiální české distribuce, jelikož ta v tuto chvíli vlastně ani neexistuje. To, že si výrobci do telefonů instalují upravené/počeštěné ROM je jedna věc, ale s ofiko distribucí to nemá nic společného.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Co je nebo není oficiální distribuce ? Pokud pod pojmem oficiální distribuce vezmeme to, že v dané lokalitě musí mít ta firma přímo pobočku. Tak „oficiální“ distribuci nemá spousta firem\značek.

   Aale tam problém nebude. Apple tady nemá taky kamennou „prodejnu“ a nic se neděje. Jde spíš o samozvané dovozce z Číny , kteří dobastlují do smartphononů čestinu, vyhýbající se záruce pod záminkou zprostředkování atd… ti Lenovu a jiným dobré jméno nedělají. Ubírejte se spíš tam.

   Z minulost znám podobné PR na téma relativně „exotických“ automobilů, které sem nějaké firmy předprodávali a hráli si na zástupce a prodejce. Taky jim moc jméno nedělali.

   To že bude Lenovo prodávat z neoficiální distribuce CZC a nějaký Franta z „hypersupermobily za pár šlupek“ je rozdíl.

  • Velda (neregistrovaný)

   Oficiální distribuce je taková, nad kterou má značka kontrolu. To ostatní je zpravidla šedý dovoz.

 2. edit: toto je napsáno přímo na stránce v odkazu – Smartphone značky Lenovo pochází přímo z oficiální výroby.Distributora pro CZ nebudu však jmenovat.

  • simi (neregistrovaný)

   tak jasně že oficiální výroba nebo myslíš že někdo dělá kopie lenovo telefonů. ale ofiko výroba a ofiko česká distribuce je sakra rozdíl a spousta eshopů bohužel využívá neznalosti spotřebitelů a klamě produkt označují. dělá to lenovomobile, czc, mironet, ale myslíš že někdo od nich má od lenova skutečně certifikát, že jsou ofiko zastoupením pro dovoz telefonů. ani náhodou. a to není jen případ lenova.

  • Honza (neregistrovaný)

   Napsat si na web „Smartphone značky Lenovo pochází přímo z oficiální výroby.“ je informace klamavá jak hovado :) to může snad jen czc. a jak psal tady kolega výše, oficiální výroba není oficiální česká distribuce

  • Knoxx (neregistrovaný)

   Hmm, tak kdybych si tohle přečetl, tak naopak by mi bylo hned jasný, že je to nějaká bouda, než kdyby tam nebylo napsané nic. A není to jedno ? Myslím, že takový obchod jako czc nemá problémy s reklamacemi.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Nejde o to jestli CZC má nebo nemá problémy.

   Ale firma jeho velikosti má personální a finanční zajištění které umožňuje poskytovat kvalitní servis i na věci z dovozu mimo oficiální distribuci.

   Jediný problém je že kupující koupí „šedivky“ nemá tak velké možnosti reklamace a podpory.

  • Martin P. (neregistrovaný): Jako že CZC poslalo svého technika někam na školení Lenova? Tak to si fakt nemyslím. Jediné co budou schopni je posílat na své náklady do nejbližšího servisního střediska (třeba Německo?) a příp. vracet prachy za „neopravitelnost“. Žádné jiné velké know-how bych tam nehledal.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To Uni: …jediné co budou schopni je posílat na své náklady do nejbližšího servisního střediska (třeba Německo?) a příp. vracet prachy za „neopravitelnost“… to jsem taky myslel. Spousta webshopu co prodává mobily v tomhle základním nestačí. Nemají dostatečný množství prostředků aby tohle když tak ustály.

   Napadá mě problémy jedním dualSIMem co tu byl v ČR vprodeji. Víc než 75% kusů na reklamaci mohou malý obchod skoro položit, firmy jako Alza, CZC a jiné to ustojí.

   Stejně mohou zaplatiti překlad a vytištění manuálu a nebo dohrání češtiny. Malá firma na to nebude mít samo prostředky.

 3. -.- kolik eshopu si dovaži samo telefony.. :) ne vážně..každý má vlastního dovozce, a musí být nějaký AUTORIZOVANÝ servis, který bude přijímat reklamace těchto telefonů… a to tu je..

 4. Tohle klasická výmluva některých společností… Je to takové bu-bu-bu, zákazníku, pozor, nekupuj to, protože když se ti to náhodou posere, tak ti to tady Lenovo neopraví. Ba co víc, nedáme ti na našich infolinkách žádnou radu, naše weby k těmto produktům jsou hlavně v čínštině. My to tady zatím nechceme prodávat, protože Evropa nám je celkem ukradená, nám stačí prodávat mobily v Číně…

  Na jednu stranu to chápu. Vybudovat tady funkční zastoupení a zajistit plnou podporu prodeje a servisu, není jenom tak. Ale na druhou stranu, co je mi do toho ? Lenovo je obrovská firma, tak ať se snaží. A když se iniciativy chopí někdo jiný a je schopen zajistit prodej a podporu a support, tak proč ne ? Jako zákazníkovi je mi celkem jedno. Mně stačí vědět, že mám záruku 24m a v případě, že se mi to posere, tak bude o mně v rámci českých zákonů postaráno. Celé Lenovo je mi ukradené, stejně jako Motorola, Microsoft a Apple a další firmy a společnosti, kterým je Evropa a nebo Česko ukradená. Věřím že v budoucnu se jim tento přístup hodně vymstí.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Kdyby to bylo tak jednoduché tak…

   -až nebude GSM část kompatibilní s sítí vašeho operátora tak nenadávejte, Lenovo za to nemůže. Pro ČR nebyl vytvořen\nebyl odladěn\testován

   -až bude problém s OS, tak Lenovo za to nemůže .Protože pro ČR ten firmware nevydalo\ neupravilo\ netestovalo.

   -že to není kvalitně počečtěné? Nenadávejte tak Lenovo za to nemůže .Protože pro ČR ten firmavare nevydalo\ neupravilo\ netestovalo.

   Jenže tohle určitě Vy víte. Jenže je tu pak víc než 50% borců, kteří to koupí narazí. A místo na nadávky na samozvaného distributora. Budou nadávat na Lenovo. Tak proto tyhle prohlášení.

 5. To je šok. Už jen čekám, kdy se totéž dočtu o Motorole ;)

 6. Jirka (neregistrovaný)

  Záruku mám i tak 2 roky, takže mi je u zadele odkud ten telefon vlastně je. Přítelkyně m německou distribuci, já švédskou a brácha čínskou a je nám to úplně buřt, hlavne ze to funguje, a az to fungovat prestane, obratim se na prodejce. Za celou dobu co pouzivam MT a ze jich bylo si nepamatuji ze bych mel ofi ceskou distribuci :)

 7. Majo (neregistrovaný)

  Hlavne, ze ste nedavno v recenzii celkom „zatratili“ P780ku, ktora mala uplne blbu ROMku od jedneho z takych neoficialnych dovozcov…

 8. sobotka (neregistrovaný)

  Termin oficialni distribuce, znamena ze vyrobce daneho produktu ma zarazenou vyrobu pro dany stat, tzn. Ze pri vyrobe daneho produktu,respektuje veskere normy statu, i zakony. Ze dany produkt bude v souladu, csn norem(v pripade ceske republiky) a produkt bude pro koncoveho uzivatele scela srozumitelny a po rozbaleni plne funkcni. Veskere produkty mobilnich telefonu spol.lenovo nebyly do 1.9.2014 soucasti oficialni distribuce, tzn. Ze jakykoliv prodej v CR do uvedeneho datumu byl neoficialni a byl provaden bez souhlasu spol. Lenovo. Produkty takoveto distribuce jsou ve vetsine pripadu nakupovany z velkych cinskych internetovych spolecnosti, ktere jsou schopny dat pripadnou mnozstevni slevu tak aby se nasim distributorum prodej u nas vyplatil. Upravy ROM nejsou v souladu s porusovanim autorskych prav a certifikaci. Tzn. Pocestovani oficialnich ROM spol. Lenova je tak trochu podvod. Ale pochopitelne tak velkou spol. Jako je lenovo urcite nezajima obchod jako je napr. Mironet, CZC aj. Takze prodej temto obchodum bez problemu projde, horsi je to se zarukou. Nedokazi si predstavit jak tyto obchody resi reklamace tykajici se hardwarovych poruch, jelikoz nemaji moznost produkt poslat do oficialniho reklamacniho strediska. Zrejme musi sahnout po novem produktu a ten dat uzivatelyvco reklamaci podal,jinak nevim.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).