Domů » Bleskovky » Pozor na žárlivé manželky: Pixel 4 lze odemknout i se zavřenýma očima

Pozor na žárlivé manželky: Pixel 4 lze odemknout i se zavřenýma očima

Smartphony Google Pixel 4 a 4 XL nejsou vybavené čtečkou otisků prstů, o biometrické ověření uživatele se stará soustava senzorů v čele se speciálním raderem, které ověřují uživatele na základě 3D skenu jeho obličeje. Zabezpečení nových Pixelů by tak mělo být na úrovni posledních iPhonů, ovšem v některých momentech mohou selhat.

pixel 4

Pixel 4 a 4 XL odemknete i se zavřenýma očima

Podle nejnovějších zjištění lze nové Pixely odemknout i se zavřenýma očima, což může být zneužito ve chvíli uživatelova spánku, typicky zvědavými partnery, dětmi či přáteli. Google přitom v systému nenabízí přepínač, který by otevření oči volitelně vyžadoval; podobnou funkci například chystá Samsung v prostředí One UI 2.0, v první generaci je však otevření očí vyžadováno, stejně tak i Apple u svých iPhonů požaduje oční kontakt.

Zda Google přijde s nějakým řešením, zatím nevíme, v současnosti na fóru podpory doporučuje pro zvýšení bezpečnosti funkci odemykáním obličejem deaktivovat a používat jiné metody ověření – PIN, gesto, apod.

TipSamsung řeší problém: čtečku otisků na Galaxy S10 oklamete silikonovým pouzdrem

U předprodukčních verzích Androidu 10 byla při skenování obličeje přítomna volba „vyžadovat otevřené oči“, do prodávaných Pixelů se však nakonec z nepochopitelných důvodů nedostala; možná teprve dorazí v některé z budoucích aktualizací.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
tomas
Anonym
tomas
Offline

Lebo pri skenovani otlacku prsta žiarlivá manzelka nemohla počas spánku naskenovať otlačok… 😆

uni
Uživatel
uni
Offline

Jj, když dva dělají totéž, není to totéž. Je vidět, jak je Apple zkrátka ve vývoji stále nějaký ten rok napřed a opravdu se snaží uvádět až opravdu finální řešení zajišťující UX.

Mag.net
Uživatel
Mag.net
Offline

Jo, v tomhle případě plně souhlasím.

Menty
Uživatel
Menty
Offline

Ano, technologie, kterou oklame dítě je totiž hodně daleko.

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

Menty: Neni nad to vytahnout jednu jedinou zpravu 2 roky zpatky a argumentovat s tim :DD

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

Ale prosimte, vsak nam tu Menty zas vysvetli jak je to mnohem lepsi a jak je k tomu vyuzivan radar (pritom samozrejme neni) a co vsechno :DD

Menty
Uživatel
Menty
Offline

Ano Lukáši, jsem rád, že jsem tě opět vzdělal a bereš mě jako učitele. Škoda, že ty a tvůj mistr jste nám za ty roky ne vysvětlili vůbec nic :)