K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Pozor na podvodníky: falešný Google Wallet se šíří internetem

Pozor na podvodníky: falešný Google Wallet se šíří internetem

Google má ve svých službách často hokej, o čemž svědčí časté změny názvů či kompletní rušení služeb. Před časem softwarový gigant sloučil dvě své služby – Google Wallet a Android Pay – do jedné služby s názvem Google Pay. Ačkoli se to mohlo zdát jako uzavřená záležitost, Google Wallet ještě své poslední slovo neřekla.

google wallet

Někteří uživatelé (včetně nás v redakci) obdrželi znepokojivý e-mail s informací, že služba Google Wallet získala práva k účtu Google. Prozatím není jasné, kdo za znovuoživením služby stojí, přičemž samotná aplikace pochází od neznámého zdroje, bylo uděleno neznámým zařízením z neznámé lokace. Google samotný o situaci ví a prošetřuje ji.

Pokud patříte mezi zasažené uživatele, doporučujeme zrušit aplikaci přístup, změnit si heslo ke Google účtu a pro jistotu kontrolovat veškeré finanční transakce, pakliže využíváte Google Pay.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Jeden komentář

  1. To je tak, kdyz Google uvedene sluzbu, 3x ji prejmenuje a potom ji stejne jeste casto zrusi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *