Domů » Bleskovky » Pozor na podvodníky: falešný Google Wallet se šíří internetem

Pozor na podvodníky: falešný Google Wallet se šíří internetem

Google má ve svých službách často hokej, o čemž svědčí časté změny názvů či kompletní rušení služeb. Před časem softwarový gigant sloučil dvě své služby – Google Wallet a Android Pay – do jedné služby s názvem Google Pay. Ačkoli se to mohlo zdát jako uzavřená záležitost, Google Wallet ještě své poslední slovo neřekla.

google wallet

Někteří uživatelé (včetně nás v redakci) obdrželi znepokojivý e-mail s informací, že služba Google Wallet získala práva k účtu Google. Prozatím není jasné, kdo za znovuoživením služby stojí, přičemž samotná aplikace pochází od neznámého zdroje, bylo uděleno neznámým zařízením z neznámé lokace. Google samotný o situaci ví a prošetřuje ji.

Pokud patříte mezi zasažené uživatele, doporučujeme zrušit aplikaci přístup, změnit si heslo ke Google účtu a pro jistotu kontrolovat veškeré finanční transakce, pakliže využíváte Google Pay.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. To je tak, kdyz Google uvedene sluzbu, 3x ji prejmenuje a potom ji stejne jeste casto zrusi.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).