Domů » Bleskovky » Poznatky z testovací „Jelly Bean“ ROM pro Galaxy S III

Poznatky z testovací „Jelly Bean“ ROM pro Galaxy S III

Krátce po uniknutí první testovací verze ROM s Androidem 4.1.1 „Jelly Bean“ pro Galaxy S III jsem se odhodlal ji otestovat. Dříve jsem zkoušel různé neoficiální modifikace, od Supernexus založený na čistém Jelly Bean, portovaný z Nexusu, až po OMEGU s Androidem 4.0.4. Nahrání ROM se provádí přes ODIN a samotný Firmware má po rozbalení přes 1 GB, taktéž je doporučený Wipe.

Hned po prvním spuštění jsem měl problém se zapnutím WiFi modulu. Nedařilo se jej aktivovat a následně se telefon sám restartoval. Po restartu opět na WiFi stále nereagoval, ale vyřešilo to vypnutí a zapnutí zařízení, a pak už se WiFi rozjela, hurá. Četl jsem postřehy dalších uživatelů, kteří měli problém se samovolnými restarty při ubírání základních obrazovek, u mě se tato chyba naštěstí neprojevila.

  

Co se týče rychlosti a svižnosti systému, tak nějaké výraznější zrychlení jsem oproti původní ICS ROM nezpozoroval, respektive telefon je velice svižný už s Androidem 4.0.4.

V telefonu nově najdete funkci Google Now. Zapnutí se provádí dlouhým stiskem levého kontextového tlačítka. Google Now vypadá stejně jako na konkurenčním Nexusu, ale zatím příliš dobře nefunguje. Pokud chci zobrazit ukázkové karty, telefon nereaguje a při pokusu o zapnutí počasí mi systém oznámí, že nejsou služby zjišťování polohy zapnuty, i když aktivní jsou.

Byl jsem zvědavý, zda bude do fotoaparátu přidána funkce, kterou má Nexus – rychlý přechod z focení do fotogalerie pouhým přetažením plochy do strany, nicméně tato funkce zatím integrována není.

  

Do Menu byla přidána aplikace S Suggest. Jedná se o obdobu Samsung Apps, ve které jsou rozděleny programy podle žánru. Program vás při finálním výběru aplikace stejně přepne do Google Play, takže se nejedná o nic převratného.

Testovací verze ROM s označením I9300XXDLG4 (z 31. července) má tedy své mouchy a rozhodně ji nedoporučuji pro běžné používání. Mějte na paměti, že se jedná o interní verzi, na které se mají odladit chyby a problémy. Před několika hodinami se navíc na internetu objevila další verze s označením I9300XXDLH4 (ze 14. srpna), ve které už Google Now funguje a opraveny by měly být i další chybky. Je tedy vidět, že Samsung na „Jelly Bean“ aktualizaci pracuje opravdu intenzivně a doufejme, že se finální verze dočkáme v nejbližších týdnech.

Tato zpráva byla odeslána prostřednictvím formuláře pro uživatelské bleskovky. Pojďte s námi tvořit SmartManii a zapojte se také.

Balrog

5 komentářů

 1. Myslím si, že se ani v dalších fázích stock ROM s prostředím od Samsungu moc nezrychlí, jak zde uvádíte, že rozdíl v rychlosti oproti ICS je zanedbatelný, tak já již nějaký ten pátek stabilně frčím na temasek’s cm10 aokp rom, a podlě mě je rozdíl přinejmenším dvojnásobný, jak v plynulosti ploch, tak celkové odezvě systému, a vychytávky nového JB jsou silně návykové. Například Google Now, kde fungují všechny karty, od počasí, schůzek až po dopravu. Vámi zmíněné přejetí z Fotoaparátu do Galerie, a mohl bych jen pokračovat, podlě mě JB udělal skok skoro jako loni ICS.

  Za to zpomalení systému u stock ROM má největší podíl upravené prostředí od Samsungu (rom má 1GB, Temasek’s rom má kolem 150MB) tak se ten rozdíl jistě i na výkonu. Inu 2GB RAM by telefonu jistě slušeli více.

 2. Ne neumíš udělat screenshot že to fotíš dalším telefonem???

 3. Umím,ale chtěl jsem se pochlubit Nexusem :-):-)

 4. Jinak vrátil jsem se k Omeze v13 sice s ICS ale spokojenost,je rychlá a má hodně nastavení.Jinak možná vyzkouším tu co vyšla 14.srpna?

  Jak říká M.BOBO JB je docela návykové (vím to z nexusu:-)

 5. zombicek (neregistrovaný)

  k tomu s suggest. ta aplikace je už i v ICSku na originalní ROM

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).