Poznatky z testovací “Jelly Bean” ROM pro Galaxy S III

Krátce po uniknutí první testovací verze ROM s Androidem 4.1.1 “Jelly Bean” pro Galaxy S III jsem se odhodlal ji otestovat. Dříve jsem zkoušel různé neoficiální modifikace, od Supernexus založený na čistém Jelly Bean, portovaný z Nexusu, až po OMEGU s Androidem 4.0.4. Nahrání ROM se provádí přes ODIN a samotný Firmware má po rozbalení přes 1 GB, taktéž je doporučený Wipe.

Hned po prvním spuštění jsem měl problém se zapnutím WiFi modulu. Nedařilo se jej aktivovat a následně se telefon sám restartoval. Po restartu opět na WiFi stále nereagoval, ale vyřešilo to vypnutí a zapnutí zařízení, a pak už se WiFi rozjela, hurá. Četl jsem postřehy dalších uživatelů, kteří měli problém se samovolnými restarty při ubírání základních obrazovek, u mě se tato chyba naštěstí neprojevila.

  

Co se týče rychlosti a svižnosti systému, tak nějaké výraznější zrychlení jsem oproti původní ICS ROM nezpozoroval, respektive telefon je velice svižný už s Androidem 4.0.4.

V telefonu nově najdete funkci Google Now. Zapnutí se provádí dlouhým stiskem levého kontextového tlačítka. Google Now vypadá stejně jako na konkurenčním Nexusu, ale zatím příliš dobře nefunguje. Pokud chci zobrazit ukázkové karty, telefon nereaguje a při pokusu o zapnutí počasí mi systém oznámí, že nejsou služby zjišťování polohy zapnuty, i když aktivní jsou.

Byl jsem zvědavý, zda bude do fotoaparátu přidána funkce, kterou má Nexus – rychlý přechod z focení do fotogalerie pouhým přetažením plochy do strany, nicméně tato funkce zatím integrována není.

  

Do Menu byla přidána aplikace S Suggest. Jedná se o obdobu Samsung Apps, ve které jsou rozděleny programy podle žánru. Program vás při finálním výběru aplikace stejně přepne do Google Play, takže se nejedná o nic převratného.

Testovací verze ROM s označením I9300XXDLG4 (z 31. července) má tedy své mouchy a rozhodně ji nedoporučuji pro běžné používání. Mějte na paměti, že se jedná o interní verzi, na které se mají odladit chyby a problémy. Před několika hodinami se navíc na internetu objevila další verze s označením I9300XXDLH4 (ze 14. srpna), ve které už Google Now funguje a opraveny by měly být i další chybky. Je tedy vidět, že Samsung na “Jelly Bean” aktualizaci pracuje opravdu intenzivně a doufejme, že se finální verze dočkáme v nejbližších týdnech.

Tato zpráva byla odeslána prostřednictvím formuláře pro uživatelské bleskovky. Pojďte s námi tvořit SmartManii a zapojte se také.

Autor článku Balrog
Balrog

Kapitoly článku