PowerSMS: 6 nových funkcí pro vaše textové zprávy (zdarma, beta verze)

PowerSMSVývojářská společnost Trinket Software představila novou aplikaci určenou všem náruživým pisatelům textových zpráv. PowerSMS vám po nainstalování přidá šest nových funkcí do klasického Inboxu. Aktuálně se aplikace nachází v testovací beta verzi, která je dostupná zdarma, po odladění všech bugů lze očekávat, že ji výrobce zpoplatní. Pojďme se nyní blíže podívat na seznam funkcí, o které si můžete textové zprávy vylepšit.

Aplikace samotná je velice nenáročná, v paměti zařízení vám zabere okolo 300 kB. Po nainstalování se objeví zástupce v nabídce Start, odkud PowerSMS můžete spustit. Základní obrazovka programu je rozdělena do šesti nabídek. První položka s názvem Note to Self mě příliš neoslovila; jedná se o jednoduchý skript, přes který můžete na vaše telefonní číslo odeslat textovou zprávu. Výrobce informuje, že tuto funkci můžete využít například pro uložení nějaké připomínky nebo nápadu, já osobně raději spustím kalendář a vše si uložím zde.

- - -
Hlavní nabídka; správa skupinových SMS; automatická odpověď v nepřítomnosti

Group Message neboli skupinová zpráva, je o poznání užitečnější. Můžete si v ní vytvářet skupiny s kontakty, na které pak lze hromadně zasílat textové zprávy. Jednoduché, ale účelné. Třetí nabídka s názvem Auto Reply vám umožní odeslat automatickou SMS v případě vaší nepřítomnosti. To se například hodí, pokud jste na jednání a nemůžete přijmout hovor, program za vás automaticky odešle informační zprávu. Text si lze samozřejmě nastavit podle vašich potřeb, stejně jako filtr, zda se má SMS odesílat jen na zmeškaná čísla uložená v kontaktech, nebo na všechna.

Čtvrtá funkce Schedule SMS (plánovač SMS) umí v nastavený čas odesílat předem napsané zprávy na jedno nebo více čísel. Předposlední nabídka CoolStats dokáže zobrazit statistiku textové komunikace, která zahrnuje celkový počet odeslaných SMS, průměrný počet zpráv poslaných za jeden den, nejaktivnější den v týdnu či nejaktivnější kontakt.

- -
Statistika náruživého textaře; zálohování a obnova zpráv

Velice užitečná je poslední nabídka Backup and Restore. V ní můžete provádět zálohu a obnovení textových zpráv, v ostré verzi bude k dispozici i export do CSV a XML souboru. PowerSMS je dle mého názoru velice zajímavou a především užitečnou aplikací, kterou ve svém zařízení určitě budu používat. Pokud si program chcete vyzkoušet, stačí navštívit stránku výrobce a stáhnout aktuální verzi.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku