Používáte MagSafe powerbanku od Applu? Tahle zpráva vám udělá radost

apple magsafe powerbank

Bezdrátové magnetické nabíjení MagSafe se u iPhonů stalo poměrně oblíbenou funkcí. Kromě celé řady výrobců třetích stran nabízí vlastní příslušenství také Apple, například v podobě peněženky či powerbanky.

magsafe powerbanka apple
MagSafe powerbanka se dočkala zvýšení nabíjecího výkonu

Právě externí baterie přichycená k zádům telefonu pomocí magnetu se nyní dočkala vylepšení. Až doposud totiž zvládla nabíjet iPhony pouze 5W výkonem, pokud tedy není připojena k externímu zdroji napájení (pak zvládne dobíjet telefon bezdrátově výkonem až 15 W), přičemž konkurenti se chlubili nabíjecím výkonem až 7,5 W. To sice není až o tolik více, přesto zákazníci očekávají od iPhonu to nejlepší. A právě náročné zákazníky nyní Apple potěšil, když nabíjecí výkon zvýšil na 7,5 W a srovnal krok s konkurencí. Stačil k tomu jednoduchý trik – firmwarová aktualizace powerbanky s označením verze 2.7.

Při vyšším nabíjecím výkonu produkuje baterie více odpadního tepla, čímž se v dlouhodobém horizontu snižuje její životnost a kapacita, což je důvod, proč byl Apple dříve opatrnější. Očividně v Cupertinu svůj názor přehodnotili.

Jestli je aktualizace firmwaru dostupná také pro vaši powerbanku s MagSafe, zjistíte v nastavení iPhonu, kde se připojená baterie objeví. Z této nabídky můžete rovněž aktivovat vyšší nabíjecí výkon.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku