Domů » Bleskovky » Používáte Android Auto? Google pro něj připravuje podporu pro hraní her

Používáte Android Auto? Google pro něj připravuje podporu pro hraní her

Aplikace Android Auto umožňuje zrcadlit funkce z vašeho mobilního telefonu na displej infotainmentu automobilu. Ačkoli má samotná aplikace své mouchy, jedná se mnohdy o lepší variantu než využívání vestavěného systému od automobilky, který většinou za moc nestojí. Uživatel RegionRat91 se na Redditu pochlubil s odhalením skryté funkce, kterou objevil v APK souboru aplikace Android Auto.

Gamesnacks HTML5 games
Platformu pro HTML5 hry GameSnacks bude brzy možné spustit skrze Android Auto

Pod tajemnou položkou „GearSnacks“ se ukrývá funkce, kterou patrně nikdo nepostrádal. Jedná se totiž o spouštěč jednoduchých HTML5 her. Aplikace GameSnacks původně pochází z Arena 120, což je laboratoř Googlu pro experimentální projekty. Žádné sofistikované hry nicméně nečekejte, vesměs se jedná o hry typu billiard, šachy, puzzle či varianty na Bejeweled.

Přítomnost jednoduché herní platformy GameSnacks v Android Auto není až tak velkým překvapením, neboť začátkem roku začal Google tuto platformu integrovat do vícero svých služeb, například do prohlížeče Chrome, Google Pay, Google Assistant a Google Discover.

V rámci Android Auto si bohužel zatím lze spustit pouze omezené množství her z celého katalogu, konkrétně ty, které lze hrát na dotykovém displeji. Během jízdy s hraním nepočítejte, auto totiž musí být zaparkováno. Otázkou ale zůstává, zda v autě vůbec chcete hrát hry na displeji infotainmentu.

Android Auto
Cena:

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Super finkce!
    Už se těším ja si na dálnici zapařím SuperMaria.
    Telefon nebudu držet „ani jiným způsobem“ takže v pohodě!

  2. Lepší by bylo vrátit češtiniu aby auto komunikovalo jako v neoficiální verzi

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).