Domů » Bleskovky » Potvrzeno: Samsung na MWC odhalí zařízení s operačním systémem Tizen

Potvrzeno: Samsung na MWC odhalí zařízení s operačním systémem Tizen

Samsung původně tvrdil, že na MWC budou k vidění zařízení s operačním systémem Tizen, později ale toto stanovisko vyvrátil. Nyní ovšem korejský výrobce rozeslal pozvánky na akci týkající se Tizenu, která se koná den před zahájením veletrhu MWC v Barceloně, tedy v neděli 23. února.

 

Jediným dosud poodhaleným zařízením s tímto operačním systémem byla upravená verze bezzrcadlovky Samsung NX, přítomnost zástupců největších korejských operátorů (KT, SK Telecom a LG U+) však napovídá, že by mohl být představen také chytrý telefon. Samsung se k těmto dohadům prozatím nevyjádřil, jasno by ale mělo být již za necelý měsíc.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

13 komentářů

 1. Artaman (neregistrovaný)

  Jako majitel telefonu, kde pomalu umírá výborná BADA se domnívám, že šanci na úspěch s novým OS Tizen už Samsung propásl. Neříkám, že je Tizen pohřben, ale dnes už kraluje Android, WP nebo iOS. Je to rozjetý vlak tří gigantů, do kterého se bude hodně špatně nastupovat.Kdo věřil Badě tak pochybuju, že bude dávat druhou šanci OS Tizen. Samsung už jednou předvedl, že pohřbít OS dovede. Teprve roky ukážou, jak si Tizen povede a jak Samsung bude sv „dítě“ podporovat.

  • S Badou mám teda přesně opačné zkušenosti než že by byla výborná. Ale je pravda, že jsem se s ní setkal až potom, co ji Samsung zařízl. V tu dobu to už bylo nepoužitelné.

   O tom, jak blbě se nastupuje do rozjetého vlaku může dobře poreferovat nejenom WP, ale třeba i BB10.

   Samsung má dost prostředků na to, Tizen tlačit, co to půjde. Otázkou je, kdy ho to přestane bavit, zařízne ho stejně jako Badu a bude pokračovat v Androidu…

  • lister0 (neregistrovaný)

   Samsung a i jiní výrobci jsou sami proti sobě. Potřebují diverzifikovat riziko tím, že se nebudou spoléhat pouze na Android, kde jim tento lukrativní business stojí na Googlu a jeho Androidu. Samsung si toto uvědomuje a spousta výrobců vidí, že mít Android neznamená být v zisku. Google ale dělá velmi dobré Nexy s velmi výhodnou cenovkou, což je pro výrobce dost problém a i důvod, proč nedávají čistý Android (neodlišili by se launcherem).

   Samsung vyvíjí enormně dlouho Tizen, který nebude nic umět, neprosadí se a i kdyby jo, budou to děsně dlouhé roky, ale na 99% to bude fiasko.

   Kdyby přišli s dobrými telefony a inovacemi na Windows Phone, který už je zaběhnutý, mohli by si za 2 roky vybudovat portfolio, zákazníky, jméno i na tomto progresivním OS, který by se s jejich pomocí vyvíjel mnohem rychleji a poskytl by jim plán B.

  • Artaman (neregistrovaný)

   Ano, dnes už je BADA omezena pouze na základní funkce, které má chytrý telefon míti.

   Opravdu bude záležet na tom, jak moc bude Samsung Tizen podporovat a jak se k němu postaví výrobci software. To se ovšem nepozná během jednoho roku. Osobně bych Tizen ze začátku nekupoval a už rozhodně ne ve spojení s drahým telefonem. Na druhou stranu, když se v budoucnu prosadí, ta nezávislost na Androidu bude pro Samsung rozhodně přínosem.

 2. petras (neregistrovaný)

  Já bych řekl,že Samsung si s Badou zkoušel jestli je schopen vyrobit svůj vlastní Os. Jak je vidět tak to jde. Bohužel to jak se k ní choval už je jiná kapitola. Samsung pokud vím v Tizenu nefrčí sám,ale je v tom zaintersovaný i intel takže už to by měla být pro oba motivace to nezaříznout. Otázkou je jak se jim to podaří protlačit mezi uživatel,který jsou navyklí na Android či jiné os. Vaše věštecké schopnosti bych občas potřeboval.:D

  • Artaman (neregistrovaný)

   Uvidíme za pár let. Proč také hned nějakému názoru říkat věštba?

  • „Samsung pokud vím v Tizenu nefrčí sám,ale je v tom zaintersovaný i intel takže už to by měla být pro oba motivace to nezaříznout.“

   Petras: Nebo spíš naopak. Poslední mobilní OS, do kterého se Intel zapojil bylo MeeGo… A všichni dobře víme, jak špatně to s Meego dopadlo…

  • No je otázka, zda mel Samsung s chováním na výběr. Na co jsi sáhl, byl iOS nebo Andtoid klon, vůbec bych se nedivil, kdyby mu na stole pristaly „doporučující“ dopisy od obou společností, že to s kopírováním zase přehání, tak to zarizl.

  • kukolar (neregistrovaný)

   ty jo , lepšie benchmarky

   ihned vymeniť samsung ovce :D

  • kukolar (neregistrovaný)

   :D prečo to dalo pod tento článok

   to je ako film

   TouchWiz 2 – pokračovanie lagu

  • petras (neregistrovaný)

   No třeba protože v tom názoru předpovídá někdo brzký konec Tizenu. Nebo předpovídání není věštba? :D

  • petras (neregistrovaný)

   Netuším jestli ano nebo ne. Zase tak do hloubky to prozkoumané to nemám. Jestli byl Intel v Meego a neprosadilo se tak třeba proto,že neměl u toho silného výrobce mobilů.

 3. petras (neregistrovaný)

  Co jsem tak kde četl tak je dost uživatelů telefonů,který viděj nový os prohlídnou si ho a pak začnou pěknej telefon,kdyby to mělo Androdi jdu do něj. Nebo kdyby to mělo IOs jdu do toho. Nemá to dual sim tak do toho nejdu. Proč? Když si chci vyzkoušet co ten novej os umí/neumí tak proč hned psát nemá to Android tak do toho nejdu. Když se lidi neoprostěj od těhle předsudků tak je nanejvýš jasný,že se žádnej byť potencionálně dobrej os neprosadí i když ho jeho výrobce nezařízne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).