Domů » Bleskovky » Porsche odhalilo nový Taycan GTS. Zaujme sportovním vzhledem i dojezdem 500 km

Porsche odhalilo nový Taycan GTS. Zaujme sportovním vzhledem i dojezdem 500 km

Řada vozů Porsche Taycan se rozrůstá o další dva modely: GTS a GTS Sport Turismo. Oba modely budou mít delší dojezd než varianta Turbo, ale zároveň budou sportovnější než Taycan 4S. Ačkoliv nové modely jsou vybaveny stejnou dvojicí elektromotorů jako Taycan Turbo, maximální výkon je omezen na 590 koní (oproti 670 koním Taycanu Turbo).

Porsche Taycan GTS
Porsche Taycan GTS

Taktéž baterie modelů GTS a Turbo, případně Turbo S, se neliší. V obou případech se jedná o 93,4kWh akumulátor Performance Plus. Podle standardu WLTB bude dojezd dosahovat k 504 km.

Z hlediska designu se nové modely liší především předním nárazníkem a prahy s novým tvarem, které zdobí loga GTS. 20palcová kola Taycan Turbo S Aero Design jsou v saténově černém provedení. Taktéž přední světla PDLS Plus jsou v tmavém provedení.

Porsche Taycan GTS 04
V základu jsou 20“ černá kola

Zpětná zrcátka pak kombinují černou s barvou karoserie. Novinkou je panoramatická střecha, která umožní regulaci množství propouštěného světla pomocí technologie tekutých krystalů.

The new Taycan GTS – the first all-electric GTS by Porsche

Ačkoliv podvozek i pohon je v podstatě totožný s nejvyšším modelem Taycanu, drobné změny najdeme například u brzd. GTS dostalo větší přední 390mm kotouče. Také zvuk, který nový Taycan GTS vydává, má být hlubší a hlasitější. Nechybí zde ani adaptivní vzduchové odpružení. Za příplatek si můžete dokoupit i řízení zadní nápravy nebo 21“ kola RS Spyder Design.

Porsche Taycan GTS má být vozem pro každodenní použití, který si zachová svůj sportovní duch. Do autosalonů se dostane na jaře příštího roku. Cena bude startovat zhruba na 3 300 000 Kč.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).