Domů » Bleskovky » Apple v iOS 12 zablokoval krabičku, která policii pomáhala s prolomením iPhonů

Apple v iOS 12 zablokoval krabičku, která policii pomáhala s prolomením iPhonů

Jedním z možných důvodů, proč uživatelé volí telefony značky Apple, je přesvědčení, že jejich data uložená v telefonu, jsou v bezpečí. S příchodem aktuálně nejnovější verze operačního systému iOS se možnost „násilného“ vniknutí do zaheslovaného telefonu zmenšila (alespoň dočasně) na minimum.

iOS 12 uživatelům nabízí vyšší míru zabezpečení

Technologický gigant z Cupertina se v iOS 12 zaměřil na omezení vztahující se k připojení telefonu přes Lightning konektor, který byl dříve při užití sofistikovaných metod (viz GrayKay od společnosti Grayshift) poměrně otevřenou bránou do jablečných zařízení.

Zařízení GrayKey v minulosti policii pomohlo s objasněním řady případů

Podobné „magické krabičky“ využívaly četné americké vládní agentury (hackery nevyjímaje), pokud se chtěly dostat k důkazovému materiálu uloženém v telefonech osob podezřelých z trestné činnosti.

FBI vzkazuje Applu: jste hlupáci a zbytečně ztěžujete přístup do iPhonů

Nicméně, po uvedení poslední iterace systému se možnosti těchto „magických boxů“ značně omezily, byť stále jsou schopny částečně vyextrahovat informace o velikostech souborů a nezašifrovaná metadata.

Další z mnoha „magických skříněk“, tentokrát od izraelské společnosti Cellebritte

Toto je pravděpodobně pouhý konec jednoho cyklu, kdy Apple eliminoval bezpečnostní díru ve svých zařízeních. Protiopatření druhé strany bude nejspíše jako vždy následovat. O čemž jsou ostatně přesvědčeni policisté využívající GrayKey.

Matěj Valošek

Zarytý fanoušek sci-fi, starého i nového, seriálového i filmového, knižního či hraného. Ve zbytku času holduje asijské kuchyni a snaží se vzdělávat v korejštině.
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments