Domů » Bleskovky » FBI vzkazuje Applu: jste hlupáci a zbytečně ztěžujete přístup do iPhonů

FBI vzkazuje Applu: jste hlupáci a zbytečně ztěžujete přístup do iPhonů

Jestli je Apple pro něco proslulý, tak je to bezpečnost uživatelů svých produktů. Tu se úzkostně snaží bránit i v případě, kdy ji chtějí prolomit i americké tajné služby v rámci boje proti terorismu. Tvrdohlavost Applu neimplementovat zadní vrátka do systému iOS, aby Federální úřad pro vyšetřování (FBI) mohl rychle a snadno získat přístup do iPhonu případného útočníka, se nyní vrátila americkému gigantu jako bumerang.

Forenzní expert Stephen Flatley si vůči Applu nebral žádné servítky

Na mezinárodní konferenci týkající se kybernetické bezpečnosti nazval forenzní expert FBI Stephen Flatley společnost Apple „hlupáky“, když ztěžují přístup do iPhonu. „Apple je skvělý v geniálně zlých věcech,“ dodal Flately. Kritika se vztahuje především na opatření, kdy najednou může být zadáno do iPhonu pouze jedno heslo každých 18 sekund. Dříve to bylo 45 hesel za sekundu.

Tip ke čtení – Tim Cook vs. FBI: Bezpečnost uživatelských dat je důležitější než národní zájem. Souhlasí i Google s Microsoftem

Apple a FBI mají dlouhodobé spory kvůli zajištění přístupu do jablečných smartphonů útočníků

Tímto se Apple snaží eliminovat použití hrubé síly při prolamování hesel. „Hrubá síla“ spočívá v tom, že se zkouší co nejvíce možných kombinací v co nejkratším čase. Podle Flatleyho tak nyní už netrvá prolomení hesla do jablečného stroje dva dny, ale dva měsíce. Na závěr forenzní expert nezapomněl pochválit izraelskou společnost Cellebrite, kterou nazval „anti-Applem“.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments