Domů » Bleskovky » Populární střílečka Valorant od tvůrců League of Legends dostane mobilní verzi

Populární střílečka Valorant od tvůrců League of Legends dostane mobilní verzi

Riot Games, mj. tvůrci úspěšného League of Legends, oznámili mobilní verzi střílečky Valorant, která zjednodušeně řečeno kombinuje mechanismy z Counter-Strike (za vítězství hráči získávají herní měnu, za kterou si mohou v příštím kole zakoupit vybavení) a Overwatch (hráči vybírají postavu ze seznamu hrdinů se specifickými vlastnostmi).

valorant riot games

Titul ponese všeříkající jméno Valorant Mobile. Tím však výčet dostupných informací končí. Vývojáři z Riot Games se prozatím rozhodli držet chystaný projekt v tajnosti, takže v současné době například nevíme, jak se bude mobilní verze lišit od té počítačové. Neznáme ani platformy, byť zrovna v tomto ohledu lze nějaké překvapení očekávat jen stěží – jinými slovy počítáme s dostupností na iOS i Androidu.

Tip: Česká adventura Samorost vychází na mobily. Ve vylepšené verzi a navíc zdarma

Na počítačích se Valorant objevil v loňském roce a měsíčně hru dle tvůrců hraje průměrně 14 milionů hráčů.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Diskuze k článku

  1. To už fakt bylo hodně potřeba vypustit další onlinovku, je jich pořád málo, jen několik set (a všechny stejné)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).