Domů » Bleskovky » Popularita tabletů stoupá, v USA jej vlastní už více než třetina dospělých uživatelů

Popularita tabletů stoupá, v USA jej vlastní už více než třetina dospělých uživatelů

Tablety jsou pořád populární a vlastní je stále větší procento populace. Poslední data společnosti Pew Internet ukazují, že tablet vlastní 34 procent dospělých Američanů (starších 16 let). Když k tabletům přidáme elektronické čtečky, tak podíl „dotekových placek“ vyskočí na 43 %.  Elektronické čtečky zaznamenaly desetiprocentní meziroční růst, který je pro tento segment rekordní. Americký trh je v tomto směru trochu napřed a dá se očekávat, že podobným směrem se bude ubírat i vývoj u nás v Evropě. Pro srovnání, v Asii jsou velmi populární tabletofony a samotné tablety už tolik ne.

 

Tyto údaje jsou jistě zajímavé pro Samsung a Amazon, jakožto jedny z největších výrobců elektronických čteček a tabletů. Dále pak samozřejmě pro Apple, jehož tržní podíl na trhu s tablety klesá, ale iPady jsou stále nejpopulárnější a nejpoužívanější zařízení. Zároveň Apple plánuje tiskovou konferenci na 22. října, kde je očekáván iPad páté generace a nástupce iPadu mini. Dále se očekává, že s dostupností vylepšených Windows 8.1 a novou generací čipů od Intelu dojde k vyšší popularitě tabletů se systémem od Microsoftu.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).