Sledujte nás na YouTube

Pokrytí Turbo Internetem od Vodafone se rozšiřuje, více než 1 100 obcí s pokrytím LTE

Vodafone má k 28. lednu pokryté Turbo Internetem (3G + LTE) na technologii LTE 900 MHz další lokality, hlavně v Karlovarském, Libereckém, Ústeckém, Plzeňském a Středočeském kraji. K tomuto datu mohou podle statistiky operátora Turbo Internet využít obyvatelé v celkem 1 876 obcích, z toho 1 140 obcí pokrývá LTE na frekvenci 900 MHz. V těchto číslech jsou uvedeny pouze obce, které jsou pokryty minimálně z 80 % populace venkovním signálem.

 
Fialová: Internet na 3G; červená: Internet na LTE (900 MHz)

Turbo Internet mohou využít všichni zákazníci, kteří používají jakékoliv datové služby Vodafonu, vlastní LTE SIM kartu a zařízení podporující LTE na frekvenci 900 MHz, 3G a 2G. Od minulého týdne je navíc LTE dostupné nově i majitelům některých zařízení Apple (iPhone 5c a 5s; iPad Air 4G; iPad mini s Retina displejem).

Dosažitelné rychlosti přenosu dat v této síti jsou srovnatelné se systémem 3G (HSPA+) a umožňují pohodlné využití internetu. V průběhu testování bylo dosaženo reálné rychlosti přesahující 15 Mbit/s.

Michal Javůrek

5 komentářů

 1. Royce (neregistrovaný)

  Opět zde máme lehký Pragocentrismus…

  • Geary (neregistrovaný)

   Podle tý mapy to tak nevypadá, v Praze je fialová.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Pragocentrizmus to nebude, protože v podmínce udělení licence pro využívání frekvencí LTE je to že primárně budou muset být pokrývány venkovské oblasti .

   Ale i tak….

   -pokrytí se udává na počet % obyvatel . nikoliv na procenta plochy.

   – při ceně datových balíčků a velikosti FUPu. Nemá LTE ekonomicky pro většinu lidí význam.

  • Royce (neregistrovaný)

   No když vidím kde se LTE rozlézá, tak vidím to červené jen kolem Prahy.. tak jsem to špatně nazval.. samozřejmě, že musí pokrývat venkovské oblasti.. konečně taky někdo dostal rozum.. naše pokrytí 3G signálem je horší než v Rumunsku.. ale proč by pokrývali hory že.. stačí pokrýt Prahu a mají pokryto 20% populace.. to mě na tom sere..

 2. VS (neregistrovaný)

  Obavam se, ze LTE900 je ciste dobra vule Vodafonu (samozrejme i vule marketingova…), ktera nema s opakovanou aukci LTE z podzima nic spolecneho. VF vyuzil jen sveho frekvencniho pridelu v GSM900, ktery si uvolnil pro LTE. Proto jakakoliv narizeni co a kdy pokryt (z aukce) tady neplati. Budme radi za to, ze LTE900 u Vodafonu existuje. Protoze na LTE800 a dalsi vydrazene LTE frekvence si jeste budeme muset pockat. I kdyz LTE800 u VF se rozjede pomerne rychle.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *