Domů » Bleskovky » Pokrytí Turbo Internetem od Vodafone se rozšiřuje, více než 1 100 obcí s pokrytím LTE

Pokrytí Turbo Internetem od Vodafone se rozšiřuje, více než 1 100 obcí s pokrytím LTE

Vodafone má k 28. lednu pokryté Turbo Internetem (3G + LTE) na technologii LTE 900 MHz další lokality, hlavně v Karlovarském, Libereckém, Ústeckém, Plzeňském a Středočeském kraji. K tomuto datu mohou podle statistiky operátora Turbo Internet využít obyvatelé v celkem 1 876 obcích, z toho 1 140 obcí pokrývá LTE na frekvenci 900 MHz. V těchto číslech jsou uvedeny pouze obce, které jsou pokryty minimálně z 80 % populace venkovním signálem.

 
Fialová: Internet na 3G; červená: Internet na LTE (900 MHz)

Turbo Internet mohou využít všichni zákazníci, kteří používají jakékoliv datové služby Vodafonu, vlastní LTE SIM kartu a zařízení podporující LTE na frekvenci 900 MHz, 3G a 2G. Od minulého týdne je navíc LTE dostupné nově i majitelům některých zařízení Apple (iPhone 5c a 5s; iPad Air 4G; iPad mini s Retina displejem).

Dosažitelné rychlosti přenosu dat v této síti jsou srovnatelné se systémem 3G (HSPA+) a umožňují pohodlné využití internetu. V průběhu testování bylo dosaženo reálné rychlosti přesahující 15 Mbit/s.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments