Domů » Bleskovky » Pokémonům klesá popularita: Za měsíc ztratili 15 milionů aktivních uživatelů

Pokémonům klesá popularita: Za měsíc ztratili 15 milionů aktivních uživatelů

Hit letošního léta pomalu ztrácí na popularitě. Chytání Pokémonů způsobilo po celém světě vlnu šílenství a dostalo na nohy i ty, co byli dosud zvyklí veškerý svůj herní čas trávit před obrazovkou monitoru. Hra Pokémon GO se stala nejstahovanější aplikací na platformách Android a iOS a počet jejích uživatelů rostl raketovým tempem. Nyní však přichází vystřízlivění.

Malik-Pokemon-1200

Podle dat společnosti Apptopie, které zveřejnila agentura Bloomberg, již má chytání Pokémonů svůj vrchol za sebou a v posledních týdnech dochází k úbytku aktivních hráčů. Ještě v půlce července jich bylo přes 45 milionů, nyní je to „pouze“ 30 milionů.

poke

Vývojářské studio Niantic sice vydává aktualizace s novými možnostmi a funkcemi, samotný koncept lovení Pokémonů již však stihl mnohé hráče omrzet. Přeci jen možnosti hry jsou dosti omezené a začínají se postupem času opakovat.

pok

To, že Pokémon GO už tak netáhne, svědčí i statistika vyhledávače Google, v posledních dnech název hry v žebříčku nejvyhledávanějších výrazů ztrácí. A co vy? Hrajete ještě Pokémony, nebo už vás hra omrzela?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments