Domů » Bleskovky » Pohled do budoucnosti očima Samsungu: Nové zobrazovací technologie a kožní senzory

Pohled do budoucnosti očima Samsungu: Nové zobrazovací technologie a kožní senzory

Mobilní a výpočetní technologie prošly za několik posledních let velmi progresivním vývojem, který i nadále pokračuje. V současné době máme možnost používat extrémně výkonné a tenké smartphony, tablety a nově i „nositelná“ zařízení v podobě Google Glass či chytrých hodinek. Není proto divu, že mnoho uživatelů zajímá, kam se segment spotřební elektroniky posune za pár následujících let. Na tuto otázku se pokusil odpovědět jihokorejský Samsung, který na konferenci MobileBeat představil svou vlastní vizi o trendech, které se dost možná stanou v blízké budoucnosti běžnou realitou.

 

Hned v úvodu zmíněného videa byl účastníkům odhalen koncept zobrazovací technologie na ohebném mobilním zařízení, které se dokáže velice efektním způsobem přetransformovat z tabletu do podoby chytrého telefonu. Část prezentace se samozřejmě nezapomněla opřít o nositelnou elekroniku, do které výrobci vkládají nemalé naděje. Konkrétně se jednalo speciální čidlo pro bezbolestné monitorování zdravotních funkcí za pomoci radiofrekvenčních vln. V následujícím projevu strategický ředitel Samsungu Young Sohn dal jasně najevo, že společnost vidí ve spojení elekroniky a zdravotnictví obrovský potenciál.

Dále se též nechal slyšet, že ačkoliv nositelná zařízení v současnosti hrají vedlejší roli, tak v nejbližších letech se situace nepochybně změní. Podle Samsungu máme očekávat integraci do celé řady výrobků včetně oblečení, hodinek a brýlí. Jakmile dojde k přijetí těchto technologií ze strany široké veřejnosti, otevřou se zároveň brány pro novou generaci zdravotnických pomůcek. Na závěr je však nutné poukázat na skutečnost, že jakkoliv se může tento koncept zdát úžasným, jeho přenesení do reality bude s nejvyšší pravděpodobností trvat několik let. 

 

Ke skutečným produktům má celá vize ještě velmi daleko a ve finále bude nejvíce záležet na našem vlastním zájmu o podobná zařízení. A jaký je váš postoj k vývoji spotřební elektroniky? Dokážete si reálně představit budoucnost obdobným stylem, jakou jí odprezentoval Samsung?

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Diskuze k článku

  1. Takové koncepty se ukazují už roky. A kam jsme za tu dobu dospěli? Telefony jsou větší, těžší a vydrží míň – přesný opak těch futuristických vizí…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).