Domů » Bleskovky » Podle uniklého dokumentu by měl iPhone 7 nabídnout velké 256GB vnitřní úložiště

Podle uniklého dokumentu by měl iPhone 7 nabídnout velké 256GB vnitřní úložiště

Představení nových telefonů od cupertinské společnosti se stále blíží. Není proto divu, že po internetu koluje stále více informací o nových iPhonech. Nejnovější únik má údajně poukazovat na fakt, že by měl být iPhone 7 dostupný s až 256GB vnitřním úložištěm.

Z dokumentu je patrné, že by měl být základní, a tím tedy i nejlevnější, iPhone nabízen s 32GB úložištěm. Zvláštní však je, že se nikde neuvádí velikost 64 GB. Pokud je tedy dokument pravdivý, příští iPhony budou dostupné v kapacitách 32, 128 a 256 GB.

ssh

Mimo již zmíněné se na internetu začaly objevovat fotografie, na kterých je vyfocena krabička iPhonu 6se. Tyto fotografie mají být však falešné, což potvrdil i známý analytik Steve Hemmerstoffer. Podle něj je to práce jeho fanouška a Photoshopu. Jak to všechno nakonec dopadne se dozvíme pravděpodobně už 7. září.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

38 komentářů

 1. Ano, setkal jsem se už s lidmi, kterým stačí i 16GB. Ti ale zdaleka svůj iPhone nevyužívají jako smartfon a i přesto občas brečí, že mají málo místa. 32GB zní, ale i přesto si myslím, že takový kus HW jako je iPhone, navíc za nekřesťanské peníze by měl být v roce 2016 minimálně v 64GB variantě. Zvlášť, když nenabízí možnost rozšíření o paměťové karty.

  • Tak pokud má někdo skutečně telefon na telefonování a příležitostné foto, bylo by zbytečné mu prodávat vyšší kapacitu. Takoví lidé zkrátka jsou, telefon na telefonování.
   Vynechání druhé kapacity je pak ze strany Apple velmi chytrý tah (z pohledu obchodu, logicky). Nicméně s bobtnajícím OS je asi opravdu už otázka, za je 16GB provozu schopné samo o sobě. Třeba na to Apple zareaguje. Min. u Plus (FullHD rozlišení/obsah) verze je to asi na pováženou.

   • jmenopriezvisko

    „Min. u Plus (FullHD rozlišení/obsah) verze je to asi na pováženou.“

    Jak s kapacitou podle tebe souvisí rozlišení displeje?

    Na pováženou je to spíš u modelů 6S a SE včetně Plus, protože narozdíl od 5S a 6 mají 12Mpix camera sensor a 4K video support.

    Offline obsah si žádná ofce do iPhonu neukládá ani do Plus s FHD… správná ofce má všechno v cloudu a streamuje…

   • jmenopriezvisko: Velikostí grafických podkladů vzhledem k rozlišení zobrazovače.
    Ad cloud, opět kraviny z tvých úst. Apple roky naopak plně podporuje offline obsah (sync. s PC, velké lokální kapacity…). To si pleteš s Google. Myslel jsem, že když už toho tolik mektáš, že aspoň ty esenciální věci víš. Tak ne no. Ale pak je otázka je, proč tolik komentuješ, když by ses měl spíše ptát a vzdělávat se.

   • jmenopriezvisko

    Myslíš rozdíl mezi velikostí vektorových podkladů? :-)

   • jmenopriezvisko: Tak jinak, prostě to téma ignoruj, akceptuj, ale ignoruj. Na školení nějak nemám sílu. Třeba se toho ujme někdo jiný.

  • Resp. 16GB v telefonu je problém uživatele, který špatně odhadl své potřeby:)
   Apple na rozdíl od jiných nabízí u stejného modelu další kapacitní varianty, ne jako někteří (více spíše nedávno), kde když jsi chtěl větší kapacitu, musel jsi mít jiný model. Pakárna. Typicky ale stále, např. u Google.

   • jmenopriezvisko

    Třeba Nexus 6P 32GB, 64GB a 128GB, když těch virtuálních 256GB nabízí jen plastový Aušus… :-) nebo Lejnovo s sd kartou :P

   • jmenopriezvisko: Jo, Samsung taky umí uvést telefon s až 128GB úložištěm, jen to nikdy nikdo nemohl koupit:) No, už s tím virtuálním uváděním produktů dal pokoj…. aspoň to.

 2. jmenopriezvisko

  Vlastním první retina iPad Cellular v 16GB verzi na kancelářský použití je to úplně vpohodě, mám v tom hromadu dokumentů v PDF, jakmile ale nainstaluju appku jako Flipboard nebo Pinterest, tak těch 16GB je málo, protože i obyčejný reader newsletter ten iPad zamoří a nezbývá volná kapacita.

  Nechápu jak někdo může vydržet s 16GB iPhonem… i u Androidu je to na pováženou, ale 16GB + microSDXC card slot se dá fungovat, s rootem úplně vpohodě, bez slotu na paměťové karty může být 16GB kapacita vyhovující jen někomu, kdo ten telefon používá hloupě jako Lumii na volání, sms, FB, web browsing a Tinder!

  • jmemopriezvisko
   Tak já nejsem tolik náročný, takže mi 16GB u Moto X 2014 bez možnosti dalšího rozšíření postačuje, obsazeno mám z těch 10.17GB co zbývají pro uživatele, asi 4.5 GB :)

   • jmenopriezvisko (neregistrovaný)

    Tak proč ne, když nemáš moc MP3 nebo videí, máme doma OpenDott s pure droidem a volnými 4GB uživatelské paměti, je na něm jedna offline navigace ČR 330MB pár aplikací a přes a tři gigabyte volného prostoru za rok používání zbývá 1.6GB volného prostoru, nejvíce zabírají fotografie a videosekvence, zatím nebyl důvod přidat paměťovou kartu, lidem kteří používají telefon tímhle způsobem stačí 16GB na hodně dlouho.

 3. To vypadá na BATTLE. Jednoduché ukončení. Někomu stačí těch 16GB, pak ovšem nechápu, proč si někdo kupuje iPhone za XY tisíc a nejspíš jej prostě plně nevyužívá. Mobil bez dalšího rozšíření: minimum 16GB je málo, 32BG je lepší, 64GB je rozumné minimum pro člověka, který opravdu využívá smartfon.

  • Tak za pár stovek babek ke smluvě něco, co je nenáročné na údržbu… vcelku jasné téma. Nebo když jedeš v iPhonech několik generací a jsi prostě spokojený? Tohle bych nechal na jednotlivých soudruzích. Není na tom co rozhřešit.
   Tak jako je zbytečné řešit, kolik kdo potřebuje kapacity, vysoce individuální. Opět několikrát zbytečně omílané téma. Opět bez exaktního rozhřešení a jen na jednotlivých soudruzích. Výrobce nabízí více paměťových kapacit (obvykle 3), vyber dle potřeb.

   • jmenopriezvisko (neregistrovaný)

    „něco, co je nenáročné na údržbu… vcelku jasné téma. Nebo když jedeš v iPhonech několik generací a jsi prostě spokojený“

    Tohle je přesný příklad situace OnePlus v USA, kde se těší široké oblibě a loajalitě zákazníků.

    OnePlus2 mi přišel, že ještě dělá levný dojem… parametrově slabší OnePlusX to byla jiná liga, vnitřnosti shodný s Mi4 výborná optimalizace a bezproblémový chod, tím si zajistil oblibu u obrovského množství lidí. Když se podívám zpětně i na ten OnePlus2, tak kovový rám k tomu apricot záda, nadstandardně vysoký výkon, UI, premiová kvalita fotografií a srovnám to s nedodělkem v podobně iPhone 6 Plus s jejím gigabajtem paměti RAM , 8 megapixelovým fotoaparátem ještě z dob iPhone 4S… tak není vůbec zvláštní, že si zejména v USA, které je doménou spíš iPhonů získal OnePlus tak široké spektrum zákazníků.

   • jmenopriezvisko (neregistrovaný): A tady pro změnu zase bulíky, ty si nedáš pokoj:)

   • Uni: a ty těžká polemika, jako vždy.

 4. Uni ještě jsi neodepsal na otázku na jinem webu. Díky

  UNI: to co jsi psal o něco výše….Téma není, že mají Home, ale že iPhone má v Home senzorové tlačítko, Samsung dle mého testu (tedy odborně:) ),
  Samsung dle mého testu…..tvého testu, jaký test jsi dělal? A trochu rozeber to senzorové tlačítko..

  • Měl jsem to v ruce a udělal jsem úkony na tlačítku Home:D Ty byly bez odezvy.
   Ad senzorové tlačítko, někteří výrobci (napadá mě Apple, následují kopírky, např. Meizu, tedy přímo v Home) využívají senzorovou vrstvu skeneru jako tlačítko (jiní u samostatného na zádech, např. teď Honor 8, ačkoli u sousedů jsem moc nepochopil, hovořili o tom, jako by bylo mechanické).
   U Apple (a kopírky) to znamená, že ten čudl reaguje na stisk, na dotek. U Samsungu mi to dotek ignorovalo. Projel jsem volby, že bych nablindoval úkony, ale nic jsem nenašel. Nicméně netvrdím, že tam ty volby nejsou, ale neměl jsem na to tolik času. Nebo to blokuje Promo režim.

   • Aha. Domovské tlačítko u S7 musíš zmáčknout. Co to udělá záleží na tom, jak rychle a kolikrát za sebou jej zmacknes. A nebo. Je zamknuty mobil a chceš jej přes otisk odemknout. Buď smacknes domovské tlačítko, a nebo můžeš zmáčknout boční zamykací tlačítko, kdy se rozsvítí displej a pak stačí pouze přiložit na čtečku prst bez dalšího zmáčknout. Ovšem. Např aplikace Always on AMOLED umí odemknout mobil přes otisk pouze prilozenim, nikoli zmackutim domovského tlačítka. Nejake další senzorové funkce tohoto tlačítka… Si myslím jsou možné, ale nevím.

   • xzeit: Eh, asi stále téma uniká:)
    Někteří výrobci mají mechanický čudl, někteří senzorové, něktěří SW. No a někteří (řekněme počínaje Apple) mechanické+senzorové. Představ si čudl v čudlu. Čudl stiskneš (úkon mechanického), něco se stane. Čudl ťukneš (dotyk), něco se stane. +samo víceklik, poklepání, přiložení.
    No, takže když u iPhone dvojklik-task manager. Když poklep-Reachibility. Apod. U Samsung (co jsem já měl v ruce na krámě) poklep-nic. „Reachibility“ je tam na trojklik. Takže místo svižného ťap-ťap děláš klik-klik-klik. Což je dost rozdíl v…hmm, alternativa k flow?:) ovládání.
    Ale jak říkám, měl jsem to v ruce na chvíli v krámě. Senzor na Home nic nedělal. Možná se to aktivuje až s načtením otisku, možná je to bloknuté v promo, možná to chce něco nastavit nebo se k tomu Samsung taky třeba ještě nedodhrabal.

   • Chápu tě Jomi. Já ti pouze popisoval, jak se chová a co umí tlačítko na S7. Takže jelikož umí být aktivní pouze při přiložení, myslím si, ale neříkám že to tak je, pouze by to teoreticky mohlo jít i tak jak popisuješ u Apple.

   • Pro objasnění, Apple má 3D čtečku povrchu (TouchID), který funguje i jako senzorové tlačítko. Ostatní mají nyní nějak adekvátní biometrické čtečky otisku (co se dají snadněji obelstít, viz např. vodivý inkoust) a u některých pak také funguje jako senzorové tlačítko. Otázka je, jak je to u Samsungu. Mě to jako senzorové tlačítko nefungovalo. A nevím důvod.

   • jpm (neregistrovaný)

    uni ve 3. 6 pádě mně odborníku na čtečky

   • jpm (neregistrovaný): Díky, nj, IT mi jde poněkud lépe než jazyky:)

   • Petr (neregistrovaný)

    Nejde uni, nejde. Nefandi si.

   • qwerty (neregistrovaný)

    @uni: Hehe, pry ti jde IT, ten byl fakt dobrej:D Jeste napis ze tvou dalsi silnou strankou je skromnost a schopnost vest dialog, a budu se valet smichy…

 5. to su zase komentáre že ako može niekto vystačiť s 16GB telefonom relane však cca asi 10 GB mne to uplne stači
  mam doma NAS 5TB ako náhle pridem domov telefon sa zosyhronizuje a prenesie všetko od posledného pripojenia na NASko zaoveň mám 100GB one drive foto a video ide rovno tam telefon využivam naplno telefonovanie , dokumenty foto vydeo praca s výkresmy a projetami a iné takže nepodcenujte ludi čo im stačí 16GB respektive 10GB

  • A to je zase komentář odkazující na cloud řešení, které je samozřejmě značně omezené. A co když nejsi doma, co když jsi v lese? Co když jsi v zahraničí u moře, co když…. Prostě 16GB mobil tě limituje, stejně jako 16ti litrova nádrž na autě. Ne všude jsou tankovaci stanice. Tankovat auto každých 200km….

   • jpm (neregistrovaný)

    Každých 200 km tankuje Tesla čistou energii z hnědouhelných elektráren.

    Tesla má výfuk v Počeradech a a Chvaleticích.

    To je důvod proč si pořizuji vyšší paměťové varianty používám dvě offline navigace.

    Když cestuji po zahraničí, chci mít offline podklady a nespoléhat na data.

   • JirkaJJ (neregistrovaný)

    Přesně tak… Dokud nebudou data v zahraničí za rozumnou cenu, tak je cloud naprostý nesmysl… Když jsem byl před dvěma lety v Turecku na Erasmu, tak mi T-Mobile poslal SMS, že mě bude za internet účtovat příjemnou 1 korunu za 1 kilobajt… oukej, takže zagigabajt bych dal rovný milion korun… a to se vyplatí! Naštěstí jsem měl offline detailní mapové podklady Turecka, offline google translator atd. na své 64 GB paměťovce… stejně jako sbírku hudby… opravdu nepatřím mezi 10 nejbohatších lidí planety, abych si mohl dovolit vyhazovat miliony korun za data abych něco mohl streamovat z cloudu… :D

   • Jj cloud je fajn když máš vhodnější tarif a signál alespoň hsdpa či lte.

 6. data v zahraniči (aspon v EU)su lacnešie ako u nas pre tyždnom som sa vratil z Chorvátska kupil som sim za 11euro 4G sim neobmedzeny net skutočne neobmedzený na 7dní takže cloud v pohode l dcera pozerala večer online rozpravky v HD z mojho NASka všetky fotky videá boli ihned na cloude ryhlosť 70/30

  • a este jedna výhoda pri poruche a pokazeni mobilu alebo kúpe noveho sa len prihlasím cez moje účty a všetko je k dispozicii ako na starom mobile

  • Problém zálohy do cloudu, i když bys měl limit 50GB měsíčně, je taky to, že při nějaké záloze, když jsi třeba mimo domov a najednou se ti začne ukládat vše do cloudu, je výbijeni akumulátoru. Prostě mimo domov bez zásuvky nebo powerbanku mobil za chvíli udělá papa. Cloud je samozřejmě fajn, ale není schopen plnohodnotně nahradit uloziste v mobilu.

   • Petr (neregistrovaný)

    Samsung neumi nastaveni zaloh pouze pri pripojene nabijecce? Ci pouze na wifi? Tragedi.

   • Samozřejmě že umí. Tak je to nastaveno. Ale když budeš chtit přístup ke cloudu někde mimo nabíječku. O to jde. Nebo co jako budeš dělat, když zaplnis někde na výletě paměť fotkami a videama například? Hmm? Protože takových 16GB je fakt tragicky málo.

   • Tak v případě full hd nebo nedej bože 4k videi je to sakra malo, ale tolik videa netocim a když už mám nastaveno že po příchodu domů a připojení k domácí Wi-Fi se mi to zalohuje a já pak smaznu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).