Podle nejnovější fotografie šasi iPhonu 8 bude čtečka otisků prstů skutečně na zádech

V několika posledních týdnech se nemluví o ničem jiném než o nadcházejícím iPhonu 8. Obrovskou diskuzi vyvolávají především způsoby, kam by mohl Apple umístit čtečku otisků prstů. Spekuluje se o tom, že Touch ID bude buď integrovaný do displejové části, nebo přesunutý do zadní části zařízení. Dokonce se mluvilo i o tom, že Apple odstraní Touch ID z ikonického modelu úplně a nahradí ho systémem pro rozpoznávání obličeje. Nicméně podle posledního úniku by měl být Touch ID právě na zádech přístroje.

Pokud jste doposud používali Android zařízení, potom pro vás Touch ID na zádech nebude nic neobvyklého. Podle všeho by Apple na rozdíl od Samsungu umístil čtečku přímo pod logo nakousnutého jablíčka, kde jsou prsty v přirozené poloze, a tak používání čtečky by bylo snadné. Zatímco u Galaxy S8 si uživatelé na umístění čtečky stěžují.

I když se jedná o reálné fotografie šasi, stále jsou to nepotvrzené informace, a tak si na konečný verdikt, kde se bude Touch ID nacházet, budeme muset počkat až do září. Ale díky únikům víme alespoň to, že Apple přemýšlí nad několika možnostmi. Tato konkrétní fotografie se objevila na čínské webové stránce Baidu. Bohužel, mohl by to být i pokus třetí strany oklamat nás.

Autor článku
Michaela Brázdilová

Kapitoly článku