Domů » Bleskovky » Podívejte se na unikátní fotografie prototypů produktů Googlu z minulého roku

Podívejte se na unikátní fotografie prototypů produktů Googlu z minulého roku

Blížící se uvedení očekávaného smartphonu či jiného zařízení většinou provází fotografie údajných i opravdových prototypů a jednotlivých dílů z továrny. Po představení modelu už ale málokdy zjistíme, jak vývoj daného přístroje probíhal a co vše mohlo být jinak.

Zejména pro fanoušky dané značky je ale často velmi zajímavé prohlédnout si, jak jejich vyhlédnutý přístroj vznikal. Relativně nedávno proto zveřejnilo OnePlus fotografii několika prototypů jejich tehdejší vlajkové lodi OnePlus 5.

K podobnému kroku se nyní rozhodl i Google a na sérii fotografií ukázal v podstatě všechny své produkty minulého roku v předprodukčních verzích. Ačkoliv jsou fotky zjevně aranžované, ukazují údajně skutečně zvažované varianty a jednotlivé procesy jejich návrhu.

Nejzajímavější fotografií z kolekce je asi pohled na několik prototypů Pixelu 2. Ačkoliv základní design telefonu zůstal od prvních verzí téměř stejný, měnila se kamera, logo a čtečka otisku prstů.

Logo zůstávalo na svém místě, ale měnilo se jeho provedení — některé prototypy mají prolis, jiné stříbrné „G“ a na jednom přístroji můžeme vidět dokonce pouhý kruh. Zajímavý je i vývoj čtečky, která evidentně hledala svou ideální vertikální pozici na zádech telefonu a kromě finální verze nikde neměla stříbrné orámování.

Nejdivočejší změny pak asi zaznamenala kamera, která přitom tvoří asi hlavní selling point Pixelů 2. Na některých variantách je totiž její čočka zásadně menší než u produkční verze a jeden z prototypů dokonce naznačuje jakousi zvláštní trojitou konfiguraci.

Zaujme i fotografie z vývoje prémiového chromebooku Pixelbook. Evidentě byla zvažována dvoubarevná „panda“ varianta, která by ladila s Pixely 2, nakonec od ní však bylo upuštěno.

Esteticky zajímavá fotografie zachycující výběr látek na chytré reproduktory Google Home Mini a Max pak neukazuje nic příliš převratného, prototypy se zjevně nijak zásadně nelišily od finální verze.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Diskuze k článku

  1. dejte rok 2007 jak vypadal google fon
    haha

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).