Domů » Bleskovky » Podívejte se na nový koncept iOS 11: Apple by se mohl inspirovat (video)

Podívejte se na nový koncept iOS 11: Apple by se mohl inspirovat (video)

Společnost Apple každým rokem přináší do svého mobilního systému iOS celou řadu nových funkcí. Může se zdát, že by už nic nového vymyslet nešlo, ale opak je pravdou. Polskému magazínu myapple.pl se povedlo vymyslet spoustu zajímavých funkcí a vychytávek, Apple by se mohl určitě inspirovat.

Za zmínku rozhodně stojí tzv. Tmavý režim (Dark mode), o kterém se na internetu mluví už nějakou dobu a zatím to nevypadá, že by se měl v nadcházejícím iOS 10.3 objevit. Pokud společnost Apple nasadí do nastávajícího iPhone 8 OLED displej, tmavý režim bude v iOS dávat ještě větší smysl.

Nápadů má polský magazín opravdu mnoho a zajímavě se také tváří skupinové videohovory přes FaceTime. Všechny funkce můžete vidět na videu výše.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

24 komentářů

 1. Aspon multiuser by na iPady dat mohli.

 2. mě by stačilo kdyby apple přidal zapnutí dat z ovládacího centra

  • Proč probůh? Volba, že nechceš data v roamingu tam je a když je dostupná WiFi, je užita prioritně. Tím je celé téma vyřešené.

   • Filip Šimoník

    Proč? Protože je to super pro rychlou volbu? Mívám data většinou vypnutá, když není wifi, stačí jeden tah a jeden klik a rozjedou se. Abych parafrázoval: „Proč probůh musí UNI neustále ukazovat, že je jiná, klikatá, nepříjemná, dlouhá cesta do kopce, i když vedle jede lanovka?“

   • Filip: K čemu je dobré vypínat mobilní data? Pokud je mám od operátora aktivovaná, tak je využívám. Pokud jsem na WiFi, tak se vypnou. Pokud je od operátora nemám aktivovaná, tak mám deaktivovaný přístupový bod. Nikde nevidím prostor ani využití pro přepínač.

   • Ani si nepamatuji, kdy jsem vypínal mobilní data. WiFi ano (daná tak zasekaná, že lepší jít na LTE), ale mobilní? Jak jsem psal, v roamingu v příhraničí to řeší jiná volba a nějak nevím, co bych více s daty měl řešit.

   • To ze to ty nepotrebujes neznamena, ze to nevyuzije nikdo jiny. Cely svet se netoci jen kolem tveho zadku uni…

   • UNI to nemysliš važne, V rychlych volbach mam viecero funkcii ktore využijem možno raz za mesiac, ale aby som vždy kvoli nim musel chodit niekdam do pekla do vnutra na staveni je ohubu. Jednou z nich su aj mobilne data.

   • Tak jinak. Datová komunikace je ze základních funkcí chytrého telefonu. Nebudu si kupovat chytrý telefon, aby byl offline. Fakt ne.

    l0lz: To souhlasím, ale prakticky jediné co člověk přepíná je Tehering dle potřeby. Nárazově a buď USB, WiFi nebo BT. Takže člověk stejně leze do menu vlastně….:)

   • uni: píšeš nesmysly…znám spoustu lidí, kteří mají jen hlasový tarif a tam kde to jde, jedou přes wifi. Dokonce i tady kolega s ajfonem. Sice jsem mu taky už párkrát řekl, na co to máš, je to tak na půl využité…ale představ si, že někteří to tak prostě mají……

   • xzeit: Ano, ale ani ti nepotřebují přepínat data že;)

   • Proc vlastne je tam tedy uni prepinac wifi? Kdyz ma dneska kazdy data tak wifi neni potreba. Nebo ne?

   • lerion (neregistrovaný): Drsný. Jako fakt jsi pobavil, to bych dal i lajk:)

   • Lerion: +100

   • uni, ty jsi fanatik. A kdyz pak Apple nakonec ten prepinac da, budes vsude vypisovat jaka je to skvcela vec, a jeste hledat a hanit telefony ktere tu moznost nemaji :D Clovek bez vlastniho nazoru.

   • Tady musim s unim souhlasit. Prepinac dat nepouzivam vubec.

   • Použiji asi 1x ročně … a co to znamená NIC. Třeba to někdo jiný používá každý den ….
    Tedy u Androidu, ale tam si mohu nastavit co chci .-)

   • uni: Když jdu spát, vypnu data, aby mě v noci nikdo neotravoval, jednoduché a prostinké, jak studánka v lesích. Na quiet hours se můžu vyprdnout, kdo má čas to pořád nastavovat, zvlášť lidé, kteří mají skoro každý den jiný režim. Čekal bych, že zrovna ty, který tu tak opěvuje tu dokonalost a jednoduchost Apple to bude chápat. Wifi nepoužívám skoro nikdy, dat mám hodně, LTE je většinou rychlejší než Wifi. Tudíž ano, chci být na internetu, data zapnutá, nechci být, data vypnutá. Já si třeba nepamatuju, kdy jsem naposledy použil na mobilu Wifi. Je rok 2017, ne 2009.

 3. uni: Není pravda….někdo se chce připojit např. jen v rámci balíčku na den, apod.
  Já tedy přesně nevím, kde iPhone přepínač má, ale android a W10M v liště…tam by měly být dostupné přepínače BT, wifi, poloha, NFC, …..a samozřejmě také DATA…..má to svou logiku…a obsah těch přepínačů konfigurovatelný a přízpůsobitelný…jako Android to má.

 4. No to je mi ale převratný koncept. Autor asi nebude jeden z těch jablečných vizionářů. Evidentně mu chybí funkce z konkurenčních platforem a rád by je přidal do iOS.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).