Domů » Bleskovky » Podívejte se na zatím nepředstavený Galaxy Note 3 Neo na oficiálních renderech

Podívejte se na zatím nepředstavený Galaxy Note 3 Neo na oficiálních renderech

Aktualizováno 23. ledna, 01:00

Samsung si zřejmě chystaný tabletofon Galaxy Note 3 Neo příliš nehlídá. Jak jinak si lze vysvětlit únik kompletních hardwarových parametrů, fotografií reálného zařízení a nyní i oficiálních renderů.

Je docela možné, že se levnější varianty tabletofonu Galaxy Note 3 dočkáme v následujících dnech. V Belgii už je dokonce zařízení možné předobjednat za celkem sebevědomých 599 EUR, což je v přepočtu zhruba 16 400 Kč.

  

Aktualizováno 10. ledna, 18:00

Několik dní po zveřejnění hardwarových parametrů se na internetu objevily první fotografie tabletofonu Galaxy Note 3 Neo, který nabídne o něco menší displej (5,55″, HD rozlišení) než jeho silnější bráška Note 3 (5,7″, Full HD).

  

Původní článek: Samsung Galaxy Note 3 Neo se odhaluje na prvních fotografiích

O tom, že Samsung chystá levnější a o něco hůře vybavenou variantu tabletofonu Galaxy Note 3 se spekulovalo dlouhou dobu. Tzv. Lite varianta by se na pultech obchodů měla objevit pod označením Galaxy Note 3 Neo a na první pohled se zdá, že se jedná spíše o vylepšenou variantu staršího Galaxy Note 2.

Na přední straně najdeme 5,55″ Super AMOLED displej s HD rozlišením (720 x 1280 px), hnacím motorem se stane nový hexa-core čip tvořený jedním dvoujádrovým procesorem s taktem 1,7 GHz (pro nižší zátěž), který doplní ještě čtyři další jádra s taktem 1,3 GHz (ta se budou využívat při vyšším výkonu). Přesné informace o tomto novém čipu zatím nemáme k dispozici, ale rozhodně půjde o zajímavou kombinaci dual-core a quad-core čipů, která se zatím u žádného jiného mobilního zařízení neobjevila.

  

Ve výbavě dále nebude chybět 8Mpx fotoaparát, 2 GB RAM a 16GB interní úložiště doplněné slotem na microSDXC karty. Přísun energie zajistí akumulátor s kapacitou 3 100 mAh. Chybět nebude ani speciální pero S-Pen a po vzoru Galaxy Note 3 se dočkáme měkkého plastu na zadní straně, který bude imitovat kůži.

Vzhledem k hardwarové výbavě je jasné, že Galaxy Note 3 Neo bude levnější než jeho silnější bráška; ten se aktuálně v oficiální české distribuci prodává za necelých 18 000 Kč a tipujeme, že u Nea by se startovací cena mohla pohybovat někde okolo hranice 13 000 Kč. Oficiálního představení se společně s Galaxy S5 pravděpodobně dočkáme na Mobile World Congressu v Barceloně.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. Borec (neregistrovaný)

    Ideální zpráva pro majitel Note 2. Z toho se budou dělat porty ROMek jedna báseň :)

  2. Vůbec nechápu smysl tadytoho modelu !

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).