Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Podívejte se na seznam novinek z Androidu M, které se objeví ve smartphonech Samsung

Podívejte se na seznam novinek z Androidu M, které se objeví ve smartphonech Samsung

Společnost Samsung vydala novou infografiku, která má uživatele seznámit s klíčovými novinkami v nedávno představené verzi operačního systému Android M (preview). Zveřejněné materiály nám dávají nahlédnout na chystané funkce, které hodlá jihokorejský gigant využít ve svých klíčových smarphonech s uživatelskou nadstavbou TouchWiz.

  

Po nepříliš vydařeném přechodu na Lollipop, kdy řadu smartphonů z rodiny Galaxy trápily problémy se správou operační paměti doufáme, že výrobce se dostatečně poučil ze svých chyb a naservíruje nám vyvážený koktejl toho nejlepšího z androidí kuchyně.

   

Po vzoru iOS můžeme počítat s možností udělování oprávnění pro jednotlivé aplikace. Další novinkou se stane funkce monitoringu aplikací a jejich nároků na operační paměť. Za samozřejmost lze považovat vylepšenou správu napájení a implementaci speciálního režimu Doze.

 

Ten se automaticky aktivuje v momentě, kdy smartphone vykáže delší známky nečinnosti a zároveň omezí některé procesy běžící na pozadí. Biometrický snímač otisků půjde nově použít k nákupu aplikací z obchodu Google Play a přihlášení do vybraných služeb. Poslední novinkou bude automatická záloha dat zahrnující informace z uložených aplikaci. Informace o bližším termínu uvolnění prvních aktualizací pochopitelně chybí. S nejvyšší pravděpodobností lze však očekávat, že jako první se dočkají letošní vlajkové modely, které jsou pro výrobce klíčové.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentáře

  1. lerion (neregistrovaný)

    Ty veci vypsane vyse v androidu chybely? A ja mel za to, ze je to zaklad.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel