Podívejte se, jak funguje variabilní clona na Galaxy S9

Známý YouTuber JerryRigEverything se nevěnuje pouze testům odolnosti, ale následně odhaluje vnitřnosti telefonů a poukazuje na jejich zajímavosti. Ve svém posledním videu se rozhodl rozložit novinku Samsung Galaxy S9, ve kterém se, mimo běžných komponentů, blíže věnuje fotoaparátu, který zatím jako jediný nabízí variabilní clonu.

Galaxy S9 Teardown - Variable Aperture Camera lens Revealed!

Po odstranění zadního krytu a postupným oddělováním různých komponentů se dostává až k samotnému fotoaparátu. Ten samozřejmě nabízí optickou stabilizaci a, jak již bylo řečeno, variabilní clonu. Samotný mechanismus clony se nachází mimo čočku uvnitř modulu fotoaparátu a její pohyb zajišťuje magnet na straně. Samotná clona se skládá ze dvou částí, které se dohromady spojí a vytvoří kruh, kterým následně prochází světlo. Tyto mechanické součástky mají dvě polohy- jednu pro focení za dne (f/2.4) a druhou pro noční fotografie (f/1.5).

Samsung dokázal do tak malého prostoru vměstnat pokročilou technologii, kterou bude postupem času určitě rozvíjet a třeba se tak za nějakou dobu setkáme s variabilní clonou s vícero členy, což by nám dovolilo plynule měnit clonové číslo v určitém rozmezí a to by přispělo k dalšímu vylepšení fotografií za všech světelných podmínek.

Autor článku
David Skopal
Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku