Domů » Bleskovky » Podíly jednotlivých verzí Androidu: Oreo konečně můžeme brát vážně

Podíly jednotlivých verzí Androidu: Oreo konečně můžeme brát vážně

Google vydal novou tabulku s aktuálním zastoupením jednotlivých verzí systému Android. Data byla vygenerována na základě návštěv Obchodu Google Play ve dnech 9. až 16. dubna.

Největší zastoupení má stále více než rok starý Android 7.x Nougat se souhrnným podílem 30,8 procent. Druhá příčka pak patří o rok staršímu Marshmallow s 26 procenty, bronz bere Lollipop s 22,9 procenty. Pokud se ptáte na nejnovější Oreo, tak to se v dubnu po osmi měsících od vydání konečně přiblížilo hranici 5 procent, přesně má 4,6 %.

Verze Kódové označení API Podíl
2.3.3 –
2.3.7
Gingerbread 10 0.3%
4.0.3 –
4.0.4
Ice Cream Sandwich 15 0.4%
4.1.x Jelly Bean 16 1.7%
4.2.x 17 2.2%
4.3 18 0.6%
4.4 KitKat 19 10.5%
5.0 Lollipop 21 4.9%
5.1 22 18.0%
6.0 Marshmallow 23 26.0%
7.0 Nougat 24 23.0%
7.1 25 7.8%
8.0 Oreo 26 4.1%
8.1 27 0.5%

Jsme zvědaví, jak rychlý nástup bude mít připravovaný Android P, neboť zařízení s Oreem podporují Project Treble, který má vydávání updatů výrazně zrychlit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. Oreo se stále nachází v oblasti statistické chyby :))

  • Oreo mam pres pul roku. Muzes i ty, staci premyslet.

  • Přemýšlet o čem? Vyměnit za všech okolností spolehlivě fungující telefon s nejlepší podporou výrobce na planetě, který mi 4 roky zajišťuje 0day updaty OS za bazmek od Číňana nebo Korejce, který mi fejkuje informace o nainstalovaných security updatech a updaty OS neposkytuje pro jistotu vůbec? Skvělá volba, kterou udělám hned poté, co vyměním svoje rok staré auto za ojetého trabanta (i tohle rozhodnutí by možná dávalo větší smysl).

  • JP23: Ak hovoríš o slávnom iPhone, tak potom nechápem porovnanie s Číňanmi alebo Kórejčanmi. Existuje minimálne jedna americká spoločnosť, ktorá vyrába Android smartfóny, a dokonca aj samotný OS. :)

  • JP23: Tyhle Cookovo propagační kecy je stejně vtipný číst, jako ty kecy o stabilitě a rychlosti Windows :DD

  • Tony (neregistrovaný): „Jen“ je jaksi takřka neprodává ????

  • Tony to je ale pravda – keby si zadal poziadavku na fore – na americkeho vyrobcu ktory si robi OS aj telefony sam – tak ta uz skor napadne zdochnuty MS s lumiou nez Pixel ????

  • JP23, ok, s tim premyslenim jsem u tebe slapl vedle. To evidentne neni tvoje parketa.

  • imperator: Ale to je tvuj problem, ne problem Googlu :)

 2. Odporná roztrieštenost ????

 3. Toto je teda pekny fail… a mozete si oponovat ako chcete, cisla hovoria jasne.

 4. Lg v30 včera aktualizace android 8.0.0

 5. Potvrzuji to LG dnes update na oreo

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).