Podíl skládacích smartphonů na trhu meziročně roste. Podle Samsungu dokonce trojnásobně

Samsung GalaxyZ Flip 3cream

Skládací telefony už se staly neoddělitelnou součástí trhu se smartphony a jejich podíl postupně roste. Dokazují to i čísla, která nedávno sdílel Tae Moon Roh, prezident divize Samsung Mobile. Podle těch prodeje „skládaček“ v roce 2021 dosáhly hranice 10 milionů.Samsung galaxyzfold3 5g phantomblack galaxyzflip3 nahledNepřehlédněte

Galaxy Z Fold a Z Flip 4 se blíží. Samsung potvrdil datum premiéry (oživeno)

Oproti roku 2020 jde o nárůst o 300 % a Roh věří, že podobného skoku se dočkáme i v roce 2022. Je nutno uznat, že původní odhady IDC směřovaly k 7 milionům prodaných skládacích smartphonů za rok 2021. Takové tempo rozmáhání je tedy nečekané.

Samsung Galaxy Z Fold 3 clanek 1
Samsung Galaxy Z Fold 3

Další zajímavou informací je, že 70 % majitelů „skládaček“ od Samsungu tvoří ti co pořídili Z Flip 3, který je tedy tím nejpopulárnějším v nabídce korejského giganta. S menším podílem pak boduje také Z Fold 3. Díky velkému displeji jej ocení především uživatelé využívající multitasking. Velkou roli ale samozřejmě hraje také cena, která je u Foldu o poznání vyšší.

Nové generace zařízení Galaxy s ohebnými displeji se dočkáme již 10. srpna v rámci Galaxy Unpacked. Některé parametry modelu Fold 4 a Flip 4 unikly na internet již před nějakou dobou.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku