Pocket Blender: Portace legendárního modelářského programu pro PPC

Pocket BlenderČím dál tím častěji se setkáváme s aplikacemi, které jsou portované z PC platformy. Je to jedině dobře, jelikož se ve většině případů jedná o velmi kvalitní tituly (např. Transport Tycoon, Warcraft 2, Jazz Jackrabbit…), avšak dnes si nepředstavíme hru, ale program.

Pokud jste někdy dělali s grafikou nebo ještě lépe přímo modelovali, pak pro vás pojem Blender není nic neznámého. Jedná se o grafický modelační program, který je šířený jako freeware a hlavně jsou k němu dostupné zdrojové kódy. Toho se rozhodl využít i šestadvacetiletý Salvator Russo a připravil pro všechny majitele PocketPC první portaci tohoto programu. Pocket Blender se zatím nachází ve velmi ranné fázi, avšak už teď nabízí spousty možností jak začít modelovat. Důkazem toho jsou i přiložené screenshoty – i taková grafika se teď díky Pocket Blenderu dá na kapesních PC generovat.

Jak však sám autor uvádí, současná verze s sebou nese jistá omezení oproti původní PC verzi. Obrázky je například možné generovat v maximálním rozlišení 1024×768, pro přehrávání animací musíte použít sekvencer a chybí zatím i podpora zvuků. Avšak autor pilně pracuje na nových verzích, které budou mnohem stabilnější a bohatší o nové funkce.

Aktuální build Pocket Blenderu můžete stahovat z naší Download sekce. Další informace naleznete na oficiálních stránkách Pocket Blenderu.

1 2

3 4

Zdroj: Český Dell Axim X50v/X51v blog

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku