Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Počítače, bojte se! Apple chystá pro iPad Pro nový kryt s klávesnicí a touchpadem

Počítače, bojte se! Apple chystá pro iPad Pro nový kryt s klávesnicí a touchpadem

Zpočátku to byl pouze přerostlý iPhone, v posledních letech však iPad čím dál více leze do zelí tradičním počítačům. Dostal vlastní operační systém iPad OS s podporou externích úložišť, prací s více programy najednou, plnohodnotným webovým prohlížečem apod. Brzy bychom se měli dočkat dalších vylepšení.

iPad Prý dostane kryt s klávesnicí a touchpadem

Jestli něco systému iPad OS skutečně chybí, tak je to práce s kurzorem. K iPadu sice jde připojit myš či trackpad, ovšem jedná se primárně o funkci pro osoby s omezenou schopností motoriky; u ostatních uživatelů Apple počítá s ovládáním skrze dotykový displej. To však není ve všech scénářích pohodlné, proto prý v Cupertinu chystají změnu – v přípravě je údajně nový klávesnicový kryt s integrovaným touchpadem; tedy podobný, jaký Microsoft nabízí u tabletů Surface Pro.

Apple New iPad 7 Generation 1

Pokud se tato informace potvrdí, smaže iPad další ze svých nedostatků, které zatím nedovolí používat jej jako plnohodnotnou náhradu za přenosný počítač. K odhalení nového krytu by mohlo dojít společně s novými iPady v první polovině letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments