Pizza Hut doručuje pizzu ve speciální krabici, kterou lze po vložení telefonu proměnit v promítačku

Google loni na konferenci I/O představil kartónovou krabici Cardboard, která se dokáže po vložení smartphonu proměnit v náhlavní soupravu pro virtuální realitu. Sílu papírové krabice se rozhodl využít i americký fastfoodový řetězec Pizza Hut, který v Hong Kongu distribuuje pizzu ve speciálním „Blockbuster Boxu“, jehož schopností je proměnit se v projektor.

 

Součástí krabice je standardní vnitřní plastové kolečko sloužící jako stojánek, a čočka, která se „instaluje“ do čela krabice. Na ní se pak nachází QR kód, po jehož načtení se na displeji smartphonu objeví možnost stáhnout krátký film pro zpestření konzumace.

Celkem existuje čtveřice různých krabic se čtyřmi různými filmy – horor, sci-fi, romantický a akční. Pochopitelně filmový zážitek je plný kompromisů – i když je v místnosti absolutní tma, ani maximální jas displeje telefonu nedokáže blízkou zeď osvítit na požadovanou úroveň. Kromě toho telefon musí být uzavřen v krabici, což má za následek utlumení zvuku.

    

Na druhou stranu levnější projektor určitě neseženete a alespoň poprvé to za tu zábavu určitě stojí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. Lister0 (neregistrovaný)

    Ano, to je můj sen, dávat telefon do zamaštěné krabice a užívat si supernekvalitní projekci. Ok, zajímavý nápad, ale výsledek je prostě takový nepraktický.

  2. lerion (neregistrovaný)

    Speciální krabici? Co je na té krabici tak speciálního? Ke krabici dodávají i čočku a ta je tou důležitou součástí…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *