Domů » Bleskovky » Pixel 4 a 4 XL: máme oficiální tiskové snímky i sadu živých tapet na plochu

Pixel 4 a 4 XL: máme oficiální tiskové snímky i sadu živých tapet na plochu

Premiéra smartphonů Google Pixel 4 a 4 XL se pomalu blíží a po sadě úniků z všemožných zdrojů se o slovo přihlásil i známý informátor @evleaks s oficiálními tiskovými snímky. Prohlédnout si tak můžeme chystaný Pixel 4 a 4 XL zepředu i zezadu tak, jak má v plánu jej prezentovat sám Google.

google pixel 4
Takhel vypadá Google Pixel 4

Google Pixel 4 zepředu i zezadu

Potvrzují se všechny předchozí úniky, nové Pixely opět půjdou svojí cestou a na rozdíl od překonávání rekordů v moderní disciplíně screen-to-body ratio bude chtít zaujmout jinak. Telefony na první pohled zaujmou velmi vysokým čelem, které se stane domovem pro speciální radar sloužící nejen k rozpoznávání uživatele, ale také k ovládání telefonu bezdotykovými gesty.

pixel 4
Přední strana nabídne kromě nového displeje i plejádu senzorů

Oproti minulým třem generací Pixelů také Google upustí od „dvoubarevných“ zad, namísto toho překvapí vůbec poprvé vícečočkovým fotoaparátem, který bude podobně jako u letošních iPhonů umístěn do čtvercového fotomodulu v levém horním rohu zad. Na telefonu také není viditelná čtečka otisků prstů; buď ji Google integruje do displeje, nebo si vystačí se zmíněným rozpoznáváním obličeje.

pixel 4 xl
Google Pixel 4 XL

Stáhněte si oficiální sadu živých tapet na plochu

Google letos nedokázal pohlídat ani hardware, ani software. Díky komunitě na XDA Developers fóru se dostávají na povrch nové informace o systému a jeho aplikacích, nyní se dokonce dostala do éteru sada živých tapet na plochu.

pixel wall

Sadu tapet je možné stáhnout si z těchto stránek jako APK soubor, ovšem je možné ji nainstalovat pouze na vybraný okruh zařízení – musí být poháněna 64bitovým čipsetem od Qualcommu a musí běžet na Androidu 7 a novějším. Majitelé zařízení mimo rodinu Pixel musí oželet některé funkce, které budou dostupné pouze na telefonech od Google.

pixel wallpapers

S novými Pixely přijde funkce Live Caption

Z fóra XDA Developers také přichází informace o příchodu funkce Live Caption, kterou Google představil v květnu na své vývojářské konferenci I/O. Live Caption slouží k převádění hlasu na text, a to v jakékoliv situaci.

Na XDA Developers se objevily první screenshoty této funkce, jejíž nastavení bude velmi jednoduché – postačí Live Caption spustit (např. z notifikačního centra) a zvuk se rázem začne převádět na „titulky“. Spouštěč je také možné přidat do dialogu pro změnu hlasitosti. Funkce má podle obrázků fungovat zpočátku pouze v angličtině, brzy by však měla přijít podpora i pro další jazyky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

19 komentářů

 1. jsem zvědavý na názory kritiků plotýnkových čoček u nových iPhonů? :) …

  • Páchají seppuky, už druhá zrada Android platformy 😂

   • uni: Zrada Android platformy? Takže kritik designu iPhone musí být nutně uživatel Androidu? To asi bereš z vlastní zkušenosti v paralele s tím, že i slintal po iPhonech je taky vždycky uživatel Andoidu. Tam to platí určitě, nicméně pokud bys sem nechodil diskuze jen plevelit, věděl bys, že se k designu nových iPhone vyjadřovalo kriticky i spousta uživatelů iPhone.

    Koukám, že v úterý tempo nepolevilo, dokonce sis přivstal, abys zdejší diskuze rozmetal na cucky už co nejdřív.

   • Recenze hovoří vesměs jinak. Ale to je realita, to s tebou nemá nic společného.

    Máš pravdu, od pondělí je to tu masakr.

   • uni: Takže to nemusí být nutně uživatel Androidu. Děkuji za odpověd, je super, jak se umíš v další větě totálně popřít a ztrapnit.

    Pověz mi, myslíš, že tohle tvoje vražedný tempo Keynote uklidní? Já se začínám obávat, že je to s tebou tak vážný, že to stačit nebude.

   • Jako je vidět, jak je zdejší komunita podrážděná. Navzdory predikcím „odborníků“ se nové iPhone podařily, sbírají pozitivní recenze, zahájení prodejů bylo vysoké.
    Komunita je zmatená, podrážděná. Kope do všeho a všech, ztratila jasný cíl, je toxická. Snad se to srovná, škodí to všem.

   • uni: Mistrně zahrané do autu, nicméně na tvojí lži to nic nemění. Ne, kritik iPhone opravdu nemusí být uživatel Androidu.

    Komunita je možná podrážděná. A taky „Navzdory predikcím „odborníků“ se nové iPhone podařily, sbírají pozitivní recenze, zahájení prodejů bylo vysoké“ si ho ale stejně nekoupíš. To je možná důvod tvého zmatení, které je opět větší, než každý rok. Prostě další rok, další stupeň. Navíc bych poprosil nějakou ověřenou statistiku, že zahájení prodejů bylo vysoké (a ověřený údaj neni vyjádření Cooka, ani vyprodáno na nejmenovaném eshopu). Ty pozitivní recenze – no zdejší, byť už jen titulek „Recenze iPhone 11 Pro: navenek nudný, uvnitř skvělý“ – to nezní, jako uplně nadšená a pozitivní recenze. Protože to, že je smartphone nudný, to je to nejhorší, co o něm může být řečeno. Když si rozkliknu konkurenční Apple bulvár web (který určitě znáš a chodíš tam slintat), tam je recenze ještě méně „pozitivní“. O zahraničních ani nemluvím. Jo, ovcím stačí málo, už jsem to zde říkal. Ale nebudu ty a nebudu zbytečně odbíhat od tématu se snahou vysvětlit ti něco, co stejně nedáš.

   • @Menty: Jak už jsem psal na mobilmanii, třeba v mém případě jsem byl už přesycen Androidy. Posledních pár let jsem jel jen na Samsungách, ostatní Android pro mne nebyly dost atraktivní ke koupi.

    Šel jsem z S9+ do S10+, nebyl jsem spokojen jak jsem očekával, tak šel do Note 10+, ale zase po týdnu jsem zjistil, že vlastně S-Pen nepoužívám a zase až na hranatý design to samé…pak si kolega chtěl koupit iPhone 11 Pro Max, šel jsem s ním do Apple store a koupil si ho nakonec taky a pořád jsem nadšen.

    Už dlouho mě žádný telefon neudělal takovou radost. ;)

   • Menty: Máš obrovské potíže ve vnímání faktů. Dobře, zdejší nadpis. Navrch nudný je čistě subjektivní názor recenzenta. Uvnitř skvělý je pak práce s reálnými fakty dané parametry a vlastnostmi, objektivní část recenze. Takže výsledek je…. Ale moc se tím netrap. A ano, recenze jsou pozitivní, v podstatě se opakuje kolečko to co vloni.

    Hromada „odborníků“ strašný hate na displej. Reálné reakce, „wtf, kde je problém“?
    Ano, mnoho redakcí a lidí je zmateno vzhledem uniklých iPhone, který byly opravu otřesné. No any to byly Pixely:D

   • orgasmic: Ale však toto tu nikdo nezpochybňuje :) Tady se jen vyvrací uniho lži o tom, že vlastně majitelé iPhone nemůžou iPhone kritizovat a dělají to jen uživatelé zlého Androidu.

    uni: Koukám, že tempo ještě navýšilo. Takže ty už dokonce i vykládáš a víš vlastně, jak to autor myslel? A co když je to právě naopak – nudný napovrch je fakt, který vyplývá z toho, že je to už potřetí stejný smartphone a skvělý uvnitř vyplývá z autorovo subjektivních pocitů? Nenapadlo asi co. Ale když jsem viděl, jak jsi vedle vysvětloval konvertibly a 2v1, tak jsem ani nečekal nějaké racionální vysvětlení. Prostě opět jen snůška vlastních polopravd, plků a dojmů.
    Pozitivní ale je, že zatímco včera jsi stačil zničit diskuzi hned prvním komentem, dneska se ti to povedlo až druhým. Gratuluju.

   • Menty: Ultrazmatenče, to, jaké to dělá fotky, jaké jsou parametry displeje, výkon SoC, funkce OS atd. nejsou subjektivní názory recenzenta, ale holá fakta. Oh god, jak říkáš, tempo je až vražedné, kde máš limity?

   • uni: A kdes vzal, že „skvělý uvnitř“ znamená zrovna toto? Opravdu síla, svými plky vysvětlovat cizí myšlenky. A pořád jsi nám nepodal vedle tu definici konvertiblů a 2v1. Takže prostě neustále jedeš na „faktech“ – to jsou u tebe vlastní lži, plky, polopravdy, dojmy. Nic víc, hmatatelné důkazy nula, ověřené definice nula, relevantní čísla nula.

    Prosimvás zavolejte někdo už do ústavu, očividně jim utekl jeden pacoš, jinak už si to neumim vysvětlit.

   • Hele, já myslel, že ti bude trvat týden, než získáš achievement pruzení, ale zvládl jsi to za dva dny, gratuluji, překonáváš i nejhorší očekávání.

   • uni: Over. V offtopic kecech budeš pokračovat, data nedodáš, svoje pindy nevysvětlíš, důkazy nepodložíš. Docela chudák redakce, když tu neustále bliješ, jak je to a to špatně, a pak vlastně ani nedokážeš vysvětlit co (podložit). Už aby tu byla Keynote, možná bychom měli dokonce vypsat sbírku na iPhone pro uniho, snad by ses konečně sklidnil. I když takhle se zas máme komu smát no.

 2. dokud nebudou čočky zapuštěné do zadní strany, tak se vždycky najdou kritici..vlastně ikdyž budou zapuštěné, tak se to bude propírat.
  Pamatuju na mou starou Lumii 1020, kde foťák na zadní straně měl opravdu koule, to už si dnes nikdo netroufne.
  Do firmy nám jednou dorazilo i pár prototipů od MS, které do prodeje už pak nešly, ty byly snad ještě obludnější..
  Osobně se mi obě varianty libí stejně málo, možná u Pixelu o chlup méně :)..

 3. To orgasmic: čím tě konkrétně iPhone11 natolik oslovil a čím naopak S10, respektive Note zklamal? Pokud to nebylo jen znudění…a potřeba nějaké změny. Díky

 4. Ten foťák bych viděl raději uprostřed ale musím uznat, že bílá a oranžová barva s černým rámem vypadá suprově. Jsem na ně hodně zvědavý. Byť si ho asi nepořídím, radši bych šíro a větší baterii. A oproti 3ce doufám ve větší jas displeje.

  • Foťák uprostřed je na houby. Teď mám S10e (často mám na snímku část ruky, zvlášť při širokoúhlé fotce) a navíc tlačítka hlasitosti, která mohou standardně ovládat spoušť fotoaparátu, jsou u Samsungu idiotsky na opačné straně. Focení jednou rukou je téměř nemožné. Když jsem měl Pix2, tak to nebyl problém. Udělat snímek jednou rukou, včetně samotného spuštění fotoaparátu, bylo dílem okamžiku bez jakéhokoliv ručkování po telefonu. Například něco cvaknout za jízdy z kola bez problémů. Raději bych čočky v rohu.

   • Mám na mysli focení pouze pravou rukou. Pokud má člověk čas a možnost fotit oběma, tak je to asi buřt a pak je možnost řešit design, jaký komu lépe vyhovuje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).