Domů » Bleskovky » Pixel 4 a 4 XL: máme oficiální tiskové snímky i sadu živých tapet na plochu

Pixel 4 a 4 XL: máme oficiální tiskové snímky i sadu živých tapet na plochu

Premiéra smartphonů Google Pixel 4 a 4 XL se pomalu blíží a po sadě úniků z všemožných zdrojů se o slovo přihlásil i známý informátor @evleaks s oficiálními tiskovými snímky. Prohlédnout si tak můžeme chystaný Pixel 4 a 4 XL zepředu i zezadu tak, jak má v plánu jej prezentovat sám Google.

google pixel 4
Takhel vypadá Google Pixel 4

Google Pixel 4 zepředu i zezadu

Potvrzují se všechny předchozí úniky, nové Pixely opět půjdou svojí cestou a na rozdíl od překonávání rekordů v moderní disciplíně screen-to-body ratio bude chtít zaujmout jinak. Telefony na první pohled zaujmou velmi vysokým čelem, které se stane domovem pro speciální radar sloužící nejen k rozpoznávání uživatele, ale také k ovládání telefonu bezdotykovými gesty.

pixel 4
Přední strana nabídne kromě nového displeje i plejádu senzorů

Oproti minulým třem generací Pixelů také Google upustí od „dvoubarevných“ zad, namísto toho překvapí vůbec poprvé vícečočkovým fotoaparátem, který bude podobně jako u letošních iPhonů umístěn do čtvercového fotomodulu v levém horním rohu zad. Na telefonu také není viditelná čtečka otisků prstů; buď ji Google integruje do displeje, nebo si vystačí se zmíněným rozpoznáváním obličeje.

pixel 4 xl
Google Pixel 4 XL

Stáhněte si oficiální sadu živých tapet na plochu

Google letos nedokázal pohlídat ani hardware, ani software. Díky komunitě na XDA Developers fóru se dostávají na povrch nové informace o systému a jeho aplikacích, nyní se dokonce dostala do éteru sada živých tapet na plochu.

pixel wall

Sadu tapet je možné stáhnout si z těchto stránek jako APK soubor, ovšem je možné ji nainstalovat pouze na vybraný okruh zařízení – musí být poháněna 64bitovým čipsetem od Qualcommu a musí běžet na Androidu 7 a novějším. Majitelé zařízení mimo rodinu Pixel musí oželet některé funkce, které budou dostupné pouze na telefonech od Google.

pixel wallpapers

S novými Pixely přijde funkce Live Caption

Z fóra XDA Developers také přichází informace o příchodu funkce Live Caption, kterou Google představil v květnu na své vývojářské konferenci I/O. Live Caption slouží k převádění hlasu na text, a to v jakékoliv situaci.

Na XDA Developers se objevily první screenshoty této funkce, jejíž nastavení bude velmi jednoduché – postačí Live Caption spustit (např. z notifikačního centra) a zvuk se rázem začne převádět na „titulky“. Spouštěč je také možné přidat do dialogu pro změnu hlasitosti. Funkce má podle obrázků fungovat zpočátku pouze v angličtině, brzy by však měla přijít podpora i pro další jazyky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments