Domů » Bleskovky » Photoshop pro iPad dorazí ještě letos, spousta funkcí ale bude chybět

Photoshop pro iPad dorazí ještě letos, spousta funkcí ale bude chybět

Už je to více než rok, co firma Adobe oznámila příchod plnohodnotného grafického nástroje Photoshop pro tablety iPad. Během letoška probíhal intenzivní vývoj a testování, a podle nového reportu na serveru Bloomberg by měl Photoshop na iPady dorazit ještě letos. S jeho výbavou to ale nebude tak slavné.photoshop

Spíše mobilní aplikace než plnohodnotný Photoshop

Někteří účastníci beta testu si povšimnuli, že v programu chybějí některé poměrně zásadní funkce, např. filtry, nástroj pero, vlastní štětce, vektorové kreslení, úpravy RAW, styly vrstev, apod. Testující tak aplikaci přirovnávají spíše k mobilní aplikaci než k „plnotučnému“ desktopovému Photoshopu. V současné době prý poskytnou mnohem lepší zážitek aplikace Procreate nebo Affinity.

Hlavní produktový manažer Adobe Creative Cloud Scott Belsky potvrdil, že Photoshop CC pro iPad bude zpočátku postrádat některé známé funkce, které budou doplněné později. Snad jich tedy Adobe stihne doplnit do vydání aplikace co nejvíce. Předpokládáme, že o Photoshopu pro iPad se Apple zmíní na spekulované tiskové konferenci, která má být věnována novému profesionálnímu hardwaru.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
lukass71
Uživatel
lukass71

„že v programu chybějí některé poměrně zásadní funkce…úpravy RAW..“

Tohle je treba uplne zakladni a zasadni funkce.. Takhle je ta aplikace fakt nesmysl a proste maximalne opravdu plnohodnotny z macOS se sidecar. Skoda.