Philips představil televizi, která láká na kvalitní zvuk od Bowers & Wilkins

philips TV 2 1

Dnešní televizory dominují svými obrazovými kvalitami, nicméně velmi často se zapomíná na zvuk. K pořádnému zážitku je tak třeba často dokoupit minimálně soundbar. Philips ve spolupráci s britskou firmou Bowers & Wilkins představil televizi s označením 55PUS8804/12, v níž se pokusil o propojení obrazové a zvukové kvality.

philips TV 3 1

O kvalitu obrazu se stará procesor P5 druhé generace, základní osmibitové zpracování obrazových dat je doplněno metodou FRC (Frame Rate Control), která rychlým „blikáním“ sousedních barevných tónů dokáže vyrobit i jejich mezilehlé hodnoty. Výsledkem je desetibitové rozlišení, které vyžadují formáty vysokého dynamického kontrastu – HDR (High Dynamic Range).

philips TV 1

I díky tomu se televizor může pochlubit schopností reprodukovat filmy – ať už z disků 4K Ultra HD Blu-ray, nebo ze streamovacích portálů (např. Netflix) – se všemi známými formáty HDR: HDR10, HDR10+, HLG (Hybrid Log Gamma) i Dolby Vision. Televizor je pochopitelně kompatibilní s novým formátem tuzemského pozemního vysílání DVB-T2 HEVC.

philips TV 4

Pro maximální kvalitu zvuku je soustava osazena širokopásmovými, výškovými i basovým reproduktorem, celkový výkon je pak úctyhodných 50 wattů. Zvládá i dnes nejrozšířenější formát virtuálního prostorového ozvučení Dolby Atmos. Ovládání pomocí operačního systému Android nechybí, k dispozici je verze 9 Oreo. Samozřejmostí je také třístranný Ambilight. Philips 55PUS8804/12 s 55palcovou úhlopříčkou je k dostání již od 24 990 Kč včetně DPH.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku