Philips představil aplikaci uGrow: zdravotní deníček pro vaše děti

Společnost Philips Avent přichází s novou zdravotní aplikací, která by měla usnadnit život novopečeným rodičům. Novinka s názvem uGrow se postupně propojí s chytrými zařízeními pro péči o děti z řady Avent, ale fungovat bude i samostatně a všechny údaje lze zadat manuálně.

V aplikaci si rodič sám zvolí, o jaké informace má zájem a které údaje o svém dítěti chce zadat. Následně získá přístup k odborným článkům, které byly údajně připraveny ve spolupráci s odbornicemi z České společnosti porodních asistentek (ČSPA) a experty na dětský spánek a vývoj.

Aplikace je určena zejména pro monitorování prvního tisíce dnů života dítěte, které jsou pro jeho vývoj určující. uGrow by ale měla posloužit podle Philipsu i teprve nastávajícím maminkám, kterým pomocí odborných článků poskytne informace o blížícím se porodu.

Po porodu je v aplikaci možné sledovat nejen základní parametry jako spánek, krmení a pláč miminka, ale také pokročilejší informace jako je délka a frekvence kojení včetně možnosti časovače.

Zajímavé je, že všechny zaznamenané údaje mohou rodiče porovnávat s korespondujícími českými normami a lékařskými standardy, podle čehož mohou snadno poznat, pokud by se vývoj jejich potomka odklonil od normálu. Informace a rady lze také sdílet s ostatními rodiči.

Aplikace je zdarma dostupná pro iOS (od verze 8.1) i Android (od verze 4.4).

uGrow baby development tracker
uGrow baby development tracker
Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku