Pentagon zveřejnil tajné dokumenty o UFO. Některé pasáže nahánějí hrůzu

ufo ilustrace 2

UFO, tedy neidentifikovaný létající objekt, dlouho patřil jen do říše sci-fi a o vládních výzkumech tohoto fenoménu se maximálně spekulovalo. Před dvěma lety ale Pentagon zveřejnil tři videa zachycující právě tyto záhadné jevy, což vzbudilo celkem pozdvižení, ačkoliv videa samotná již byla díky únikům známa dříve. Vloni následovala publikace devítistránkové zprávy amerického ministerstva obrany, která popsala současný stav výzkumu a pozorování „neidentifikovaných vzdušných fenoménů“ (UAP), jak se teď UFO oficiálně nazývá. A ani letos nepřijdou fanoušci tajemna zkrátka – na veřejnost se dostal soubor více než 1 500 stránek dokumentů.

Nevysvětlená těhotenství způsobená UFO?

Britský bulvární deník The Sun požádal o zveřejnění dat již koncem roku 2017 na základě zákona o svobodnému přístupu k informacím. Po několika letech tahanic je nakonec vojenská rozvědka DIA skutečně poskytla, byť část informací je cenzurována.ufo ilustrace 2Nepřehlédněte

Co ohrožuje americké vojenské piloty? Vládní zpráva o UFO nabízí více otázek než odpovědí

The Sun zatím zveřejnil jen některé úryvky, ale i mezi nimi najdeme opravdu zajímavé věci. Jde například o report věnující se biologickým dopadům setkání lidí s UFO. Kromě bolestí hlavy, popálenin, poškozeních mozku či srdečních problémech se tam píše také o nevysvětlených těhotenstvích a paralýze. V některých případech prý následky souvisejí s vlivem elektromagnetického záření.

ufo pentagon uap
Momentka z videa zveřejněného ministerstvem obrany USA v roce 2020, která zachycuje UFO

Dosud zveřejněné informace zní velmi bizarně a není úplně jasné, nakolik jejich pravdivost Pentagon ověřoval. Některé totiž pochází i od nevládních skupin či třeba z korespondence politiků. Zveřejněným informacím se každopádně budeme dále věnovat a v následujících dnech můžete čekat podrobnější článek.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku