Domů » Články » Konec skrývání. Pentagon příští rok zveřejní poznatky o UFO. Něco ale víme už nyní

Konec skrývání. Pentagon příští rok zveřejní poznatky o UFO. Něco ale víme už nyní

Americké ministerstvo obrany před několika měsíci nečekaně zveřejnilo videa zachycující UFO, tedy neidentifikované létající předměty. Videa se sice na veřejnost dostala formou úniku již dříve, oficiální zveřejnění však přesto vzbudilo jistý údiv. Americká vláda totiž historicky o tomto tématu není příliš sdílná.

ufo pentagon uap
Momentka z videa zveřejněného ministerstvem obrany, na němž vojenský pilot zachytil UFO

Časy se však zřejmě mění. Noviny The New York Times nedávno zveřejnily obsáhlý článek informující o tom, že zákon autorizující oblast působnosti a rozpočet amerických tajných služeb na příští rok, obsahuje požadavek na větší transparentnost. Konkrétně se počítá s tím, že orgán zodpovědný za monitorování a výzkum UFO do 180 dní od nabytí účinnosti zákona zveřejní minimálně část svých poznatků formou veřejné zprávy. Vzhledem k vyjádření lidí obeznámených s tématem to vypadá, že se možná dozvíme zajímavé věci.

Pentagon mlžil, tajný projekt nikdy neskončil

Americká vláda UFO organizovaně zkoumá od padesátých let. V roce 2017 The New York Times poprvé informovaly o programu zvaném Program pokročilé identifikace hrozeb pro letectví. Tehdy ministerstvo obrany reagovalo prohlášením, že program po roce 2012 přestal být financován a je zrušen. Lidé obeznámení s děním nicméně tvrdili, že program tajně pokračoval i nadále. To ostatně později ministerstvo potvrdilo.

O fungování programu po roce 2017 je toho však známo málo, na protest proti extrémnímu tajnůstkářství dokonce v tomto roce rezignoval tehdejší šéf programu Luis Elizondo. Tajné je i financování zpravodajských služeb a známá tak není ani celková částka vynakládaná ročně na veškeré zpravodajské aktivity. Odhaduje se, že dosahuje desítek miliard dolarů. „UFO program“ však bude zřejmě jen zlomek částky, u Programu pokročilé identifikace hrozeb pro letectví se mluvilo o částce 22 milionů dolarů.

pentagon ministerstvo obrany usa
Pentagon – sídlo ministerstva obrany Spojených států

Jisté však je, že z tohoto programu vznikla Pracovní skupina pro neidentifikované letecké jevy. Ta je totiž zmiňována ve výše uvedeném návrhu zákona a patří pod Kancelář námořní zpravodajské služby. Tato skupina by měla dále pokračovat s evidencí a výzkumem zvláštních leteckých jevů. Ovšem jak již bylo řečeno výše, tentokrát by vše mělo být poněkud transparentnější směrem k veřejnosti. To ostatně tvrdí i bývalý vojenský zpravodajec a šéf programu Elizondo: „Program se už nemusí skrývat ve stínech. Dostane se mu nové transparentnosti.“

Zájem významných politiků

Od reformovaného programu si hodně slibují i významní američtí politici. Někdejší předseda senátní většiny Harry Reid například řekl, že doufá, že program zaměří svou pozornost k hledání létajících objektů z „jiných světů“. Fakticky však je hlavním cílem programu především zjistit, jestli pozorované jevy a létající objekty nemá na svědomí spíše než mimozemšťané nějaký jiný stát, či dokonce nestátní aktér.

marco rubio
Senátor Marco Rubio

Významný republikánský senátor a někdejší prezidentský kandidát Marco Rubio, který také sedí v čele senátního výboru pro zpravodajské služby, o tématu mluvil v červencovém rozhovoru pro CBS. Jeho hlavní obavou jsou objekty pozorované nad americkými vojenskými základnami. Senátor zdůrazňuje, že by mělo být zájmem vlády zjistit, kdo je za tyto akce zodpovědný.

Rubio vyjádřil obavu, že Čína nebo Rusko mohla získat „nějaký technologický průlom“, který by jim „umožňoval provozovat tento typ aktivit“. Podle Rubia některé zaznamenané objekty nad americkými základnami vykazovaly parametry technologií, které USA nemají k dispozici. Senátor svá slova nicméně hned mírnil s tím, že „možná je zde zcela nudné vysvětlení“ a věc se musí vyšetřit.

RoswellDailyRecordJuly8 1947
Dobový tisk informuje o události později známé jako Roswellský incident

Téma UFO není zřejmě úplně cizí ani americkému prezidentovi. V rozhovoru pro podcast Triggered svého syna Donalda Trumpa Jr. v červnu řekl, že „ví nějaké velmi zajímavé věci“ o městě Roswell v Novém Mexiku. To je již desítky let hlavním centrem spekulací o UFO či mimozemských civilizacích. Vděčí za to zejména události z roku 1947 zvané Roswellský incident. Když se však syn–moderátor svého otce zeptal, jestli neplánuje nějaké informace odtajnit, dozvěděl se, že si to prezident „bude muset promyslet“.

Co vlastně vláda ví?

Jaké jsou tedy vlastně poznatky, resp. indicie, na základě nichž vládní organizace UFO zkoumají? Kromě trojice zveřejněných videí toho oficiálně moc známo není. The New York Times nicméně mluvily s lidmi, kteří o programu ví bližší informace a byli ochotni o nich mluvit.

army base vojenska zakladna usa
Rubio přínos programu vidí především v zajištění bezpečnosti amerických základen

Podle výpovědí těchto lidí a částečně odtajněných dokumentů údajně již více než 10 let Pentagon podává výborům Kongresu, vládním představitelům, a dokonce zástupcům některých leteckých firem tajná hlášení, týkající se nevysvětlených jevů a incidentů s UFO. Zjištěné informace jsou přitom skutečně zajímavé.

Jedním z oslovených byl bývalý demokratický senátor Harry Reid, který se v době svého působení v pozici předsedy senátní většiny zasazoval o financování tehdejšího programu zkoumajícího UFO. Reid říká, že na základě svých poznatků z tehdejší doby věří, že skutečno mohlo dojít k nehodám neznámých objektů, k jejichž troskám se povedlo vládě dostat. Podle něj existují indicie různého významu, na základě nichž lze usuzovat, že vláda i privátní sektor drží materiály z těchto incidentů.

Existují trosky mimozemských letounů?

Žádné takto získané materiály nebyly nikdy nabídnuty k nezávislému zkoumání a oficiálně nebyla potvrzena ani jejich existence. Další z oslovených The New York Times však tuto tezi potvrzuje. Podle astrofyzika Erica W. Davise, který pracoval jako kontraktor a později konzultant v „UFO programu“ amerického ministerstva obrany, skutečně takové případy existují. Podle Davise byly zkoumány materiály, u nichž se nepovedlo zjistit jejich původ. Davis dodává, že „sami jsme je vyrobit nemohli“.

northrop b 2 spirit
Mnoha legendám o UFO dalo zřejmě vzniknout testování amerického strategického stealth bombardéru Northrop B-2 Spirit. Astrofyzik Eric. W. Davis však má za to, že zkoumané materiály z dílny americké armády pocházet nemohou.

Neschopnost rozpoznat původ materiálu samozřejmě nutně neznamená, že má mimozemský původ. Astrofyzik Davis však tuto teorii zřejmě považuje za nejpravděpodobnější. Místo na ministerstvu obrany sice vyměnil za práci v neziskové organizaci Aerospace Corporation zabývající se výzkumem a konzultacemi pro civilní i vojenské vesmírné projekty, avšak s vládou spolupracuje stále.

Reportérům dokonce řekl, že v březnu předal ministerstvu obrany tajné hlášení o nálezech materiálů „z dopravních prostředků nepocházejících ze Země“. Obdobné hlášení pak prý prezentoval koncem října i ve dvou výborech Kongresu. Výbory na žádost o potvrzení této informace nereagovaly.

Dozvíme se příští rok něco víc?

Článek The New York Times prezentuje poměrně přelomové informace, a tak nějak mezi řečí vlastně konstatuje, že vláda a možná i soukromý sektor skutečně zkoumají mimozemské technologie. Noviny se přitom odkazují na vyjádření konkrétních lidí prokazatelně spojených s programy výzkumu UFO. Je třeba brát v úvahu, že jde zpravidla o lidi s bezpečnostní prověrkou. V případě Luise Elizonda pak dokonce přímo o bývalého vojenského zpravodajského důstojníka a šéfa celého programu.

Problém však je, že vzhledem k trvajícímu utajení většiny skutečností, žádný z oslovených nemohl nabídnout nic více než obecná prohlášení. Jakkoliv tedy jde o vesměs důvěryhodné osoby, bez fyzických důkazů, které předložit nemohou, neexistuje pro jejich tvrzení hmatatelný podklad.

harry reid barack obama
Bývalý senátor Harry Reid v hovoru s exprezidentem Obamou

To by se teoreticky mohlo změnit již příští rok, kdy začne platit zmiňovaný zákon vyžadující vytvoření zprávy určené pro širokou veřejnost. Otázkou nicméně je, co vše taková zpráva bude obsahovat. Harry Reid říká, že je „extrémně důležité, aby se zveřejnily informace o získaných materiálech či strojích“.  Bývalý senátor si myslí, že by mělo být veřejně upřesněno, co přesně se ví, a co ne.

Oproti tomu je zde však pohled senátora Rubia, který na věc nahlíží z vojenského hlediska. A pokud by nešlo o mimozemské technologie, ale technologie nějakého nepřátelského aktéra (což se zdá pravděpodobnější), nebylo by asi úplně vhodné všechny detaily vytrubovat do světa. Na konečnou podobu zprávy si tak budeme muset počkat do příštího roku. Teoreticky také může po letošních volbách nastat změna v zákoně, byť se zdá, že toto je otázka, na níž vzácně panuje shoda obou politických táborů v USA.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

96 komentářů

 1. Opět fantastický článek, pane Krompolc. Jestli mohu mluvit za sebe, rozhodně víc takových textů tady na webu. Rád si je přečtu a je to příjemné zpřestření k těm mobilním. Jsem hodně zvědavý, co USA příští rok odhalí.

  • USA odhalí, že většina těch případu co považovali za UFO byli ve skutečnosti meteorologické balony, drony nebo jiná pozemská technologie

  • coz je presne to to tvrdili uz pri pristani ze vzdy neco na vymluvu

  • To vám mohu prozradit hned. Kuloví :-)

  • říká se kulový……:-)

  • Kulový se pýše s tvrdým y ty chitrolýne, máš základku už za sebou ?

  • Píše se chytrolín kdyby něco tak zpátky do školy na první stupeň českého jazyka

  • Hlupáci zase budou řešit y nebo i chujci

  • Mě to nevadí ty koště jestli tam on má y nebo i vadí mi jen keci kolem toho všeho tak zavřete huby a běžte volit zloděje

  • Zveřejní vše a budou se kát, že to tak dlouho tajili a sypat si při tom popel na hlavu. :D (To asi ne, že?)

  • USA v této věci neodhalí nic zásadního. Mají k tomu několik důvodů. Jedním je i to, že by se odhalením zásadních informací USA samy zdiskreditovaly a to právě proto, že tyto informace a poznání desítky let tajily a zapíraly….

  • Jestli neco vedi,tak stejne nereknou nic ztoho co lidi chteji vedet a slyset.protoze jsou to americani.tak to je,bylo a bude.cest praci.

 2. souhlasim, moc pekne a zajimave cteni.

 3. Dyť to před 3 roky odtajnili že šlo o vojenský program zkoumání různých letounů .. věděli to v Pentagonu a pár vojenských „agentůr“ nikoliv klasický vojáci a těm se mlžilo o co ve skutečnosti jde. ˇřekl bych že ten vojenský progtram se menoval UFO. Tvořili různé letecké stroje z kterých vznikl i „neviditelný letoun“ a další. Zbrojní průmysl byl a vždy bude biznis číslo jedna v USA.

 4. nevěřím,že zveřejní pravdu

 5. Pokud nějaká neznámá civilizace překoná nástrahy vesmíru (aby sem doletěla) ,pak je tak vyspělá že těžko stroskotá na tak bezpečné planetě jako je země.

  • Proč ne ? Mohou fungovat na jiných principech, které jim to umožní, ale to neznamená, že nemohou dělat chyby.

  • Vyspělá civilizace by se přeci nezahazovala s takovými primitivy jako jsou lidé i kdyby sem doletěli. Vypadá to že už se o kontakt s námi v minulosti pokusili, ale zlomili nad námi hůl, že to nemá smysl.

  • Mě se líbí, jak když se mluví o mimozemšťanech, automaticky se bere v úvahu, že jsou mnohem vyspělejší, než my. :D

  • Tak pokud by (teoreticky) doletěli sem a bez povšimnutí kohokoliv zmizeli, tak asi jsou, nemyslíš? Bez toho, aby někdo doletěl k nám, nic nového neobjevíme vzhledem k naší „zaostalosti“, takže musíme spoléhat jen na to, že někdo najde nás, protože my umíme maximálně zapíchnout vlajku do Měsíce. Z toho logicky vychází, že nás může najít jen vyspělejší civilizace.
   Samozřejmě nikdo nevylučuje planetu ve stylu „opic na stromě“, ale vzhledem k tomu, že ti k nám asi nedoletí a my k nim zatím taky ne, tak nás nemusí moc tankovat.

  • třeba psal smsku a nevěnoval se řízení.

 6. Xray Koucká

  No já si myslím že pokud jsme ve vesmiru sami, tak je to teda nehorázné plýtvání prostorem. A největší barierou není vzdálenost , ale čas. Nejaká civilizace mohla být relatyvně blízko, ale třeba před milionem let, a nebo za milion let, tudiž se mineme v čase daleko spíš jak v prostoru.

  • Víte o tom, že čas vůbec neexistuje? Že si ho vymysleli lidi, aby věděli od kdy do kdy a co za to? Že není minulost ani budoucnost, je jenom teď tady a všude? Přeci nemůžete tvrdit, na Alfa Centauri, že jsem se narodil o 4 roky později, než na Zemi. A víte vůbec, že prostor a čas jedno jsou? Takže když se mineme v prostoru, mineme se v čase.

  • Nenarodil jste se o 4 roky později, jen ten obraz Vašeho porodu tam ty 4 roky letí.

  • Xray Koucká

   No jo , mineme se v časoprostoru

  • Ano, ale my, jako bytosti, šíření prostoru vnímáme, jako čas. Bylo by nesmysl, kdybychom k sobě hovořili takto.

  • a když teda čas neexistuje, jak to že může plynout na dvou místech jinak rychle? Si vezměte 2stejné hodinky jedny budou na ISS a druhé na Zemi a okamžitě se začnou od sebe rozcházet. Protože způsob plynutí času se mění dle gravitace a vzájemné rychlosti. Bez kompenzace tohoto jevu by nefungoval systém gps.

  • Děvče ty jsi teda druhý aaaaaaaaaaaaaaaaAnštajn

  • mám podobný názor. my vidíme svítit hvězdu.která je vzdálená pět světelných let od nás, ale vlastně vidíme hvězdu jak svítila před dobou ,jaké urazilo světlo za pět let

  • To není názor, to je fakt..

 7. Xray Koucká

  Jo a také mně vždy pobaví jak v době HD kamer vždy příjde nekdo se záznamem UFO v rozlišeni 5 na 3 :)

 8. Kdo tomu dnes věří, že amíci kápnou božskou? Já tedy rozhodně ne. Ti budou lhát vždy jak se jim to bude zrovna hodit. Vždyť mají demokracii. Takže si můžou dělat co chtějí.

  • Vladimír Novák

   I v jiných zemích mají informace o podivných nevysvětlitelných jevech a setkání možná s mimozemšťany.

 9. Představme si, že naši astronauti přistanou na Marsu a objeví nějaké zelené mužíky; budou se před nimi schovávat, malovat jim kruhy a podobná šou? Jak na nějaké mimozemšťany může vůbec někdo věřit?!

  • Ale já ty mužíky viděl, bejvávali zelení ale teď sou modří, schovávají se u silnice u lesa a míří na vás takovou divnou kamerou.

  • Spousta opic věří třeba v Boha, nebo jak tomu šoumenovi říkají.

 10. žádné ufo nejsou, nikdy nebyly, okurková sezona pro naivky

  • co je na tomhle tematu okurkovyho? Pise o tom NYtimes a dalsi důvěryhodný weby, tady je clanek fantasticky zpracovan – jen fakta a zadny kecy ;)

 11. Díky za skvělý článek :)

 12. To bombasticke video toho ufa, jedna se o lock na nejaky druh ptaka.
  kazdy kdo pracoval z termovizi, na delsi vzdalenost , nebo zamerovaci flir systemem, muze lehko spocitat podle uhlu, rychlosti pribliznou velikost objektu.
  Nekdo se musi hodne bavit :)

  • Podle úhlu a rychlosti jsem spočítal, že to je Blboun Nejapný neboli pták Dodo.

  • Tezko, Dodo je vyhynulym druhem, navic neletavce.
   A i jako for takove , no slabe. Ale snaha se ceni.

 13. Michal Wagner

  Zveřejní X-com? Paráda :D

 14. Pepek námořník

  Já jsem četl zajímavou informaci,že za Hitlera se vyvíjel letoun podobný talíři.Měl to za ukol jistý generál a vše bylo velice tajné.Po ukončení války však nikdo toto místo nenašel a nenašli ani toho generála s lidmi,kteří mu byli k ruce.Takže co když se jim povedlo odtud zmizet a už se někde usadili a stále nás mají pod kontrolou?Něco jako „planeta opic“.Nyní už třeba jen čekají,až se třetí válkou zeslabíme vojensky,aby potom zasáhli a udělali ze země kolonii.Věta:“Proboha,vždyť v tom jsou lidé!“ Je velice zajímavá!!!

 15. Před několika lety jsem na toto téma psal prodělané pozorování UFO .To že se to tají a dělají se okolo toho různé aktivity je zřejmá skutečnost o sousedech ve vesmíru vzdáleních galaxií .Určitě by si nikdo náhodně nevybral rodinu nemocného starce který bydlel cca 300 metrů od našeho domu . U jeho příbytku přistálo plavidlo které nepocházelo ze země . Po několika minutách pobytu v sousedově domu odletěli směrem na sever .

  • A nebyl to záchranářskej vrtulník? Nevynášeli ho náhodou ti ufoni na nosítkách? A není náhodou na sever od vašeho bydliště nemocnice?
   Taky mě zaráží, že váš soused bydlí třista metrů od vašeho domu, to máte tak velkou zahradu?
   Nebydlíte náhodou v nějakém renovovaném zámku nebo klášteře, který má v každém patře sesternu a zamčené dveře od kterých nemáte klíče?

 16. Jestli Pentagon něco zveřejní sám od sebe, tak jenom to, co chce.

 17. Není nutné být věřícím nebo fanatikem . Stačí jen v noci , nebo nad ránem okolo 01: 00 pozorovat oblohu směrem na sever a na jih . Tím se vlastně dostanete do úhlu JZ a SZ , tam je možné pozorovat pohyb létajících objektů . Podotýkám že se nejedná jen o hvězdy u kterých končí životnost .Těchto aktivit ve zmíněných oblastech je nespočet a jsou i na nejvýš zajímavé . Bylo by na čase se zamyslet opravdu nad skutečností že opravdu nejsme ve vesmíru sami . Vzhledem ke skutečnostem kdy se tyto lodě z jiných galaxií objevovali a doposud objevují v různých oblastech planety a státech , je zřejmé že mají o něco zájem a něco je zajímá . Něco zde zkoumají a hlídají , jinak by se zde v naší slunečné soustavě nevyskytovali .Kdyby USA na ně neútočili už by jistě o sobě dali vědět a vědělo by se i to zda jsou nám nebo mi jim podobný .Spochybnovat jejich existenci není moudré , ale zcela nemyslitelné .

 18. Čestmír Mladý

  Už jste někdy zaregistrovali, že amíci zveřejnili pravdu ? To zase bude blábol, jako Sadamovy zbraně hromadného ničení.

  • Saddám ty zbraně prokazatelně měl, celej život si neměnil ponožky.
   Jednu z nich použil v Perském zálivu, spousta vojáků má doživotní následky.

 19. Myslím, že hodně zásadní je tato pasáž z článku : Podle astrofyzika Erica W. Davise, který pracoval jako kontraktor a později konzultant v „UFO programu“ amerického ministerstva obrany, skutečně takové případy existují. Podle Davise byly zkoumány materiály, u nichž se nepovedlo zjistit jejich původ. Davis dodává, že „sami jsme je vyrobit nemohli“.

  • You Tube: tic+tac+navy

  • Tak teď už nezbývá než věřit, že Davis nekecá.
   Mě osobně je z věření nanic, a tyhle důkazy typu ,,jedna bába povídala,, jsou pro mě jako jalovej bzukot.

 20. mojmir skočdopole

  já to vidím na bahení plyny

 21. Ano, příští rok 1. dubna USA zveřejní materiály o UFO a o rok později o Santa Clausovi.
  Prej se chystá i zveřejnění pravdy o přistání na měsíci, slyšel jsem že první tam byl školní autobus ze Springfieldu.

  • Jo a na Marsu jako první přistál sovětský vrátný z Černobylu. Proto se Marsu říká rudá planeta:+)))

 22. Petr Surovec

  Zdravím všechny přemyšlející lidi.Vubec netuším proč tento článek byl napsaný.Nic noveho nepřinesl .Jenom shrnul stare fakta a dal nový obal proto aby autor měl výplatu.Nevidím v tom zadný zajem o věc.

 23. Co nejdřív udělat pořádek tady a teď.. nebo je lepší čekat až někdo přiletí a vše vyřeší..? Lidi nečekejte spásu z hůry, radši vezměte rozum do rukou a snažte se chránit místo které Vám dalo prostor, čas a šanci pro život. Myslete na svoje děti, jejich děti a děti jejich dětí. Jestli se někdo z hůry objeví, bude konec, jako lidstvo jsme udělali velkou spoustu chyb, mě nevyjímaje. V očích Bohů jsme zklamali, jen to ještě nezjistili a lidé si to nepřipustí dokud nebude pozdě..

  • Přesně, zklamali jsme všichni do jednoho. Já například zklamal Anubise a jeho mateřská loď už míří k naší sluneční soustavě.
   Všichni honem na velitelství hvězdné brány Colorado Springs a potom šupky dupky na Abydoss.

 24. Celý život na „NĚ“čekám, aby řekli jak to dělat abych nemusel dělat. Asi už to nestihnou s ohledem na můj věk.

  • Jestli nechcete dělat vstupte do politiky, tam se chodí převážně spát.

 25. Mimozemstan

  Premyslel nekdo z vas, proc zrovna vy behate po teto planete? Theorie , ze jsme v celem kosmu sami a narodil jsem se zrovna ja je tak neuveritelna jako pohadka o Adamu a Eve. Co kdyz jsme jen produkt nekoho a nebo neceho a ceka se jak se nase lidstvo na nasi planete vyporada s nastrahama a za jak dlouho? Veril bych , ze takovych planet jako nase Zeme je spousta, jenom lidi na nich budou jich na ruznych urovni.

  • Nechci vás zklamat, ale všechny teorie jsou neuvěřitelné.
   Všechny nakonec ztroskotají na tom, že se snaží vysvětlit existenci jako perpetum mobile což prostě nebude fungovat.
   I náboženské teorie se svojí vírou v boží magii vlastně mluví o perpetu mobile.
   Bůh stvořil svět? A kdo stvořil boha? Vidíte? zase jsme tam kde jsme byli.
   Velký třesk je to samý. Takže třeskla matka všech černých děr? Nepatrný bod v kterém byl stlačený celý vesmír? A kdo ho stlačil? A proč přestal stlačovat takže to třesklo? A jestli se tento děj opakuje a vesmír se rozpíná a pak zase smrskává do černé díry, tak kdy tento proces začal, jak to celé vzniklo? Nic nevysvětlující bláboly, a nepomůže ani rudej posuv, bez kterýho by astronomové mohli leda tak krčit rameny.

  • Pokud jsme „produkt“ někoho nedo něčeho, zbývá ještě zjistit kdo ten produkt nebo nšco vyprodukoval !

 26. Jirka Macpun

  Já si mislím, že gdyž to píšou veřejné na internetu tak, že je to pravda. Proč s tím lidi nespuhlasite???

 27. Nepíše se gdyž, ale když, ty vjedatore

 28. Proboha proč se tímto vůbec do nekonečna zabývat? Tomu kdo má v hlavě mozek který je ochotný používat, přece musí stačit jediný pohled na chování USA, a jejich armády, aby mu bylo jasné jak se věci mají doopravdy. USA až do nedávné minulosti vyvážely své zájmy, těmi obchodními počínaje a sférami vlivu konče, bez nějakých skrupulí do celého světa který nebyl ochoten, či schopen se proti něčemu podobnému bránit. Osobně si myslím, že na obchodu s válkou dodnes stojí dobrá polovina USA. A když náhodou nepřítel chybí, vždycky se dá pomocí tajných služeb nějaký na zakázku vyrobit. Kromě toto dnes, podle současných poznatků z oblasti fyziky, byl vznik biologické, živé hmoty, v nebiologických podmínkách vesmíru, v podstatě omyl. S pravděpodobností výskytu jedna ku miliardám. Žádní mimozemšťani ani UFO neexistují. Existují jen vynalézaví lidi, a potom taky ti kteří objevů těch vynalézavých lidí dokáží využít, ve svůj prospěch. Říká se, že pod svícnem bývá největší tma. Takže co je jednodušší, než vytvořit legendu o mimozemšťanech, a zatímco si lidé šuškají o ufonech, hezky v klídku si testovat nově vyvíjené letouny, a techniku, a ještě si to všechno nechat zaplatit na daních lidmi kterým nabulíkuju co mne zrovna napadne? Co je jednodušší? Řeknu vám to tak. NIC.

  • Ale to pravje říkají jen lidi který vždycky budou řikat že, mymozemstani nejsou. Ale co kdyš právě ty mymozemstani jsou??

  • Taky vědec.

   Proboha trocha pravopisu neuškodí!

  • S tou amerikou souhlasim, ale v oblasti výzkumu vesmíru a vzniku života jsou současné poznatky k prdu, vlastně to ani nejsou poznatky protože vychází z neprůkazných teorií z minulosti.
   Sami vědci přiznávají, že mají ve svém poznání velké mezery a musí si pomáhat různými oslími můstky aby se jim ta věda celá nerozpadla.
   A i kdyby to měli všechno správně, tak stejně nám chybí obrovské množství informací z celkového objemu dat, je to logická hádanka u keteré nám chybí přinejlepším 90% potřebných informací.
   Člověk s trochou soudnosti o tom nebude vůbec spekulovat, protože si uvědomuje že prostě nemá dost informací na to, aby měl šanci učinit správný závěr.
   Mimozemšťani mohou existovat a nemusí, je to tak 50/50….

 29. Ty neidentifikovane letajici male predmety presne odpovidaji ptakum. Takźe je to celkem trapárna.

 30. My sami jsme jednou z mimozemskou civilizaci. Nasi predkove na tuto planetu pravdepodobne prileteli a my se tady narodili. Jestli ale hledate dukazy o jinych, kteri prileti letajicimi taliri a predstavi se na jako civilizace jine obydlene planety, pak budete zklamani. Proc by to proboha delali? Nebo si snad myslite, ze na nasi planete jsou zdroje, ktere nikde jinde ve vesmiru nenajdou? Proc by se zahazovali s takovym odpadem, jako je nase lidstvo, kdyz jim nemuzeme poslouzit ani jako otroci? Kdyby nase Zeme byla tak zajimava, tak verte, ze by tady uz davno byli a vzali si co by potrebovali. Osobne si myslim, ze uplyne jeste spousty let, nez se podivame jine civilizaci z oci do oci. Kosmicka uroven ma jina pravidla a jinou inteligenci. Takze snad za 10 tisic let.

 31. jeden ufoun uz beha v Bilem dome😀😀😀😀

 32. Otázkou je, jestli chtejí zveřejnit pravdu, nabo jen nějaká pozorování UFO. Jediný kdo z politiků věděl a chtěl zveřejnit pravdu byl JFK, i když byl president před zastřelením v roce 1963 ho to neochránilo. Všechna ta tisíce pozorování jsou kopie UFO vyrobená v Oblasti51, z našeho UFO vyrobeného v Praze, i když antigravitační nukleární pohon byl úspěšně otestován již v roce 1944, UFO bylo dokončeno v tajné základně pod Antartidou, kde ho v roce 1947 ukořistili Američani. Mimo uzavřenou Oblast51 o existenci ví jen pár lidí v Pentagonu, nikdo však neví jak to funguje, protože pro pochopení je třeba znalosti pokročilé fyziky.

 33. Přečetl jsem 2 nejnovější knížky : Mimozemšťané od Stevena Greera, který zanechal funkce primáře na chirurgii a šel se zabývat těmito věcmi. Druhá knížka se jmenuje Den po Roswellu, kterou napsal před svou smrtí plukovník americké armády Philip Corso, který se přímo podílel na tom, aby se některé věci z havarovaného UFO u Roswellu ,dostaly revérzním inženýrstvým až do civilu. Např: Noční vidění, kevral,, tištěné spoje, laser, antigravitace, technoligie stealth,atd. To všechno má lidstvo díky tomu, že u Roswellu havaroval tento objekt. V součesné době má americká armáda bombardér B 2 s technologií stealth a na antigravitační pohon. Před tím co dnes lítá ve vzduchu je americká armáda 50 let vpředu.

  • aha Sueneé 🤣 a to že amíci měli už v roce 1947 elektromagnetickou pulsní zbraň rychlejsí než světlo, tomu taky věříte?

  • mimochodem, prý ty talíře v Roswellu sestřelovali tou zbraní 😂

 34. Vesmír obsahuje tolik planet, že je to pro nás nepředstavitelné. A co teprve velikost naší planety oproti dalším :D Pokud někdo věří, že jsme jediný druh ve vesmíru, tak je to velmi úsměvné :D

  • Mimozemstan

   At to zni jako scifi a nebo ne, zastavam nazor, ze lidi v nasi podobe jsou v univerzum biliony. Na jakou technickou a inteligentni uroven se lidstvo na ruznych planetach a v souhvezdi dostali je jen otazkou. U nas nastala doba, kdy muzeme z DNA naklonovat nejen zvirata, ale i lidi. Je tedy pravdepodobne, ze „Nas nove vyvinuty produkt“ bude putovat do dalsiho planetarniho systemu. Jsme jen loutky, kterym bylo uz pred nasim narozenim urceno, co se od nich bude ocekavat. Vsechno je rizeno vyssi, tajemnou silou a kazdy stat, kazda vlada na nasi Zemi jim jsou podrizeny. Jak to potom musi vypadat v celem kosmu. Jsem o tom presvedcen, ze par jedincu na nasi Zemi vedi, jaka je budoucnost lidstva.

 35. O čem diskutujete? O politice?? Blbouni

 36. Vladimír Novák

  Již mnohokrát opakovaná předvolební hra budoucího prezidenta USA. Tento článek mi připadá, že je jen další zametáním stop o tom, co někteří vládnoucí ví. V mnoha ani prezidenti USA neví vše. Na Prima ZOOM jsou tomu věnovány pořady s lidmi, kteří se již mnoho let snaží dostat k těmto tajným informacím. Tam se mluví o sektoru 52, který by měl být střediskem zkoumání těchto jevů a dokonce místem setkání s mimozemskými civilizacemi. Vůbec nevěřím, že dojde k nějakému odtajnění spisů. lidstvo není připraveno toto přijmout. Viz dnešní hlouposti kolem chřipky, které trvale udržují při životě média. A, co by taková media vyváděla po zveřejnění toho, že může být omezená skupina lidí ve spojení s jinými civilizacemi.

 37. Nic neudají

 38. Zde na Zemi,nikdy,nikde nepřistáli žádní mimozemšťané !!! Důvod je nasnadě-VZDÁLENOSTI ve vesmíru ! Žádný,živý organismus je prostě nepřekoná !!!!! Kecy o vyspělích technologiích,prostoročase,červích děrách,jsou na dvě věci….!!!!

  • Ale kamarade, tak to se spatne koukas kolem sebe. Vsude kolem nas je videt neco a nebo i pouzivana technologie , na kterou nas lidsky mozek proste nestaci. A pamatuj, ze ty duvody co pises proc to neni mozne, plati jen a pouze pro nevyspele inteligence, jako je ta nase. Nesrovnavej nas s nekym, kdo je s technologii a vyspelosti o 10 tisic let pred nami.

 39. Mimozemstan

  A co se medii a zverejneni zprav od amiku tyce plati to same stale dokola. Chteji aby se lidi dozvedeli to co oni sami chteji. A je jen na kazdem z nas co si o tom budeme myslet. Pravda je takova, ze jsme jen malinkate zrnicko pisku v celem kosmu, tak proc by kolem nas nemohla byt jina a vyssi inteligence? Cemu se stale divite? Budte radi, ze nemaji podoby Predatoru a nebo Vetrelcu a my poklidne muzeme zit dal s nasi zvedavosti. A verte, ze se vic nedozvime. Ubehne jeste spousty casu a zemre na nasi Zemi mnoho generaci, nez prijde vhodny cas. Tu dobu ale my budeme davno jinde. A tim nemyslim nase tela.

 40. Pokud v USA někdo něco prozradí o ufo určitě zase nešťastně tragicky zemře jako je u nich zvykem.

 41. Jasne v 21 stoleti .kdy obycejny telefon vam detailne vyfoti bedara na zadku ..kamery vsude kam se podivas ..technika schopna z vesmiru vyfotit detailne cokoliv ..tak za bezmala 80 let vidime jen rozmazane neco co muze byt cokoliv ..to je nejake divne nemyslite? Vojenska letadla vybavena bezmala 30 let technikou ktera je 20 let pred komercnim vyuzitim ..Full hd snimani a zaznam maji od poloviny 80 let a ? opet nic ..pri trose predstavivosti na zverejnenych zaberech vidite letajici WC .minimax nebo i mimozemskou lod ..kazdy si najde to co chce zrovna videt….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).