Domů » Bleskovky » Peníze pošlete stejně snadno jako smajlíka: Facebook Pay podporuje Messenger, WhatsApp a Instagram

Peníze pošlete stejně snadno jako smajlíka: Facebook Pay podporuje Messenger, WhatsApp a Instagram

Společnost Facebook spustila v USA svůj nový platební systém nazvaný Facebook Pay. Oproti konkurenčním platebním metodám neslouží primárně k mobilním platbám u obchodníků, ale zejména k rychlému přeposílání peněz mezi uživateli. K tomu přitom není zapotřebí žádná speciální aplikace, ale již existující služby provozované Facebookem.

facebook pay

Facebook Pay: peníze pošlete rychle jako emotikonu

Služba Facebook Pay bude fungovat na Facebooku, Messengeru, WhatsAppu a Instagramu, zatím však běží pouze na prvních dvou jmenovaných, a to jen v USA. Do služby lze nahrát libovolnou kartu Visa / MasterCard nebo PayPal účet, poté má uživatel následující možnosti:

  • Posílat peníze jiným uživatelům podobně jednoduše jako emotikony
  • Nakupovat zboží ve vybraných aplikacích ve webových službách (včetně Facebook Marketplace)
  • Nakupovat doplňky ve hrách
  • Darování peněz pro různé účely

Facebook Pay nabízí i náhled na historii transakcí a správu platebních metod, posílání peněz v rámci služby je zdarma. Ověřování plateb probíhá skrze PIN nebo biometricky, veškerá data jsou šifrována. Facebook slibuje, že historii nákupů a čísla karet nebude sdílet s třetími stranami, může však data z nákupů využít k cílení reklamy. Zda a kdy dojde ke spuštění Facebook Pay v Evropě, zatím nebylo prozrazeno.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Hehe, ze by fb okopiroval WeChat? No dobre, tak daleko jeste fb neni.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).