Domů » Bleskovky » Pebble údajně míří do spárů Fitbitu: cena akvizice stěží pokryje dluhy společnosti

Pebble údajně míří do spárů Fitbitu: cena akvizice stěží pokryje dluhy společnosti

Společnost Pebble nemá v poslední době na růžích ustláno. Přestože stála u zrodu odvětví chytré nositelné elektroniky a zbořila několik rekordů na KickStarteru, nakonec se dostala do spirály dluhů a propouštění zaměstnanců. Společnost údajně dluží vysoké částky (asi 28 milionů dolarů) výrobcům součástek, a tak se začíná spekulovat o jejím prodeji. Aktuálně je nejžhavějším kandidátem konkurenční Fitbit.

pebble-time-fitcat

Podle serveru The Information je již celá akvizice na spadnutí, Fitbit údajně za Pebble utratí něco mezi 34 a 40 miliony amerických dolarů. Zpráva také uvádí, že Fitbitu jde zejména o duševní vlastnictví společnosti, nikoliv o samotnou značku Pebble, ta tak patrně po případné akvizici upadne v zapomnění. Vedení Pebble si může rvát vlasy, neboť na začátku loňského roku údajně odmítlo nabídku společnosti Citizen, která činila 740 milionů dolarů, tedy zhruba dvacetkrát více než je aktuální nabídka Fitbitu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Nechci znít negativně, ale škoda značky, dělali zajímavé produkty. Ale očividně ne dobře.

 2. To s odmítnutím té nabídky Citizen asi fakt nasere. Škoda značky i jejich nápadů, dělají dobré produkty. Citizen by vše zachoval a dál rozvíjel, nic totiž sám nemá. Fitbit je zlikviduje.

 3. Mám na ruce Pebble Time Steel a můžu bezproblémů říci, že jde o skvělé smart-hodinky ( sw i hw skvěle zpracované ) a výdrž 9 dnů s 10% k tomu je bezkonkurenční. Zato fitbit a jejich pochybně fungující notifikace, je epizoda sama pro sebe… doufám že to nedopadne

  • Fitbit je jediná značka, která dělá opravdu hezké náramky a hodinky. I když bych dal třeba funkčně přednost Garminu, tak stejně jako Pebble to vypadá jako hračka pro dítě a nebo vyloženě sportovní náramek. Jenže ty náramky a hodinky nejsou zdaleka jen na sportování a zdaleka je nenosí jen sportovci. Tady vidím dost velký nedostatek těchto nositelností.
   Co se týče Fitbitu, notifikace zatím nemám protože mám Windows. Notifikace by měly fungovat až s další aktualizací v lednu. Co je však trága je ta odporná, pomalá a špatně přehledná aplikace. Jako každý port z iOS to jsou nepřehledné a líné omalovánky. Měli by si vzít příklad z aplikace Microsoft Band, která rychle načítá, je přehledná a intuitivní, ale má jiný problém, nemá k sobě tu kvalitní nositelnost.

 4. Čekal jsem to, o některé produkty nebyl zájem a vývoj asi stál dost…

  Kruhové Pebble, koupil by se to někdo?

 5. „…cena akvizice stěží pokryje dluhy společnosti“
  Zvlastne, cena akvizicie vzdy zahrna aj dlhy. Ak aj nieco zaplatia starym majitelom tak cena akvizicie bude: suma vyplatena starym majitelom + dlhy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).