Patenty poodhalují vzhled iPhone 8: Displej bez rámečků s integrovanými senzory a čtečkou otisků

O velmi malé invenci v oblasti designu a stále velkých rámečcích nového iPhonu 7 již bylo napsáno mnoho, zařízení je však na trhu a stížnostmi se již nic nezmění. Kolují zvěsti, že Apple si nechává radikální změny pro příští model, kterým by měl být iPhone 8. Podle patentů, které si cupertinský gigant nechává registrovat, můžeme hádat, čím bude příští zařízení revoluční.

iphone-7-home-tlacitko

Podle patentu by příští iPhone mohl konečně odhodit nevzhledné rámečky a proměnit téměř celou přední část na displej. Ve schváleném patentu je totiž řešeno, jakým způsobem zakomponovat veškeré nezbytné senzory, tedy přiblížení a okolní světla, přímo do zobrazovací plochy. Minulý týden byl Applu schválen také patent ohledně zabudování home tlačítka se čtečkou otisků prstů do displeje.

iphone-7-concept

Otázkou zůstává, zda v Cupertinu stihnou implementovat veškeré nové technologie do příchodu nového zařízení. Pokud ano, mohli bychom se v příštím roce dočkat opravdu revolučního iPhonu, který mnozí uživatelé očekávali již letos. Jeho přední strana by tak mohla být tvořena jen displejovou plochou, bez velkých okrajů nahoře a dole, které mnoho uživatelů odsuzuje. To s sebou však přináší i velké konstrukční výzvy, například kam umístit sluchátko pro telefonní hovory.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

13 komentářů

 1. Kocik (neregistrovaný)

  3mm nahore a 3 mm dole pro reproduktory a mikrofon zbytek muze byt displej nevidim v tom nejakej extremni problem. Ctecku integrovat pod displej dole a je to.

 2. mys (neregistrovaný)

  pochybuju ze neco podobneho udelaji … ale jen tak me napadlo – kdyz uz by chteli celou predni plochu mit display, tak proc nepresunout vsechny sensory a sluchatko na zadni stranu, tam kde je fotak ?

  vubec by to nezhorsilo ergonomii, proste kdyz by se prijal hovor, tak by se telefon jen otocil a je to. a cela predni strana by mohla byt jen display

  • b-i-k-e-r (neregistrovaný)

   No, tim ze bys musel telefon otocit po prijeti hovoru by se ergonomie zhorsila, a to dost podstatne…=) U tech dnesnich padel bys na to musel pouzit obe ruce, displej by na to musel byt uspusobeny, aby sis to mezitim netipnul a kdyz bys chtel pouzit jakekoliv vymozenosti behem hovoru, nebo treba jen zadavani cisel na infolince, nebo telekonferenci, tak bys to musel porad otacet, nebo si to davat na hlasity…=)

   Navic pochybuju ze v dnesni supercool dobe plne selficek a facetime hovoru by nekdo udelal telefon bez predni kamerky…a kdyz bude misto na kamerku, bude misto na senzory…

 3. bobin (neregistrovaný)

  Ergonomie úpí. Překrývaní displeje dlaní, tlačítka az na dolním okraji – zkuste si tam dosáhnout, když držíte telefon normálně v ruce. Design – žádný, zcela bez výrazu.

 4. bucK (neregistrovaný)

  Takové rendery jsem tady viděl už před příchodem 6s a stejně se Apple bez Jobse nikam nehne.

 5. lister0 (neregistrovaný)

  To už jste psali i minule, že bude revoluční, ne?

 6. Johny (neregistrovaný)

  Všechno jde podle toho jak jsem říkal. Asi se stanu expertem-analytikem, ze kterého béčkový servery budou sbírat drby ;D Dnes už tlačítko neexistuje, zůstala mu pouze haptická odezva a fyzicky povrch pro našmatání. Další velký krok bude odstranění tlačítka a fyzický povrch řízený sw – tactile display. Jinak pokud by byla smania co k čemu, přišla by s dalsím zajímavým poznatkem a to že tam je s největší pravděpodobností OLED display :-)

  • Kdyby chtěli v iP8 udělat SW Home, tak by se v iP7 nedělali s haptickým:)
   Kdyby chtěli v iP8 OLED technologii, nebudou se pro iP7 vyvíjet s nejlepším LCD všech dob:)
   Vlhký sen nás geeků může být telefon „jen displej“ (můj ne, už teď jej musím nastavovat coverem, abych to vůbec mohl ovládat) (a ještě aby nahradil PC, foťák, přehrávač,….), ale je třeba si uvědomit, že iPhone je pro Apple majoritní telefon (až i produkt) a jako takový cílí na mainstreamového uživatele, kterého zajímá max. „vývoj v mezích zákona“. Navzdory některým ukřičeným novinářům nebo geekům v diskusích.

  • Filip (neregistrovaný)

   Nejrevolucnejsi bude az odstrani displej a bude se ovladat pres Apple Watch

   • Nebo jak řekli v Týden Mobilně, hlasem:) Mimochodem, „remote displej“ snad z Watch nevznikne, zase budeme číst litanie o tom, jak Apple zase jen kopíruje (HTC):)

  • Johny (neregistrovaný)

   uni: nechápu co mi tu říkáš. Bavím se o tactilním displeji kdy se fyzické tlačítko na povrchu objeví pouze když ho potřebuješ (určuje sw, ale tlačítko je fyzické) a haptika s tim nijak nesouvisí, ta tam může být stejně. Neříkam ani, že to bude u iP8, pravděpodobněji tam bude ješte 1-3 mezistupně. Zmínka o OLED souvisí s nákresem čtečky a je odpovědí na předmět článku a patent ze kterého článek vychází, kde obraz snímání očividně prochází mezi jednotlivými diodami, což by bylo dost stížený v případě LCD. Stačí se na ten patent podívat než tu začneš hrnout blbosti.

   • Říkám ti to, že Apple investoval dost do vývoje iPhone 7, jiný HW čudl, jiný displej. To by nedávalo smysl, kdyby to mělo být vše v iPhone 8 opět totálně změněno.
    Článek jsem si přečetl znovu, nechápu, v čem jsem offtopic?
    Dále nerozumím, z čeho vyplývá, že dané patenty jsou podmíněny OLED technologií displeje?

   • Johny (neregistrovaný)

    Nic by se tim neměnilo… plácáš blbosti. Nebaví mi to opakovat dokola, když očividně nechápeš a na ten patent si se nepodíval.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel