Domů » Bleskovky » Patent prozrazuje, jak bude vypadat ohebný telefon od Lenova

Patent prozrazuje, jak bude vypadat ohebný telefon od Lenova

Společnost Lenovo získala patent, o který požádala v září loňského roku. Z přiložené dokumentace vyplývá, že výrobce prozkoumává možnosti ohebných telefonů. Ve srovnání s konkurencí v podobě Huawei Mate X či Samsungu Galaxy Fold by však Lenovo mohlo vsadit na nevšední vertikální ohýbání.

Lenovo foldable phone

Na zadní straně telefonu se nachází poněkud rozměrný pant, který umožňuje různou míru ohnutí od částečného až po úplné. Část většího ze dvou přítomných displejů by tak díky tomuto designovému řešení zůstala viditelná a použitelná.

Na zveřejněných obrázcích si můžeme povšimnout dostatečně velkých rámečků, do nichž se schová nejen selfie kamera, ale také mikrofon a obvyklá sada senzorů. Na zadní straně telefonu se pak ukrývá pouze jediná čočka fotoaparátu. Líbí se vám pojetí skládacího zařízení v podaní Lenova?

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

4 komentáře

  1. Tomu neverim. Toto by ziadna normalna firma nevyvijala, nevyrabala a nepredaval. Ved to je ergnomociky otrasne. Ako toto budu ludia nosit vo vrecku? A za dalsie, aku vyhodu to pouzivatelovi akoze da, ze mam normalny mobil, ktory ale mozem na spodnej tretine prehnut? Kedy a ako by som mal chciet vyuzit ten sekundarny displej? Uplny bizar

  2. thegrid (neregistrovaný)

    to je šerednost

  3. lukass71

    Ono mi smysl uprimne trochu unika dosud predstavenych ohebnych smartphonu, ale tohle je asi zatim nejzvlastnejsi. Samozrejme, je to jen patent, takze to nejspis produktem nikdy nebude, ale kdyby nahodou, tak fakt nechapu v cem je neco takovyhleho lepsi/ergonomictejsi nez tradicni smartphone…

  4. kropovez (neregistrovaný)

    Konečně něco praktičtějšího co zmenší dnešní tabletphony. Patent od Motoroly vypadá trochu lépe. Popravdě když jsem slyšel o ohebných telefonech, tak mě celkem zaskočilo, že to chtějí využít na rozkládání na široko a tím dnešní pádla ještě zvětšit. Takovou metodu bych si představil spíše u notebooku.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *