Domů » Bleskovky » Parallels Access: Snadný přístup z mobilních zařízení k počítači (tip na aplikaci)

Parallels Access: Snadný přístup z mobilních zařízení k počítači (tip na aplikaci)

Aplikace Parallels Access minulý rok vyšla na iPad, odedneška je dostupná i pro iPhone a pro telefony a tablety se systémem Android. Umožňuje snadný přístup k vašemu počítači a nezáleží na tom, jestli jako operační systém užíváte Windows nebo OS X. Mimo rozšíření podporovaných systémů vydala společnost i řešení pro firmy, které umožňuje kontrolovat a nastavovat přístupy k vybraným zařízením.

 

Parallels Access konkuruje tradičnímu řešení vzdálené plochy, které může být pro malé a dotykové displeje často těžkopádné. Uživatelské rozhraní je upraveno a nabízí snazší ovládání přizpůsobené dotekům. Díky tomu můžete pohodlně používat funkce, které zatím mobilní zařízení nenabízejí. S aktualizací přibyly také některé možnosti, které prozatím nebyly dostupné, jako je správce souborů, nastsvení více rozlišení a podpora mikrofonu.

  

Službu můžete vyzkoušet zdarma po dobu čtrnácti dnů, dále je nutné zakoupit roční předplatné za 528 Kč. Zajímavé je toto porovnat s přístupem k Office 365, které umožní používat Microsoft Office aplikace určené pro iPad, který vyjde více než dvakrát dráž v nejlevnějším provedení. Pokud chcete na tabletu občas pracovat s programy vašeho počítače, včetně plnohodnotného balíku Office, může pro vás být Parallels Access dobré řešení.

- -

David Podzimek

2 komentářů

  1. jna (neregistrovaný)

    No jo, jenze Office 365 nevyzaduje zaply pocitac…

  2. V čem je to lepší než například léty osvědčený TeamViewer?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).