Pantech Vega Racer 2 oficiálně: Keramické tělo, LTE a 4,8″ HD displej

Nejen Samsung dělá velké telefony s HD displejem, na paty mu šlapou i další výrobci. Včera jsme vás informovali o modelu LG Optimus LTE2, který nabízí podobné parametry a bohužel je určený pouze pro korejský trh. A jinak tomu nebude ani u této novinky, modelu Vega Racer 2 od Pantechu, u kterého tajně doufáme, že si později najde cestu i na evropský trh. A máme pro to hned několik důvodů.

 

Přítomnost operačního systému Android 4.0 už dnes asi nikoho nepřekvapí, proto pojďme nahlédnout „pod kapotu“. Co se týče procesoru, Pantech vsadil na ověřený čip Snapdragon S4 (MSM8960) s taktem 1,5 GHz pro každé jádro. O zobrazování se postará prostorný LCD panel s úhlopříčkou 4,8 palce a HD rozlišením (720 x 1280 px). Tloušťka zařízení je 9,35 mm a hmotnost včetně akumulátoru 133 gramů. Baterie má kapacitu 2 020 mAh a výrobce slibuje, že by měla telefon udržet v pohotovostním režimu zhruba 245 hodin. Ve výbavě nechybí Wi-Fi modul, Bluetooth 4.0 či podpora LTE sítí.

 

Další libůstkou je keramické tělo, které zajistí podstatně vyšší odolnost a dodává telefonu na eleganci. Jak jsem již zmínil v úvodu, zatím si na něm musíme zajít chuť. Pantech Vega Racer 2 je totiž určený pouze pro tři jihokorejské operátory, kteří jej začnou nabízet už v průběhu příštího týdne.

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku